Negalią turintis lankininkas pateko į Lietuvos sveikųjų rinktinę ir dalyvaus Europos čempionate

Lietuvos šaudymo iš lanko atstovas Rolandas Baranauskas užfiksavo ypač retą atvejį ne tik Lietuvos, bet ir viso pasaulio sporte. Iš vežimėlio šaudantis negalią turintis lankininkas pateko į Lietuvos šaudymo iš lanko rinktinę ir su visais sveikais sportininkais varžysis Europos čempionate.

Vietą rinktinėje R. Baranauskas pelnė po antrojo atrankinio etapo, kuris savaitgalį vyko Smiltynėje. „Alytupio-Žaliojo lanko“ sportininkas Europos čempionate Lietuvai atstovaus skriemulinių lankų grupėje.

„Turėjau tokį tikslą ir buvo didelis noras įrodyti sau, kad galiu. Lengva tikrai nebuvo. Pirmas atrankinis etapas buvo savaite anksčiau Kaune, o mes iki to lauke turėjome tik 3-4 treniruotes. Anksčiau pradėti lauko sezoną trukdė prasti orai. Per pačias varžybas Kaune lijo ir buvo vėsu“,  – prisiminė R. Baranauskas.

Prastas oras dar labiau apsunkino R. Baranausko treniruočių režimą. Dvi dienas pasitreniravęs, likusias keletą dienų iki varžybų Smiltynėje jis gydėsi slogą.

„Buvo sudėtinga, bet labai norėjosi ir pavyko“, – džiaugėsi lankininkas.

Pačiam R. Baranauskui varžybos su sveikaisiais yra įprastas dalykas. Dėl mažo neįgaliųjų lankininkų varžybų skaičiaus bei ribotų galimybių išvykti į užsienį, lietuvis beveik visą sezoną dalyvauja vien sveikųjų varžybose. Ir tai visai netrukdo jam laimėti prizines vietas tiek Lietuvoje, tiek Latvijoje vykstančiuose turnyruose.

„Didelio skirtumo, kas šaudo šalia manęs, nėra. Su neįgaliaisiais net labiau jaučiu konkurenciją. Esu pripratęs dalyvauti sveikųjų turnyruose, nes su neįgaliaisiais tenka varžytis tik kartą arba du metuose. Kai matai aplink vien neįgaliuosius, tada kartais atsiranda per didelis noras laimėti. Su sveikaisiais šaudyti esu pripratęs, todėl viskas paprasčiau“, – pasakojo R. Baranauskas.

Alytaus „Žaliajam lankui“ Europos čempionate atstovaus ne tik R. Baranauskas. Vietas Senojo žemyno pirmenybėse taip pat pelnė olimpiniais lankais šaudančios Paulina Ramanauskaitė bei Inga Timinskienė. Lietuvos komandos vadovu paskirtas „Žaliojo lanko“ treneris Ugnius Timinskas.

„Džiaugiuosi, kad iš 10 į Europos šaudymo iš lanko čempionato vyksiančių lietuvių – net 4 alytiškiai. Pirmosiose atrankos varžybose mūsiškių rezultatai buvo gana prasti, tačiau per savaitę lankininkai nemažai patobulėjo. Tikiu, kad likęs mėnuo iki Europos čempionato bus produktyvus ir lankininkai Miunchene jau galės demonstruoti savo geriausius rezultatus“, –  vylėsi I. Timinskienė, pati treniruojanti R. Baranauską.

Europos šaudymo iš lanko čempionatas Miunchene vyks birželio 6-12 dienomis. R. Baranauskas kartu su Vladu Šigausku ir Remigijumi Bileišiu dalyvaus ir komandinėse skriemulinių lankų varžybose.

„Patekimas į Europos čempionatą – ne tik didelis pasiekimas, bet ir atsakomybė. Dabar reikia pilnai treniruotis visa jėga. Prieš sezoną šios išvykos neplanavau, todėl atsirado papildoma atsakomybė, juolab, kad dar laukia ir komandinės varžybos, kuriose būsiu atsakingas ne tik už save. Ruošimės stipriai, o kaip viskas pavyks, pamatysime“, – pabrėžė R. Baranauskas.

„Žaliojo lanko“ informacija

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *