Po nelaimės sesers šeimoje vyras nedvejojo atsisakyti savo planų ir tapti dukterėčios globėju

Kamilės globos pareigomis Modestas dalijasi su savo mama Lina Stankevičiene: Modestas rūpinasi tėviškais mergaitės reikalais, o moteriškais reikalais pasirūpina Kamilės močiutė. Asmeninio albumo nuotraukos.

Po lemtingos avarijos be tėčio, o vėliau ir be mamos likusiai Kamilei Ragelytei pasisekė, kad šalia jos visuomet buvo mylintis dėdė Modestas Stankevičius, kuris iškart po nelaimės nė minutės nedvejodamas atsisakė savo gyvenimo planų Kaune ir grįžo į gimtąjį Leipalingį rūpintis neįgalia tapusia seserimi bei vos trejų be tėčio likusia dukterėčia, kuriai tapo teisėtu globėju. Modestas sako, kad ir šiandien darytų tą patį nė neabejodamas, o našlaite likusia šiandien jau šešiolikmete Kamile be galo didžiuojasi.

Dukterėčia liko našlaite

Kamilės tėtis prieš trylika metų žuvo avarijoje, kai Kamilei tebuvo treji metai. Mergaitės mama po nelaimės liko neįgali ir ją reikėjo slaugyti.

Tiesa, po daugybės metų moteriai pavyko atsistoti ant savo kojų, pradėti kalbėti, tačiau galiausiai savo dukters pilnametystės taip ir nesulaukė – iškeliavo į Amžinybę, kai mergaitei buvo trylika.

Visą tą laiką šalia Kamilės buvo dėdė Modestas, kuris rūpinosi ne tik dukterėčia, bet ir slaugė jos motiną.

„Po avarijos palikau darbą Kauno priešgaisrinėje tarnyboje ir persikėliau dirbti arčiau, kad galėčiau padėti savo tėvams slaugyti seserį bei prižiūrėti dukterėčią. Globėju tapau, nes Kamilę reikėjo vežioti pas gydytojus ir kažkam reikėjo ją atstovauti. Sesuo buvo neįgali, mama neturėjo vairuotojo pažymėjimo, tad šios atsakomybės ėmiausi pats“, – pasakojo Modestas.

Pareigomis dalijasi su močiute

Tiesa, vyras savo paties vaikų neturi, tačiau Kamilė jam – tarsi dukra. Modestas rūpinasi tėviškais mergaitės reikalais, o moteriškais reikalais pasirūpina močiutė Lina Stankevičienė.

„Aš visuomet stengiuosi nupirkti Kamilei tai, ko reikia, kažkur nusivežti papramogauti. Artimiausias žmogus Kamilei – močiutė, nes ji viską leidžia, nuolaidžiauja, o aš esu kiek griežtesnis ir reiklesnis, nes noriu kad mergaitė užaugtų geru žmogumi.

Tenka man lankytis globėjų kursuose, kurie man padeda stebėti, atpažinti ženklus, parodančius, kad kažkas vyksta negerai. Nerimas auginant vaikus visuomet yra.

Kamilė – geras vaikas, mokslai gimnazijoje sekasi puikiai, yra labai žingeidi, užsispyrusi, atsakinga, labai aktyvi, dalyvauja užklasinėse veiklose, įvairiuose projektuose, konkursuose. Ji yra drąsesnė negu mes visi, gabi įvairiose sporto šakose – futbole, tinklinyje, triatlone, plaukime“, – gražių žodžių apie dukterėčią negailėjo Modestas.

Pasak vyro, jis jaučia, kad mergaitei labai trūksta tėvų ir tai pasireiškia gan uždaru būdu, ji niekada niekuo nesiskundžia ir yra labai savarankiška.

„Mes abu esame panašūs tuo, kad esame sportiški ir nemėgstame monotonijos, mums nuolat norisi judėti, todėl Kamilė vis pasvajoja apie aktyvios veiklos reikalaujančią profesiją. Neabejoju, kad su savo mokslų rezultatais jis galėtų nueiti toli“, – sakė Modestas.

Didžiuojasi dukterėčia

Kalbėdamas apie likimo sudėliotą scenarijų, vyras tikina kad dėl nieko nesigaili, nesudvejotų keisti savo gyvenimo planus ir šiandien bei darytų viską tą patį.

„Kas daugiau jeigu ne mes patys artimiausi žmonės rūpinsimės stengsimės užauginti pavyzdį kitiems, ypač kai tau padeda patys artimiausi ir net visai svetimi, žmonės. Džiaugiuosi, kad kol kas viskas sekasi. Ir didžiuojuosi Kamilyte, nes ji yra pavyzdys, kad ir susidūrus su didžiausiais sunkumais, artimiausių žmonių netektimis, galima užaugti nuostabia dukra“, – sakė Modestas, kartu su gyvenimo drauge auginantis dar dvi mergaites ir neskirstantis nė vienos į savo ir ne savo vaikus.

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.