Druskininkai stebins pavasario švenčių vaizdiniais: nuo naktį švytinčių margučių iki žvaigždžių jūros narcizų laukuose

Ar matėte, kaip tradicinis Velykų margutis atgyja ir tamsią naktį nušvinta, pražysdamas skaisčiomis pavasario spalvomis? Žydinčių Velykų savaitgalį tokiu velykiniu stebuklu, sukurtu žinomų menininkų, kviečia grožėtis Druskininkai. Pačiame kurorto centre, Gydyklų parke, po atviru dangumi jau įrenginėjama Velykų galerija, kurios pagrindinis akcentas – septyni milžiniško dydžio, dekoruoti neįprasta technika ir netikėtais ornamentais margučiai.

Beje, šįmet įspūdingu reginiu bus galima grožėtis visą savaitę, nes spalvingais margučių raštais pražydusios Šv. Velykos Druskininkuose nuties kelią į narcizų auksu nuspalvintus Vijūnėlės laukus, kurie, tikimasi, pražys atšilusį Atvelykio savaitgalį.

„Pastaraisiais metais dėl visiems žinomų priežasčių ieškojome netradicinių sprendimų, kaip sunkiu laikotarpiu palaikyti žmonėms dvasią, kurti pozityvią ir gerą atmosferą, išlaikyti gerąsias kurorto kultūrines tradicijas, – sako Druskininkų meras Ričardas Malinauskas. – Tos pamokos mums atnešė didelės naudos, įgyvendinome išties neįtikėtinus projektus, kurie saugiu formatu kvietė žmones patirti nepamirštamus įspūdžius. Kita vertus, Druskininkų kurortas, garsėjantis tuo, kad sveikatinimo ir kitos paslaugos teikiamos ištisus metus, o ne sezoniškai, gyvas tapo ne tik dieną, bet ir naktį.“

Pasak Druskininkų savivaldybės Turizmo, komunikacijos ir kultūros skyriaus vedėjos Vaivos Žagunienės, šįmet nuspręsta apjungti du ryškiausius pavasario renginius į vieną. „Velykų ir Narcizų žydėjimo šventes skiria vos savaitė, tad tai puiki proga ne tik pasirūpinti trumpomis atostogomis ir atgaiva kūnui, bet ir pasigrožėti dviem išskirtiniais reginiais ir praturtinti potyrius. Tad kviečiame rezervuotis viešbučius, procedūras ir  pasinerti į pavasarinio kurorto malonumus. Juolab, kad savaitė sutampa su moksleivių atostogomis, o kurorte rasite daugybę pramogų visai šeimai tiek savaitgaliais, tiek kitomis dienomis“.

Žydinčios Velykos Druskininkuose

Velykų kelionę Druskininkuose verta pradėti nuo pasivaikščiojimo po besiskleidžiančias Gydyklų parko  erdves. Čia įsikurs linksmų ir žaismingų bendruomenių sukurtų velykinių dekoracijų parkas, bus ir spalvingų lovelių margučių ridenimui. Jei neatsinešite savo margučių – nieko tokio, šalia lovelių bus medinių kiaušinių, kuriuos taip pat labai smagu ridenti! Pramogaujančius kurorte jaukiomis melodijomis šildys ir kurs šventinę nuotaiką muzikos garsai. Džiaugtis pavasariu kvies smagūs, nuotaikingi ir išdykę Mimų teatro velykiniai zuikiai, kurie krės pokštus, kvies žaisti, šokti ir mielai pozuos nuotraukoms.

Žinoma, ir kaipgi galima praleisti Žydinčių Velykų orientacines? Tereikia registruoti komandą ir sekmadienį, išsilukštenus iš lovos, išriedėti į velykinį Druskininkų miestą. Laukia nepamirštami nuotykiai!

Velykų galerijos prasmės ir paslaptys

Įspūdingiausias reginys laukia parko promenadoje – Velykų galerijoje bus eksponuojami milžiniško dydžio margučiai, menininkų nuspalvinti magiškais simboliais, sujungiančiais tradiciją ir šiuolaikinį meną. Nors margučiai ne bet kokie – 2 metrų aukščio ir 1,5 metro pločio, esmė ne dydyje. Dieną jie stebins neįprastais raštais, ornamentais ir netikėtais piešiniais, kviečiančiais įspėti jų prasmę, o  tamsią naktį pakeis savo išvaizdą ir ims slaptingai švytėti. Vieni  dekoratyvūs, kiti labai prasmingi, bet tikrai matomi ir skatinantys ne praeiti nuleidus galvą, o nusišypsoti, nustebti ar supykti, kitaip tariant, išnirti iš rutinos ir nors akimirką persikelti į kitą pasaulį – tokia velykinių margučių galerija laukia lankytojų.

Įgyvendinti šį smagų ir spalvotą pavasario projektą ėmėsi druskininkietis menininkas Gabrielis Žvirblis, į pagalbą pakvietęs keturis savo kūryba jau seniai šalies ribas peržengusius menininkus – Eglę Tamulytę, Antaną Dubrą, Pijų Šematulskį ir Timotiejų Norvilą. Plataus profilio menininkai savo meninius gebėjimus  šįkart demonstruoja naujame ir neįprastame formate – gatvės meno technika kuria siužetus ir vaizdinius ne ant įprastų plokštumų, bet ant netradicinės – kiaušinio – formos, neturinčios pradžios nei pabaigos.

Pasak Gabrielio, trapus ir trumpaamžis gatvės menas visada turi maišto, laisvės ir, žinoma, romantikos bruožų.  Jis pats žavisi akimirkos pojūčiu, intelektualiu paprastumu, spalvomis ir formomis, su funky prieskoniu – tai kelia džiaugsmą ir leidžia džiaugtis pasauliu.„Kūryba – tai laisvė daryti ką nori ir kada nori, tai pats didžiausias turtas banko sąskaitoje, – sako menininkas. – Jei būsime laisvesni nuo savo minčių ir dvejonių, kursime su meile visai žmonijai – visa tai sugrįš į mūsų sąskaitą su kaupu.“ Velykų galerijoje bus galima apžiūrėti tris šio menininko sukurtus darbus.

T. Norvila, arba Morfai, vienas pirmųjų gatvės menininkų Lietuvoje, Druskininkuose pirmą kartą pristatys kūrinį, atliktą dažų nubėgimo technika, pavadintą „Mister Dirps”.

Multimenininkas vilnietis A. Dubra, dar žinomas Stryts pseudonimu, už savo darbus pelnęs daugybę reikšmingų apdovanojimų, sako, kad gatvės kultūra yra neatsiejama jo kūrybos dalis. Iš pirmo žvilgsnio šokiruojančiais simboliais numarginęs kiaušinį, menininkas, besižavintis mistiška, magiškais, makabriškais, gal net  velniškais dalykais, teigia, kad šiuolaikiškus simbolius kiekvienas gali interpretuoti savaip, pasižiūrėdamas į realybę kitu kampu.

E. Tamulytė, žinoma kūrybiniu pseudonimu Aglaja Ray, aktyviai kuria Lietuvoje ir tarptautinėje erdvėje, kur yra pristačiusi per 60 personalinių ir grupinių parodų bei performansų. Kūrybinę veiklą apima tapybos, grafikos darbų, video meno, performansų kūrimas. Menas ir kūryba menininkei nėra tik profesinis įrankis, o daugiau tam tikras gyvenimo būdas, kuris gali būti įvardijamas kaip vizualinė filosofija.

„Svarbu išlikti lankstiems. Kad išliktume kūrybingi.  Kad galėtume juoktis.  Mano piešinyje rasite abstrakčių pasakojimų, jums irgi palieku šiek tiek erdvės kurti savo interpretacijas, – kūrinio prasmę sufleruoja Eglė, ypatingą vertę darbe suteikdama mažutėliam apskritimui, laikomam tarp pirštų. – Tai garstyčių sėkla. Jei turite tikėjimą kaip garstyčios grūdelį, pasakysite kalnui – ir jis pajudės. Garstyčios sėkla išgelbėjo mano sielą.“

Dar vieną margutį numarginęs alytiškis menininkas P. Šematulskis, darbus pasirašantis pseudonimu Duona, garsėja savo spalvotais piešiniais ant gimtojo miesto pastatų sienų. Jo kūrybai stiprų impulsą duoda pavasarinis gamtos virsmas, tad simboliška, kad augalais dekoruotas kiaušinis – lyg atgimstančio pasaulio ženklas, gamtos bei dvasinio prisikėlimo apreiškimas žmogui, kuriam šiandien kaip niekad reikalinga viltis, kad gėris gali nugalėti blogį, kad gyvybė galingesnė už mirtį.

Žemėje pražydę žvaigždynai

Žydinčios Velykos tęsis visą savaitę iki pat gražiausio pavasario laikotarpio Druskininkuose: paskutinėmis balandžio  savaitėmis 14,5 hektaro dydžio Vijūnėlės parkas nusidažys sodriu geltoniu – čia pražysta per pusę milijono narcizų! Jei pavasaris nepagailės šilumos, galbūt spės pražysti ir rausvažiedės sakuros. Šilta ir kvepianti aplinka kvies vaikščioti, grožėtis ir praleisti dar vieną puikų pavasario savaitgalį.

Žinoma, čia lauks ir daugiau pramogų: penktadienio vakarą Pramogų aikštėje šventės pradžią paskelbs pop-klasikos grupė „el Fuego“. Vidurdienį parke saulėje spindintys veidrodiniai personažai, aukštaūgiai kojūkininkai ir pavėjui lekiantys spalvoti muilo burbulai dovanos linksmas akimirkas. O kur dar 19 a. ponų klegesys, pavasario piknikas bundančioje kurorto gamtoje, ekskursijos su žaviomis gidėmis ir nepaprastais pasakojimais!

Na, o sutemus Druskininkai ir vėl ruošiasi stebinti: du vakarus (balandžio 22 ir 23 d.) žydinčių narcizų lauke, nusileidus sutemoms, apie 21 valandą, įsižiebs meninės šviesų instaliacijos ir kurs vaizdinį lyg žvaigždėtas dangus nusileido ant žemės.

„Šįmet nusprendėme dar praplėsti apšviestas parko erdves, pasitelkiant neribotas skaitmeninio meno galimybes, lazerius ir kitas priemones, leidžiančias sukurti išties fantastiškus vaizdus, – sako Druskininkų kultūros centro direktorė Rimutė Viniarskaitė. – Visas parkas nuo Druskonio ežero iki pat Vijūnėlės tvenkinio, baltasis tiltelis ir miškas bus sujungti į vientisą vizualią erdvę, kurioje pojūčius sustiprins ambientinės muzikos garsai.  Tad būtinai apsilankykite narcizų lauke naktį: iki pat pirmos valandos parke atsivers stulbinantys nakties lobynai.“

Ir, žinoma, būtina užsukti į Vilniaus alėjoje klegančią mugę! Stirtos šviežutėlių pyragų, meduolių, šimtalapių, šalta gira, šviežiai išrūkyta pajūrio žuvis, ūkininko lašinukai ir skilandžiai – net seilė nutįs nuo kvapų.

Tad giliai įkvėpkite gaivaus kurorto oro ir išskleiskite savo emocijas: Druskininkuose prasideda gėlėtas ir žalias gyvenimo etapas!

Druskininkų kultūros centro informacija

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *