Reketu kaltintas Alytaus verslininkas išteisintas, o klubo vadovas nusivylė teismais

Asociatyvi pixabay.com nuotrauka.

Prieš beveik dvejus metus  įvykęs incidentas tarp verslininko Tomo Cibulsko ir aso­cia­ci­jos „Mar­gi­rio“ spor­to ir rek­rea­ci­jos klu­bas prezidento Rolando Matonio dėl patalpų, esančių Alytaus sporto ir rekreacijos centre (ASRC), nuomos teisme baigėsi turto prievartavimu kaltinto verslininko išteisinimu. T. Cibulskas pačią istoriją ir jos baigtį naujienų portalui „Dzūkijos veidas“ komentavo raštu ir lakoniškai, o R. Matonis tikino besijaučiantis buvęs teisus, tačiau skųsti apeliacinę nutartį dar ir Aukščiausiajam teismui nesiryžo, mat turi pagrindo abejoti teismų skaidrumu.

Konfliktas įsiplieskė dėl nuomojamų patalpų

R. Matonis sporto klubo veiklai ASRC patalpomis naudojosi daugiau kaip tris dešimtmečius. Pasibaigus panaudos laikotarpiui, Alytaus miesto savivaldybė surengė patalpų nuomos konkursą. Pastarąjį kartą rengtame minėtų patalpų konkurse dalyvauti sugalvojo ir ben­dro­vės „Bal­tic casings“ va­do­vas T. Ci­buls­kas. Planus konkurso būdu išsinuomoti patalpas tolesnei sporto ir rekreacijos klubo veiklai turėjo ir R. Matonis.

Tarp šių dviejų konkurso dalyvių ir įvyko incidentas, kurio metu esą verslininkas sulaukė spaudimo iš R. Matonio nedalyvauti konkurse ir už tai siūlė pinigų, o T. Cibulskas esą sakė sužlugdysiantis sporto ir rekreacijos klubą.

Galiausiai R. Matonis kreipėsi į policiją teigdamas, kad T. Cibulskas iš jo prievartauja turtą, reikalaudamas pinigų, kad verslininkas atsiimtų paraišką dėl dalyvavimo patalpų nuomos konkurse.

Po vekselio pasirašymo – verslininko sulaikymas

Incidentas, po kurio verslininkui pareigūnai uždėjo antrankius ir jį sulaikė, įvyko patalpų nuomos konkurso dieną.

Jau būnant prie savivaldybės kabineto durų, T. Matonis teiravosi T. Cibulsko, kokios pinigų sumos jis norėtų, kad atsiimtų paraišką, o verslininkas įvardijo 3,5 tūkst. eurų sumą.

Buvo susitarta pasirašyti du vekselius, o pasirašius vieną jų, T. Cibulskas paraišką atsiėmė. Pokalbis, pasirašant vekselį, buvo įrašytas, todėl vos verslininkui išėjus iš savivaldybės, jį sulaikė policijos pareigūnai ir uždėjo antrankius.

Teisme pritrūko įrodymų

Po šio incidento buvo iškelta baudžiamoji byla, kurioje T. Cibulskas buvo kaltinamas turto prievartavimu, už kurį, pagal Baudžiamąjį kodeksą, galėjo grėsti šešeri metai nelaisvės.

Teisme pritrūko įrodymų pateiktiems kaltinimams, esą situaciją sukūrė pats sporto ir rekreacijos klubo vadovas, o T. Cibulskas buvo išteisintas.

Toks pirmos instancijos teismo sprendimas buvo apskųstas aukštesnės instancijos teismui Kau­no apy­gar­dos pro­ku­ra­tū­ros Or­ga­ni­zuo­tų nu­si­kal­ti­mų ir ko­rup­ci­jos ty­ri­mo sky­riaus pro­ku­ro­ro Mindaugo Sa­bai­čio.

Šių metų sausį Kau­no apy­gar­dos teis­mas pro­ku­ro­ro ape­lia­ci­nį skun­dą atmetė, o Aukščiausiajam teismui sprendimas nebuvo apskųstas.

Į klausimus – lakoniški atsakymai raštu

Naujienų portalas „Dzūkijos veidas“ paprašęs verslininko T. Cibulsko komentaro apie šią istoriją ir jos baigtį, atsakymus į pateiktus klausimus atsiuntė raštu.

Atsakymų į visus keturis pateiktus klausimus esmė buvo ta pati – siekdamas išvengti nepageidaujamų interpretacijų T. Cibulskas nurodė, kad su teismo nuosprendžiais procese galima susipažinti Alytaus teismo rūmuose, o jo vertinimai yra pateikti žiniasklaidos priemonėse. Pačią istoriją galima sužinoti iš bylos medžiagos, kuri yra išsamiai atskleista teisminio nagrinėjimo metu, teismo posėdis buvo viešas, protokolas yra prieinamas.

Prarado pasitikėjimą teismais

Žymiai kalbesnis buvo R. Matonis.

„Su teismais neprisiginčysi. Žinoma, sprendimu nesu patenkintas, tačiau yra kaip yra“, – sakė R. Matonis.

Pasiteiravus, kodėl neskundė sprendimo Aukščiausiajam teismui, asociacijos prezidentas patikino, kad pirmiausia tai be galo brangu, o ir pasitikėjimas teismų sprendimais gerokai susvyravo dar tada, kai žymiojoje politinės korupcijos „MG Baltic“ byloje buvo išteisinti visi kaltinamieji.

„Nepaisant to, nieko nekeisčiau ir daryčiau viską tą patį. Aš įžvelgiu buvusį reketą. Nenoriu grįžti prieš šios temos. Man skaudu. Pirmą kartą gyvenime susidūriau su teismais, su šantažu, reketu. Man buvo psichologiškai sunku. Tai baisus žmogus ir visi jį žino. Be to, jis turi vieną geriausių advokatų Lietuvoje.

Nesu turėjęs patirties teismuose, gal kažkur suklydau, kažką kažkur ne taip pasakiau ir byloje jau tai tampa svarbia detale, leidžiančia situaciją apversti aukštyn kojomis“, – kalbėjo R. Matonis.

Jis tikino, kad teismas panaikino ir pasirašytą vekselį, todėl T. Cibulskui jo apmokėti nereikės.

R. Matonis neneigė, kad išties jis nuoširdžiai norėjo laimėti ASRC patalpų konkursą ir jam pavyko, jomis naudojasi pasirašęs panaudos sutartį penkeriems metams su galimybe pratęsti dar tokiam pat laikotarpiui.

„Žinot, svarbiausia, kad tokia pati salė buvo išnuomojama virš „Margirio“ nuomojamų patalpų, bet kažkodėl niekam jų nereikėjo. Jeigu jam tikrai būtų reikėję patalpų, būtų išsinuomojęs tokias pat virš „Margirio“. Jis pamatė, kad mane galima pašantažuoti, nes į šias patalpas buvo padarytos didelės investicijos, supirktas visas inventorius. Tas pats įvyko ir su vietiniu radiju FM99. Jis tikėjosi, kad aš jam sumokėsiu ir nesitikėjo, kad kreipsiuosi į policiją. Nuo jo nukentėjęs esu ne aš vienas.

Gaila, kad nepavyko įrodyti. Esu nusivylęs teismais, nes jie neįsigilina“ – sakė R. Matonis.

Panašūs įrašai:

56 komentarai apie “Reketu kaltintas Alytaus verslininkas išteisintas, o klubo vadovas nusivylė teismais

 1. Matonis net pirmos instancijos išteisinamojo nuosprendžio neskundė – už jį tai padarė “nemokamas” prokuroras kai pats netiki tuo ką sakai labai sunku įtikint ir teismus…. Ir pas baisų žmogų niekas nesiveržia į biurą “aiškintis reikalų” ..:):)

  1. Ačiū už informaciją Alytaus ponia Aušrine, o kodel Jus su savo vyru vaikstote miesto kampais? Kodel komentuojate Anonimiskai? Ar tik ne geda miestieciams i akis paziureri. Juk visi zino Jusu “šviesu versla” ir jusu “dorus darbus” , jeigu tikite dievu nueikite i baznycia, jeigu netikite, isvykite velnia is namu…

 2. Matoni, Gerai kai partijos draugeliai valdo “..ūdasklaidos priemones” galima per jas tuštintis kaip ir kada tik nori…..

 3. Susirinkai geležis surūdijusius-investiciją ir movei į medvilnės kombinato patalpas…. Ar per brangu..????

 4. Rolandai, nekreipk dėmesio, žmonės tau pavydi, o čia komentuoja tau gerai pažystami žmonės, kurių gyvenimas juodesnis už š…. kruvą…

  1. Na,kad miestiečiai nežinotų kuo smirda Rolė,tai ir nerašytų…kuris išdrįst kažin su laidais visą dieną šlaistytis nuo savivaldybes iki ASRC?!?GĖDA!Būkite atsargūs nes nežinote kada ir kur gali surašyt Rolė:):€

  2. Na,kad miestiečiai nežinotų kuo smirda Rolė,tai ir nerašytų…kuris išdrįst kažin su laidais visą dieną šlaistytis nuo savivaldybes iki ASRC?!?GĖDA!Būkite atsargūs nes nežinote kada ir kur gali surašyt Rolė:):€

 5. Matonis, aiskiai matyt, kad komentuoja Cibas su zmonele savo… nekreipk demesio, juo gyveni,mas pisa per visus galus jau dabar ir dar pis ilgai, o jeigu neispis, tai vargsam vaikam gris su kaupu… turbut jau grizta…

  1. Vaikai nekalti, laimes ir sekmes jiems, bet va tetutis su mamuke, tai iklimpo i zarnas ir sudus, geda

 6. Dalyte ir Tomukas Žarniniai puikiausias pavyzdys, kad pinigai laimės neatneša. Niekada negyveno ramiai, o ieškojo intrigų.
  Galvojau, kad cia tik Matonis uzsirove, bet simtai alytiskiu zino sia nelaiminga seima. Gelbedami krepsininka sunuka ne tiek zmoniu bande suzlugdyt.
  Ramybes, Žarniniu seimai

 7. Tomukas ir Dalyte, Alytaus smarvės, ne padangos pasirodo smirdėjo visą laiką, o nuo panemunės namo prie grazaus miesto tilto….

 8. Role, tau pavydi tavo draugai, kurie Margiri sportuoja ir tau ranka spaudzia, o tu nori, kad nepavydetu Alytaus dugnas… taip ir toliau, jie, gyvent nuo to tik sunkiau kaip matai…

 9. Oj Rolandai, lyg butu keista :)))) Tomo ir jo zmonos gyvenimas yra šūdais ir žarnom kloti 😂😂 jie parodo, koki laiminga gyvenima gyvena, bijo i miesta iseiti, nes visi juos laiko Alytaus žulikais…. Kaip musu laikas Role, baublei butu Ciba ant šakos pakabineee…

 10. Nepazistu nei to nei ano.., apie pina Toma, girdejau, labai blogu zodziu, manau nesventi abu, bet Cibulskas nuskambejes Alytuje kaip žulikas miesto.. žuliku vieta arba kalejime arba po zeme, buk atsargus Pons Toms

 11. Labiausiai smirdanti Alytaus vieta yra butent centre, prie tilto i pirmaji Alytu, ten gyvena darni miesto šeima, nuo kurios smirda šūūūdu!

 12. Oj kiek Žarninių palaikytojų😁😁 tokie patys menkaverčiai. O dauguma jų ranką gatvėj spaudžia 😁
  Aišku tokiam kaime kitaip turbūt būt.
  Nepamirškime, kad ne viskas už pinigus nuperkama. Ir bus ko nenupirks…

   1. Tik kuo toliau nuo savivaldybės ir tokių partijų😁 Nežinau kas žmonėm susisuka, kad lenda į juodžiausias Alytaus vietas😁

 13. Aušrinė Cibulskienė beda savo vaika i krepsini, kartu lanko ir mano sunus.. vargsai zmones i kuriu gyvenima ateinate Jus su vyru.. visi sporto rumai jusu nekencia, padavete daugybe pareiskimu anr treneriu andt visu. Nejaugi toks neidomus ir nieko vertas jusu gyvenimas? Man labai keista, kad zmones esantys nelaimingi iesko dar daugiau neleimiu

 14. Turint tokią stiprią finansinę padėtį buvo galima laimėti konkursą ,,skaidriai” – be reketavimo. Ar leidote sau įsivaizduoti, kad ,,sumyš” ir darys kaip norite?
  Bet matyt Tomas C. laikė kažkokią nuoskaudą. Praeitis neleidžia gyvent prasmingo gyvenimo.
  Tai ne pirmas pavyzdys, kai finansinę galią turintis Tomas šantažuoja kitus. Dėl savo ir artimos aplinkos gerovės jis gali daug. Ar ne, Tomai?!
  Tokiame mažame mieste kaip Alytus lengva susireikšminti, kai važinėji geresniu automobiliu, turi prabangų namą, gali išoriskai save susitvarkyti. Bet dvasioj esi ubagas:))
  ,,Vienu priešu daugiau ar mažiau” teigia Tomas. Tai viską pasako apie jo moralę ir vertybes.
  Taigi, jeigu kartais trūksta prasmės, turite atliekamų pinigų, laiko ir energijos stenkitės su jais daryti gerus darbus, pvz. galite paremti Alytaus gyvūnų prieglaudą ,,Keturkojo viltis”, sunkiai gyvenančias šeimas, senelių namus… Tai suteiks džiaugsmą ir norėsite turėti ne tik priešų, bet ir tikrų draugų.

 15. Parašykit straipsni geriau, kaip dėdė Tomas apgaudinėja žmones, į kriminalus puikiai tiktų, čia strsipsnis apie nieka, apie korumpuota Alytaus vyriausiąjį teismą ir apie didžiausią miesto žuliką, kuris neduoda ramybės geriems žmonėms. Matau Alytuje visi TOMAI ar C Ar P, nesvarbu, abu tokie pat žulikai :Dd

 16. Zinomas sitas veikejas, prastume vaika uz pinigus i dzukijos krepsinio kluba. Kam tokie cirkai, zmones juk mato kaip yra.

 17. T.C yra miesto gèda. Mano sunaus treneris labai nukentejo nuo sio zmogaus..baisu koki zmones gyvena musu mieste ir kenkia musu miesto gyventojams. Korumpuotas miesto teismas.

 18. M.visą konkurso dieną vaikšciojo laidais apsikabinęs tiek savivaldybėj,tiek ASRC,tiek kavinėse susitikinėjo su bendrapartiečiais ir visus įrašinėjo…įrašė netgi vargšą žmogelį ,stalių vienos įstaigos,o jau nekalbu apie aukstesnes pareigas užiimančius.

 19. Paskaičius komentarus kažkaip liūdina šio miesto zombių mentalitetas…PROFESIJOS -GERAS ŽMOGUS NĖRA,tad pirmiausia absivalykite šū..s nuo savo sienų ir fasadų ,o tada jau kitą teiskite…neteisk ir nebūsi teisiamas!!!Labai kieti rašantys anonimais,bet nepamirškite,kad greitu metu gali būti ,kai kurie iššifruoti ir ar nereiks atsakyti uź savo raštliavos…

  1. Rolanda pažįstu jau senai,labai mandagus ,tolerantiškas ir nesusireškinantis man pažįstamas …. tikrai ne žulikas,užuojauta Rolandai …tau dar pasiseks.

   1. Radzeviciūte pažisti tikrai tu Rolandà, skambinai, domėjaisi,užjautei Rolandą prieš pora metų liepos mėnesį…lapės balselį nutaisiusi:)))gal net pati neprisimeni pokalbio ,nes retai kada savam prote būni…

    1. Aš labai pasigendu viešų Dalios C. komentarų.
     Ar jau, Dalyte, rašote taip pat anonimiškai?!
     Laikas sutvarkyt šitas juodas Alytaus dėmes – viešumu. Susitiksime Iki, Rimi, kur jums patogu ir kartu filmuosime interviu.
     Dalia C. irgi nori būti reikšminga kaip ne viena Alytaus šviesiaplaukė – Renata, Laima P., Laura. Va čia Alytaus išmintis😁 juk, jei vyras žulikas ir gerai ,,užkala” pinigų – iškart išmintinga tampi ir gali liet savo nuomonę laisvai.
     Padarysime jus žvaigždėmis kaip ir norite. Galės didžiuotis vaikai ir kaimynai ⭐️

     1. Bus Radzeviciute tikrai bus viešų komentarų,tyrimas baigtas…po 06.03 bus …

     2. Befilmuodama neapsitriesk nugaros…kiek žinau pas tave filmavimai namuose vyksta,nereiks nei Rimi,nei Iki😃🥱🤨

 20. Viskas keičiasi. Ir geriausias įrodymas visų Alytaus žulikų pabaiga. Visi, kurie pinigus darė kitų žmonių gerove – išdvėsė kaip žiurkės.
  Tokie verslai kaip Margiris nervų ir sveikatos ėdimas. Linkiu kuo greičiau perleisti šį ,,neįkainojamą” verslą motyvuotam žmogui, o pačiam Matoniui nešti subinę kuo toliau.

  1. O tu muši savo žmona dėl to, nes tave ėda pavydas. 😉 Matoni, pavydi tau puse miesto, Cibas ir visi kiri urodai, nespeja gert vaistu nuo depresijos

 21. Jūs man atsakykit kokia burtininko ranka vėlesnius komentarus iškelia į viršų…??? ar taip veikia ŠŪDASKLAIDA ????

 22. Tokie tėvai kaip Cibulskai ir vaikus išauklėja negerbti paprastų žmonių, būti arogantiškomis asmenybėmis. Tokių tėvų dėka klesti patyčios mokyklose.
  Galit apsirengt kokybiškiausiais drabužiais, vairuot naujausias mašinas ir gyvent auksiniame name, bet liksit tuščiaviduriais visada. Čia jau didelis ir sunkus darbas būti vertingu žmogumi, jei visą gyvenimą gyvenai kaip padugnė.
  Gi viskas grįš su kaupu, Tomuti. Ir per skaudžiausias vietas. Gyvenimas jau taip sudėliotas. Ką išleidi – tas ir grįžta.

  1. Tomas ir Dalia – Alytaus gėda. žulikai kokiu reta. Man geda uz Jusu seima. Pagalvokit apie savo vaikucius, jiems uztrauksit geda mieste visam gyvenimui. Nera didesnes gedos, kaip geda uz savo tevus…

   1. Laura jau kaip tu savo vaikučiui užtraukus gėdà,tai man jo net gaila…pirmiausia nulaužus,o antra kiekvieną savaitgaly vis naujas ūsas namie…

 23. Yra sakoma:KAI PAVYDI KITI,TUOMET TAM KURIAM PAVYDI SEKASI…Radzevičiute gerai,kad ,,sumatuoju”prabangius”auto,bei firminius drabužius…reiškia dar nepabaiga😅😅😅

 24. Yra sakoma:KAI PAVYDI KITI,TUOMET TAM KURIAM PAVYDI SEKASI…Radzevičiute gerai,kad ,,sumatuoju”prabangius”auto,bei firminius drabužius…reiškia dar nepabaiga😅😅😅

 25. Yra sakoma:KAI PAVYDI KITI,TUOMET TAM KURIAM PAVYDI SEKASI…Radzevičiute gerai,kad ,,sumatuoju”prabangius”auto,bei firminius drabužius…reiškia dar nepabaiga😅😅😅

 26. Liūdniausia yra ,kad pagal IP adresą rašo viena ir ta pati…raudonoji torpeda..etatinė komentatorė,manati ,kad stiliumi panašūs komentarai kažkam poveikî padarys…gėda,kad tokie tarybos nariai ,,sėdi”ir gauna iš mūsū visų mokesčių mokėtojų atlygį.Miestiečiai gink dieve neapsigaukite sekančiuose rinkimuose…būkite budrūs ir protingi kas liečia torpedas bei nudegintais plaukais bei pripūstaos snukiais blodinių,nes taryba ne vokietijos viešnamis…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.