Druskininkuose – dar vienas kurorto istoriją ir legendą atspindėsiantis traukos objektas

Druskininkuose jau netrukus bus įamžinta šio kurorto istorija ir vietovės atsiradimo legenda. Skulptorius Romualdas Inčirauskas miesto vadovams, turizmo tarybos atstovams, verslininkams, kurorto gidams pristatė skulptūros „Sūrutis“ maketą. Kol kas tai tik delne telpantis modelis, o iš tiesų skulptūra bus daugiau kaip 2 metrų aukščio ir papuoš patį miesto centrą, šalia Vilniaus alėjos ir M. K. Čiurlionio gatvės, priešais bažnyčios skverą.

Pagal senąją legendą, pirmas stebuklingai pasveiko šlubuojantis arklys, išleistas braidžioti po mineralinio vandens pelkę – šeimininkas manė, kad gyvulys ten pabaigs savo dienas, o jis stebuklingai išgijo.

Žinoma, šiose apylinkėse gyvenę žmonės, dar kitaip vadinami druskininkais, garino druską ir ja prekiavo, tačiau mineralinio vandens savybių nebuvo atradę.

Po stebuklingo arklio išgijimo, ir vietiniai gyventojai, ir gydytojai, ir mokslininkai ėmė tyrinėti mineralinį vandenį: jo savybes, poveikį žmogaus organizmui ir gydymo galimybes. Ypač išgarsėjo gydytojas Sūrutis, kurio pavardė ir dabar naudojama kaip mineralinio vandens gydomųjų savybių simbolis.

Įsitikinus, kad mineralinio vandens galios ne iš piršto laužtos, 1794 m. birželio 20 d. Druskininkai buvo paskelbti gydomąja vietove.

„Kai sulaukėme verslo siūlymo įamžinti kurorto istoriją – neabejojome, kad turime tai padaryti.

Idėją pristatėme Turizmo tarybos atstovams, verslininkams, kurorto gidams.

Visi įvertino šios skulptūros idėją, istorinę vertę ir pritarė, kad Druskininkai, kaip vienas geriausių Europos mineralinių vandenų kurortas, turėtų įprasminti savo istoriją ir vietovės atsiradimo legendą“, – sakė Druskininkų meras Ričardas Malinauskas.

Pirmadienėį įvyko susitikimas su skulptūrą kuriančiu skulptoriumi Romualdu Inčirausku, kuris pristatė skulptūros „Sūrutis“ maketą. Tiesa, kol kas tai tik delne telpantis modelis, o iš tiesų skulptūra bus daugiau kaip 2 metrų aukščio.

Statyti ją nuspręsta kurorto centre, šalia Vilniaus alėjos ir M. K. Čiurlionio gatvės, priešais bažnyčios skverą.

Skulptoriaus skaičiavimais, skulptūros gaminimo darbai turėtų būti baigti dar šių metų pabaigoje.

„Neabejoju, kad ši skulptūra papuoš Druskininkus, įprasmins kurorto istoriją ir taps dar vienu traukos objektu“, – sakė Druskininkų meras R. Malinauskas.

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.