Iššūkis važiuojantiesiems į Druskininkus – daugiau kaip 16 km ilgio krovininių vilkikų eilė

Nuo Merkinės pusės atvažiuojantiesiems pasiekti Druskininkus – tikrų tikriausias iššūkis. Dėl susidariusios daugiau kaip 16 kilometrų krovininių vilkikų eilės vairuotojams tenka į kurortą važiuoti priešpriešine eismo juosta, o priešpriešais atvažiuojančioms transporto priemonėms tenka trauktis į kelkraštį. Dėl šios situacijos Druskininkų meras Ričardas Malinauskas kalbėjosi ir su LR Susisiekimo ministru Mariumi Skuodžiu.

Šalia Druskininkų esančio Raigardo pasienio posto Merkinės kryptimi yra nusidriekusi daugiau kaip 16 km ilgio krovininių vilkikų eilė, kuri kasdien pailgėja 1-3 km.

„Mūsų turimomis žiniomis, Lenkijai uždarius sieną su Baltarusija, šimtai krovinius gabenančių sunkvežimių pasuko į Lietuvos-Baltarusijos pasienį.

Akivaizdu, kad ši situacija dar ilgą laiką bus neapibrėžta ir sunkiai išsprendžiama.

Kelias, kuriame susidariusi vilkikų eilė, yra valstybinės reikšmės – jis priklauso Lietuvos automobilių kelių direkcijai“, – sako R. Malinauskas.

Šiandien apie šią situaciją jis kalbėjosi su LR Susisiekimo ministru M. Skuodžiu ir Lietuvos automobilių kelių direkcijos vadovu Remigijumi Lipkevičiumi.

Buvo sutarta bendromis ministerijos, direkcijos ir savivaldybės pastangomis spręsti susidariusią situaciją. Pats ministras M. Skuodis šiuo klausimu kalbėsis su Lenkijos susisiekimo ministru.

„Jau yra paskirti atsakingi mūsų savivaldybės, ministerijos ir direkcijos specialistai, kurie bendraus kiekvieną dieną, rūpinsis ir spręs situaciją visapusiškai.

Šiuo metu skubiai sprendžiame higienos, šiukšlių surinkimo ir išvežimo klausimus – jau rytoj bus atvežti biotualetai ir šiukšlių konteineriai.

Taip pat vilkikų vairuotojams gali prireikti pagalbos dėl maisto, vandens, medicininės ar kitokios pagalbos“, – situaciją apibendrino Druskininkų meras

Taip pat jis kreipėsi į vietos verslininkus, prašydamas ne restoraninėmis, o mažesnėmis kainomis pasiūlyti šilto maisto eilėje ne vieną parą vargstantiems vairuotojams.

Siekiant išvengti eismo nepatogumų, vairuotojus, atvykstančius į Druskininkus nuo Merkinės pusės, Druskininkų meras kviečia prie Grūto pasukti į dešinę ir kurortą pasiekti pro Viečiūnų miestelį.

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *