Mokykla iš ateities, kuri nebijo svajoti

Alytaus šv. Benedikto gimnazija, sėkmingai įveikusi karantino iššūkius, išsaugojusi nuo perdegimo sindromo tiek mokytojus, tiek mokinius, mokyklos draugus, rėmėjus, bendruomenės ir savivaldos atstovus pakvietė į šventinį „Svajonių išsipildymo“ vakarą.

Kviečia regiono moksleivius

„Vakaro tikslai buvo du: pirmas – suburti savo gimnazijos bendruomenės bičiulius, jiems padėkoti už bendradarbiavimą, mūsų idėjų palaikymą ir pagalbą jas įgyvendinant. Antrasis tikslas – paskleisti gerąją žinią Alytaus miesto, o gal ir viso regiono tėveliams ir vaikams, kad jau įgyvendinamos tarptautinio bakalaureato programos mūsų gimnazijoje.

Manau, nusikalstama, jog kitų mokyklų mokiniai nežino, kad gali rinktis mokymąsi kitaip, stojant į Diplomo programos III gimnazijos klasę arba pasirenkant mūsų gimnazijoje paruošiamąsias klases šiam mokymuisi. Jei nesvetimos katalikiško ugdymo vertybės ir sieki akademinių aukštumų, mūsų gimnazija Tau ir Tavęs laukia. Nemokamas mokymas skirtas viso miesto mokiniams, ne vien mūsų gimnazijos. Todėl laukiam atvykstant, padėsime apsispręsti, kokią programą pasirinkti viduriniam ugdymui, t.y. nuo III gimnazijos klasės. O puikiausias pasirinkimas – tai aštuntokams, kuriuos du metus ruošime tarptautinei Diplomo programai, jiems bus žymiai mažesnis iššūkis mokytis šioje programoje“, – teigia gimnazijos vadovė Loreta Šernienė.

Ji įsitikinusi, kad būtina garsiai kalbėti apie mokyklos nuopelnus, nes tai ne vieno žmogaus, o visos bendruomenės sunkaus darbo  rezultatas.

Susirinkusiems svečiams koncertavo Alytaus muzikos mokyklos jaunimo simfoninis orkestras „Svajonė“, kuris kartu su šv.Benedikto mokyklos skaitovais atliko siuitą „Eglė žalčių karalienė“, o vakarą baigė skambia „Queen“ muzikine aranžuote „BohemianRhapsody“.

Svajoja – drąsiai

„Tai mokykla, kuri yra priekyje su inovacijomis – čia jaučiamas noras padaryti geriau, daugiau, aktyviau, mes tuo džiaugiamės, kad ateina iniciatyvos ne tik iš savivaldybės, bet ir iš mokyklos“, – teigė renginyje dalyvavęs Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis.

Jis juokėsi, kad ši mokykla tikrai drąsiai svajoja ir svajoja taip drąsiai, kad valdžios atstovams kartais būna nedrąsu: „Nes, dažniausiai, kai ji pasvajoja – visa tai išsipildo. Labai džiaugiuosi, kad kai kurias svajones padeda išpildyti bendruomenė, tėvai, o kai kurias svajones savivaldybė, o trečias – Dievas. Linkiu mokyklai toliau svajoti, ir kad jos pildytųsi“.

Jam pritarė ir miesto vicemerė Jurgita Šukevičienė, kuri pripažino, jog ši gimnazija atveria daugybę galimybių čia besimokantiems moksleiviams, tad jiems belieka drąsiai siekti savo užsibrėžtų tikslų.

„Norėčiau padėkoti gimnazijos direktorei ir čia dirbantiems pedagogams už pastangas, siekiant gimnazijoje pradėti vykdyti tarptautinio bakalaureato programas“, – negailėjo gerų žodžių.

Mokykla – lyg švyturys

„Kadangi esame iš tos institucijos, kuri rengia švietimo standartą ir svajoja, kokia galėtų būti ateities mokykla, tai turbūt turėtume pakviesti visus kolegas atvykti ir pasižiūrėti, kokia iš tiesų turėtų būti Lietuvos mokykla – tai mokykla iš ateities, o ne iš praeities“, – gyrė ugdymo įstaigą renginyje dalyvausi Nacionalinės švietimo agentūros direktorė Rūta Krasauskienė.

Ji pabrėžė, kad egzaminų rezultatai yra tik momentinis pasiekimas, o ilgalaikę sėkmę lemia kiekvieno bendruomenės nario indėlis, o šioje mokykloje tai sukurta ne per vienerius metus.

„Lietuvoje turime tokį dokumentą, kuris vadinasi „Geros mokyklos koncepcija“, tai, manau, kad ši mokykla yra ta, kuri galėtų vadintis gera mokykla. O tobulinti visada yra ką. Reikėtų pripažinti, kad ši gimnazija yra šio miesto švyturys, kuris labai ryškiai šviečia visos Lietuvos padangėje”, – pasidžiaugė R.Krasauskienė.

Jai pritarė ir „Vilnius Tech“ kūrybos komunikacijos katedros profesorė Živilė Sederevičiūtė-Pačiauskienė, nes šiame universitete besimokančių iš šv.Benedikto gimnazijos  tikrai nemažai, tad mokykla gerai žinoma.

Vilkaviškio vyskupijos vyskupas Rimantas Norvila pastebėjo, kad katalikiškos vertybės nesikerta su mokyklos vykdomomis inovacijomis.

„Katalikas ir turi būti aktyvus, o gimnazija turi sudaryti šviesos ir šilumos atmosferą, kad moksleivio augimas vyktų įvairiomis kryptimis“, – sakė vyskupas.

Šv.Benedikto gimnazija – vienintelė Dzūkijoje katalikiška mokykla, o čia ugdomos bendruomeninės vertybės skatina visus prisidėti prie mokyklos augimo ir pozityvaus judėjimo pirmyn.

Ateityje – svajonių dar daugiau

Šventiniam vakarui besibaigiant svečiai buvo pakviesti į ekskursiją po gimnaziją, kurios metu galėjo pamatyti moderniai įrengtas fizikos ir chemijos klases, baseiną, atnaujintus mokyklinius suolus ir įrengta moksleivių pasiekimų garbės lentą.

L.Šernienė šypteli, kad pasiekus tiek daug, norisi dar daugiau.

„Mokyklos vaidmuo keičiasi. Per pastaruosius 10 metų pasaulyje atsirado daugybė aukštosiomis technologijomis, naujais atradimais ir moksliniais proveržiais paremtų specialybių. Žiniasklaida nuolat mirga antraštėmis apie dirbtinį intelektą. Tai iš mokslinės fantastikos persirito į čia ir dabar, ir jau keičia mūsų gyvenimą. Tačiau kol pasaulis veržiasi į priekį su vis išmanesniais sprendimais, tradicinė mokykla vis dar dirba kone sovietiniais metodais. Tokioje mokykloje sekasi tiems, kurie geba „kalti“ – išmokti atmintinai, atkartoti mokytojų pasakojimus, nesivelti į debatus. Iš tokios mokymosi terpės perėjusiems į universiteto kontekstą, ypač tiems, kurie nusprendžia studijuoti užsienyje, tenka sunkiai dirbti, bandant iš naujo išmokti mokytis.

Mokyklos vaidmuo mūsų modernioje visuomenėje keičiasi, tačiau pati mokykla sunkiai. Todėl visas jėgas nukreipėme į mokinio mokėjimo mokytis kompetencijos auginimą. Mokslas įrodė, kad jei vaiką išmokinsime mokytis, problemų su dalyko žinių įsisavinimu neturėsime. Toks būtų siekis ateičiai. O artimiausias darbas – realiai įgyvendinti gimnazijoje įtraukųjį ugdymą, kai padedama kiekvienam vaikui. Penkių ugdymo programų pasiūla, tikiu, padės tai įgyvendinti“ – žada pedagogė.

Goda Prapuolenytė-Leonavičienė

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.