Laurai Radzevičiūtei įteiktas kaltinamasis aktas: byla keliauja į teismą

Iki savivaldos rinkimų likus vos keletui mėnesių, Alytaus miesto tarybos narę Laurą Radzevičiūtę šiomis dienomis pasivijo su praėjusiais savivaldos rinkimais susijusi istorija, kuri keliasi į teismų suolus. Prieš beveik trejus metus dokumentų klastojimu įtarta politikė tampa kaltinamąja, tačiau ji įsitikinusi, kad tai tėra bandymas su ja susidoroti kaip su sistemai nepatogia politike ir, kaip ji pati sako, yra pasiryžusi savo tiesą ir nekaltumą įrodinėti teisme viešai.

Su Lietuvos centro partijos sąrašu į Alytaus miesto tarybą išrinkta politikė dar prieš trejus metus sulaukė policijos kvietimo apsilankyti komisariate dėl jai pareikštų įtarimų klastojus dokumentus, susijusius su 2019 metų savivaldos rinkimais. Prokuratūra perdavė Vyriausiosios rinkimų komisijos pareiškimą dėl galimo dokumentų klastojimo. Radzevičiūtei buvo paskirta kardomoji priemonė pasižadėjimas neišvykti.

Nors atvykusi į komisariatą, L. Radzevičiūtė jokių procesinių dokumentų tąkart nepasirašė, ikiteisminis tyrimas buvo tęsiamas toliau. Likus mažiau negu metams iki savivaldos rinkimų, šis procesas pasiekė teismo slenkstį ir politikė iš įtariamosios tapo kaltinamąja.

„Esu stiprus žmogus, todėl esu pasiruošusi savo tiesą ir nekaltumą įrodinėti teisme“, – taip šią žinią komentavo L. Radzevičiūtė, sutikusi atsakyti į klausimus, susijusius su šia byla, tačiau konkretesnes bylos detales atskleisti žadėjo tik prasidėjus teisminiams procesams.

Ar tiesa, kad Jūsų kaip įtariamosios statusas keitėsi į kaltinamosios? Jeigu taip, konkrečiai kas Jus bando apkaltinti ir konkrečiai dėl ko? Ko ieškovas reikalauja?

Tai ta pati baudžiamoji byla, kuri prieš mano asmenį buvo iniciuota vos tik man tapus Alytaus miesto savivaldybės tarybos nare, t.y. prieš 3 metus ir apie kurią jau ne kartą buvo rašyta žiniasklaidoje.

Tai ta pati byla, kurią man inicijavo Dalia Cibulskienė, kuri kartu su manimi viename sąraše dalyvavo savivaldos rinkimuose.

Koks Jūsų planas toliau?

Esu stiprus žmogus, todėl esu pasiruošusi savo tiesą įrodinėti teisme. Tam tikra prasme galiu pasakyti, kad kartu ir palengvėjo, kai sužinojau, kad byla keliaus į teismą ir kad pagaliau man bus atrištos rankos atviriau kalbėti bei viešinti šios bylos ikiteisminio tyrimo medžiagą, nes iki tol tą darė, mano nuomone, tik anonimais prisidengusi nukentėjusiąja byloje pripažinta Dalia Cibulskienė.

Teismo posėdžiai vieši, todėl kai jie prasidės, visus, kam įdomu, kviesiu juose dalyvauti. Tikiuosi Teismas, kuriame bus nagrinėjama ši byla, skirtingai nei teisėsaugos institucijos, kur buvo atliekamas ikiteisminis tyrimas, bus objektyvus, sąžiningas ir priims teisingą sprendimą.

Kaip vertinate šią situaciją, kai byla teismą pasiekia tik po trejų metų ir būtent artėjant kitiems savivaldos rinkimams?

Šiais laikais jau niekas nestebina, todėl reikia būti pasiruošusiam viskam. Tiesą sakant, jau prieš 1,5 metų turėjau informacijos, kad bus laukiama artėjančių savivaldos rinkimų ir, kad net nesant jokių svarių mano kaltės įrodymų, byla vis tiek keliaus į teismą prieš artėjančius savivaldos rinkimus. Taip ir įvyko. Todėl šiuo atveju galiu pasakyti, kad tai siekis su manimi susidoroti teisėsaugos pareigūnų rankomis ir kad tai Lietuvoje ne pirmas atvejis, kai su stipriais, sistemai nepatogiais politikais taip elgiamasi. Pavyzdžių apstu – Druskininkų mero Ričardo Malinausko atvejai, Širvintų merės Živilės Pinskuvienės istorijos, Panevėžio, Birštono merų garsiai nuskambėjusios bylos su garsiais kaltinimais, kurios baigėsi niekuo.

Ar dalyvausite artėjančiuose savivaldos rinkimuose?

Taip, tikrai dalyvausiu artėjančiuose savivaldos rinkimuose. Neslėpsiu, dėl tam tikrų skaudžiai mane palietusių įvykių, dėl kurių labai išgyvenau, buvo visokių minčių, tačiau, kaip niekada anksčiau jaučiu žmonių palaikymą, pasitikėjimą, todėl negaliu jų palikti likimo valioje, nuvilti ir tikrai, jeigu būsiu sveika ir gyva, būtinai dalyvausiu savivaldos rinkimuose.

Pabaigai, pasinaudodama situacija, kad būtent  tokia forma esu pasveikinta su Alytaus miesto švente, palinkėsiu visiems smagios ir gražios miesto šventės. Džiaukimės paprastais, gyvenimiškais dalykais ir būkime sveiki, drūti ir laimingi.

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.