Monikai Ražanauskienei – vietos bendruomenės lyderės apdovanojimas

Alytaus rajono bendruomenei „Dėmesio centras“ beveik 20 metų vadovaujanti Monika Ražanauskienė pelnė Bendruomenės lyderės – vadybininkės apdovanojimą.

Mykolo Romerio universitetas kartu su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM)  bei Švietimo, mokslo ir sporto ministerija septintą kartą organizavo konkursą „Bendruomenė – Švyturys 2021 – kelias į sėkmę“. Konkurse buvo galima pretenduoti į penkias nominacijas: vietos bendruomenės lyderis-vadybininkas, vietos bendruomenės sėkmės istorija, bendruomeniškiausia seniūnija arba savivaldybė, glaudžiai su mokykla bendradarbiaujanti vietos bendruomenė, taip pat – sveiką gyvenseną propaguojanti vietos bendruomenė.

M. Ražanauskienė nugalėjo būtent pirmojoje nominacijoje.

„Bendruomenės – tai ne pastatai, ne žaidimų aikštelės, net ne renginiai, bendruomenės – pirmiausiai žmonės. Ten, kur žmonės suburti, kur geba ištiesti pagalbos ranką, moka džiaugtis už kito sėkmę – ten bendruomenė gyva, aktyvi ir darbinga.Tik nereiktų galvoti, kad bendruomenės gali būti aktyvios tiesiog iš savęs, jokiu būdu – tai veržlių, žingeidžių ir degančių jų lyderių dėka.Tokių kaip nenuilstanti Monika Ražanauskienė“, – apdovanojimo metu kalbėjo Alytaus rajono savivaldybės vicemerė Dalia Kitavičienė.

Per savo veiklos metus M. Ražanauskienė nuveikė išties nemažai. Jos dėka gyventojai tapo bendruomeniškesni, jie kartu ieško problemų sprendimo galimybių, bendrų tikslų. Bendruomenės veikloje dalyvauja 115 narių. Pirmininkės iniciatyva šalia bendruomenės namų yra įrengta žaidimų, krepšinio aikštelė vaikams, kartu su bendruomenės nariais ji sutvarkė Niedulio ežero pakrantę, įrengė laužavietę ir visas galimybes čia atvažiuoti, stovyklauti, džiaugtis vandens pramogomis.

Jos iniciatyva vystomas ir socialinis verslas – sulčių spaudykla, kuri teikia sulčių spaudimo paslaugą, o gautos lėšos naudojamos bendruomenės veiklai ir jos plėtrai. M. Ražanauskienės ryžto dėka tautinio paveldo vardai suteikti keturiems bendruomenės namuose gaminamiems produktams – kepamoms dzūkiškoms bulvinėms bandoms, pyragui, kmynų gėrimui ir pirštinėms, mezgamoms tautinių raštų motyvais.

Bendruomenės namuose taip pat yra gaminami originalūs keramikos gaminiai. Bendruomenės vizitinė kortelė – įvairų spalvų keramikos gėlytės, kaip reprezentaciniai suvenyrai keliauja ir į užsienį. Visai neseniai bendruomenės pirmininkė kartu su nariais pradėjo gaminti dar vieną naują produktą –vaisių / uogienių saldainius, kadangi įsigijo specialią uogų ir vaisių džiovyklę.

„Negaliu nieko neveikti. Tai ne man. Man reikia veiklos, užsiėmimo, tad vis galvoju, mąstau – ką gi dar galėčiau pakeisti, patobulinti. Šis laimėjimas man – didelis įkvėpimas nesustoti ir toliau judėti į priekį. Vos tik sugrįžusi namo,  būtinai šia puikia žinia pasidalinsiu ir su savo bendruomene. Susirinksim, pasidžiaugsim, pas mus taip jau priimta: jeigu džiaugtis laimėjimais, – tai visiems kartu“,– po apdovanojimo kalbėjo M. Ražanauskienė.

Aktyvi bendruomenės pirmininkė turi dar vieną svarbų projektą – sutvarkyti Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatės poetės, eseistės Onės Baliukonės gimtinės sodybvietę ir taip įamžinti poetės  atminimą. A. Ražanauskienė tikisi, kad vasaros pabaigoje, rudens pradžioje jau bus galima pakviesti svečius į sodybvietės atidarymą.

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.