Alytaus rajone – nauja pramoga ekstremalumų mėgėjams

Arturas Latauskas kartu su sūnumi Joriu.

Ekstremalaus sporto entuziastams Alytaus rajone ruošiama nauja pramoga – bagių trasa. Alovės seniūnijos Lelionių kaimo gyventojas Arturas Latauskas žada, kad jau gegužės pradžioje jo sodyboje pradės veikti atnaujintos trasos ne tik suaugusiems, bet ir vaikams.

Galės važiuoti net maži vaikai

„Trečiojo gimtadienio proga savo sūnui nupirkau elektrinį keturratį. Maniau, kad tai bus puiki pramoga, ir jam tai patiks, tačiau labai greitai supratau, kad trūksta greičio!“,– šypsodamasis pasakoja bagių trasos vaikams kūrėjas A. Latauskas.

Savo klaidą tėtis greitai ištaisė ir nupirko trejų metų sūnui galingesnį, greičiau važiuojantį benzininį  keturratį. Tuo metu kilo mintis suorganizuoti mažųjų keturratininkų būrelį, bet Arturas sako, jog kuriam laikui šios minties atsisakė, nes negalėjo užtikrinti mažųjų vairuotojų saugumo.Praėjus šiek tiek laiko, A. Latauskas nusprendė vaikus susodinti ne į keturračius, bet į juos labai panašius bagius. Jie saugūs, su specialiais diržais, apsauginiais rėmais ir visiškai nekelia grėsmės mažiesiems ekstremalams.

Taip pamažu pradėjo ryškėti specialios bagių trasos vaikams kontūrai, buvo nupirkta visa reikalinga įranga. Mažojoje trasoje be suaugusiųjų pagalbos gali važinėtis 3-7 metų amžiaus vaikai.

Prašys parodyti vairuotojo pažymėjimą

„Bagių trasą kuriu antrus metus, tobulinu posūkius, kad jie būtų saugūs tiek mažiesiems, tiek ir  patyrusiems greičio mėgėjams. Beje, nepatyręs vairuotojas bagio sankabą gali sugadinti vos per porą važiavimų. Ieškojau naujų sprendimų, todėl buvau laikinai pristabdęs trasos judėjimą“, –  sako A. Latauskas. Šiuo metu jis turi 12 bagių ir tikisi, kad transporto priemonių skaičius tik didės.

 

Su profesionaliais bagiais, pasak Arturo, gali važiuoti ne visi. Iš norinčių prasilėkti trasoje reikalaujama automobilio vairuotojo pažymėjimo, nes bagiai yra galingi, juos valdyti reikia geros vairavimo praktikos. Valdymas – toks pat, kaip automobilio su mechanine pavarų dėže, – jungi bėgį, spaudi greičio pedalą ir  – pirmyn!

„A. Latauskas kartu su broliu jau daugiau kaip 10 metų plečia rąstinių namų statybos verslą. Dar užsiima vandens kubilų nuoma. Laisvalaikiu žaidžia tinklinį ir kuria bagių trasas.

Informacija norintiems apsilankyti bagių trasoje

Bagių trasa pradės veikti nuo gegužės 7 dienos. Darbo dienomis pramogauti galėsite nuo 12 iki 19 val., savaitgaliais – nuo 12 iki 18 val.

Adresas: Alytaus rajonas, Alovės seniūnija,  Lelionių kaimas, Ežerėlio g. 22.

Skambinti ir registruotis – tel. Nr. +37067393539.

 

 

Prieš važiavimą trasos įkūrėjas praveda trumpą instruktažą, kaip vairuoti bagius, taip pat duoda šalmus, patikrina bagio saugos diržus. Jie sureguliuoti taip, kad vairuotojas liktų stabilioje pozicijoje bet kuriuo atveju.

Nepilnamečius iki 18 m. amžiaus privalo lydėti suaugę asmenys. Vienu metu trasoje gali važiuoti 4 bagiai. Svarbiausias dalykas prieš važiavimą – pasirūpinti patogia, judesių nevaržančia apranga, kurios nebūtų gaila sutepti.

Pramogos kaina suaugusiems už 10 min. važiavimą – 12 eurų,vaikams – 8 eurai.

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.