Alytuje iškilminga eisena atidarytas Tarptautinis sportinio ėjimo festivalis

Alytaus miesto savivaldybės nuotr.

Penktadienį Rotušės aikštėje iškilmingoje eisenoje dalyvavo miesto vadovai, savivaldybės atstovai ir keli šimtai mažųjų alytiškių – jie skambant kariuomenės orkestro muzikai simboliškai nuėjo iki Alytaus miesto stadiono. Jame šiandien vyksta 48-asis tarptautinio sportinio ėjimo festivalis „Alytus 2022“.

Miesto meras Nerijus Cesiulis ir vicemerė Jurgita Šukevičienė taip pat pagerbė žuvusius už Lietuvos nepriklausomybę padėdami gėles prie Laisvės Angelo paminklo.

Stadione eisenos dalyviai apsuko simbolinį vieno kilometro ilgio ratą ir dalyvavo masinėje mankštoje.

„48-ąjį kartą Alytuje einame sportinio ėjimo festivalyje, nors žmogus eina kasdien. Daugiau mažiau, lėčiau greičiau, besidairydamas ar koja už kojos, bet eina. Šiandien mes irgi ėjome kartu, o Alytus eina jau 440 metų. Linkiu puikių varžybų ir primenu,  kad svarbiausia ne aplenkti kitą, o įveikti save“, – dalyvius, žiūrovus ir organizatorius sveikino N. Cesiulis.

Atidarymo metu Alytaus, Lietuvos ir Europos Sąjungos vėliavas pakėlė olimpiečiai Brigita Virbalytė-Dimšienė, Marius Žiūkas ir Artur Mastianica. Skambant ukrainiečių himno melodijai, ukrainiečių sportininkų buvo pakelta ir Ukrainos vėliava.

Sveikinimo žodį tarė Lietuvos Respublikos Seimo pirmininko pavaduotojas Julius Sabatauskas, jis taip pat įteikė padėkos raštus Lietuvos ėjikų komandai, pasaulio čempionate komandų įskaitoje iškovojusiai ketvirtąją vietą.

Sportinio ėjimo varžybose dalyvauja sportininkai iš Lietuvos, Lenkijos, Latvijos, Estijos, Suomijos, Italijos, Ukrainos ir Vokietijos. Pirmasis sportinio ėjimo festivalis Dzūkijos sostinėje surengtas 1974 metais dabartinio Lietuvos sportinio ėjimo asociacijos prezidento Kastyčio Pavilonio iniciatyva.

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *