Alytaus miesto garbės piliečio vardas suteiktas Lietuvos Respublikos garbės konsului JAV R. A. Česoniui

Šiais metais Alytaus miesto garbės piliečio vardas už ypatingus nuopelnus Alytaus miestui: socialinėms reikmėms, verslo plėtrai bei sklaidai, kultūros ir meno paramai, Alytaus garsinimui už Atlanto, parama Alytaus jaunimo organizacijoms ir bendrų projektų įgyvendinimą suteiktas  Lietuvos Respublikos garbės konsului JAV ir buvusiam Alytaus ir Ročesterio susigiminiavusių miestų komiteto pirmininkui Rimui Antanui Česoniui. Toks sprendimas priimtas šiandien vykusio Alytaus miesto savivaldybės tarybos posėdžio metu.

Prieš keletą mėnesių pakvietusi alytiškius teikti kandidatus Alytaus miesto garbės piliečiui suteikti, Alytaus miesto savivaldybė sulaukė 3 siūlymų.

Be Lietuvos Respublikos garbės konsulo JAV ir buvusio Alytaus ir Ročesterio susigiminiavusių miestų komiteto pirmininko R. A. Česonio kandidatūros šiam garbingam apdovanojimui  buvo siūloma prof. Dr. Aldonai Vilkelienė už ypatingus nuopelnus Alytaus miestui švietimo ir kultūros srityse, ilgalaikius kryptingus mokslinius tyrimus, išskirtinį indėlį į švietimo humanizavimą, socialinę specialiųjų ugdymosi poreikių turinčių vaikų integraciją, talentų puoselėjimą, aktyvią visuomeninę veiklą ir Alytaus miesto vardo garsinimą mokslo ir meno kontekste Lietuvoje ir pasaulyje.

Dar viena kandidatė, kuriai buvo siūloma suteikti Alytaus miesto garbės piliečio vardą  – Alytaus lopšelio-darželio „Obelėlė“ pedagogė Lina Abeciūnienė. Šį vardą jai buvo siūloma suteikti už pirmosios Montessori ikimokyklinio ugdymo grupės įkūrimą Alytuje ir ilgametį pedagoginį darbą pagal Montessori sistemą, kurioje pedagogė dirba ir šiandien.

Kadangi visi kandidatai atitiko Alytaus miesto garbės piliečio vardo suteikimo nuostatus, visų jų kandidatūros buvo teikiamos Alytaus miesto savivaldybės tarybai svarstyti, tačiau vadovaujantis minėtais nuostatais Alytaus miesto garbės piliečio vardas suteiktas tik vienam kandidatui.

Pirmo šiandien vykusio slapto balsavimo metu daugiausiai Alytaus miesto savivaldybės tarybos narių balsų sulaukė prof. Dr. A Vilkelienė ir Lietuvos Respublikos garbės konsulas JAV ir buvęs Alytaus ir Ročesterio susigiminiavusių miestų komiteto pirmininkas Rimas Antanas Česonis. Antrojo slapto balsavimo metu daugiau tarybos narių palaikė R. A. Česonio kandidatūrą.

Alytaus miesto garbės piliečio regalijos  Lietuvos Respublikos garbės konsului JAV ir buvusiam Alytaus ir Ročesterio susigiminiavusių miestų komiteto pirmininkui R. A. Česoniui bus įteiktos 2022 m. birželio 17 d. oficialaus Alytaus miesto šventės atidarymo metu.

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *