Iš pamiršto aerodromo Alytaus rajone į dangų sparnus vėl kelia orlaiviai

Po ilgos pertraukos iš Alytaus rajone, Krekštėnų kaime, esančio senojo aerodromo vėl pakilo orlaiviai. Savivaldybė, sutvarkiusi senąjį lėktuvų pakilimo taką, siekia paskatinti pramogų, turizmo paslaugų teikėjus, aviacijos renginių organizatorius, verslininkus čia plėsti savo veiklą.

Krekštėnų kaime esantis aerodromas ne visiems žinomas. Sovietų laikais ten kilo ir leidosi lėktuvai, barstantys kolūkių laukuose trąšas, vadinamieji „kukurūzninkai“. Nelikus kolūkių, aerodromas buvo nenaudojamas, bet jo infrastruktūra išsaugota.

Alytaus rajono savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas, susitikęs su mažųjų lėktuvų pilotais, aptarė aerodromo atkūrimo ir panaudojimo ultralengvųjų orlaivių aviacijai galimybes. (Ultralengvasis orlaivis – tai vienvietis arba dvivietis lėktuvas, kurio didžiausias kilimo svoris yra nuo 300 iki 495 kg).

Vėliau savivaldybės vadovas pats sėdo į vieną iš lėktuvų ir iš paukščio skrydžio apžvelgė Alytaus rajoną.

„Niekada nepamatysite pro automobilio langą to, ką mato lėktuvų pilotai, pakilę virš žemės“, – dalijosi įspūdžiais Algirdas Vrubliauskas po skrydžio mažuoju lėktuvu.

„Ultralengvuoju lėktuvu dar nesu skridęs, bet emocijos tiesiog veržiasi iš manęs. Skrydžio metu pilotas man netgi patikėjo lėktuvo vairalazdę ir sakė,  kad Lietuvoje yra lėktuvų, kuriems valdyti nereikia piloto licencijos. Manau, kad po šio skrydžio ir aš mokysiuosi skraidyti“, – su šypsena veide kalbėjo meras A. Vrubliauskas.
Rolandas Kalinauskas, aviakonstruktorius, sako, kad pastaraisiais metais Lietuvoje mažieji aerodromai naikinami, o štai Alytaus rajone – atgimsta, aerodromas atnaujinamas ir prikeliamas antram gyvenimui.

Panašūs įrašai:

2 komentarai apie “Iš pamiršto aerodromo Alytaus rajone į dangų sparnus vėl kelia orlaiviai

  1. Priešingai rajono valdžiai, Alytaus miesto meras su taryba net vengia garsiau prabilt apie tikras užkulisines priežastis, dėl kurio miesto labui neefektyviai naudojami esmėj strateginiai potencialai dėl pramonės parko ir aerodromo. Aerodromas tradiciškai per apskundimus teismui vilkinama per tarybą sprest. Praleista ir praleidžiamas brangus laikas per tarybą sprest miesto labui, aerodromą prieš kelis metus perdavus savivaldybei. Per teisėsaugos dvigubų standartų schemas mieste tai užciklinta per savivalddą, kad bijo pajudėt, prabilt.. slopinama. Rajonas priešingai bando judėt. Mieste ir būsimiems rinkimams tokia neigiama stagnacinė energija didėja slopint..

  2. O kur Alytaus miesto aerodrome ponai turėję orlaivius, ar dar kur skraido? Vėl rajonas miestui nosį nuvalė. Ir lygioj vietoj. Kiek dėl Alytaus miesto aerodromo liežuvukais malė ir tradicinis fiasko. Rajone be išankstinių kalbų ėmė ir padarė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.