Atnaujintas Ūdrijos kelias – iššūkis gyventojams: klampina net galingus automobilius

Ūdrijoje neseniai buvo atnaujinta žvyruoto kelio danga, kuria pravažiuoti po šio kelio tvarkymo gyventojams tapo dideliu iššūkiu. Žvyras, vietinių vadinamas Afrikos dykumų smėliu, klampina tiek lengvuosius automobilius, tiek transporto priemones keturiais varomais ratais, tiek sunkiasvorę techniką. Gyventojai tikina, kad vaikams net teko stumti užklimpusį mokyklinį autobusiuką. Keliu besinaudojantys gyventojai pikti, kad Alytaus rajono valdžia prioritetus teikia ne tiems projektams, o kelio asfaltavimui pinigų niekaip neatranda jau metų metus. Rajono vadovai kol kas gyventojams pažadų dėl to nedalija.

Nauja kelio danga klampina automobilius

Į naujienų portalą „Dzūkijos veidas“ kreipėsi vietinė gyventoja Jolita, kuri pasakojo, kad jos kantrybės taurė buvo perpildyta dar praėjusį šeštadienį, kai važiuodama ką tik sutvarkytu Ūdrijos žvyrkeliu užklimpo. Užklimpo ir į pagalbą jai atskubėję kiti kaimynai ir galiausiai visus pakliuvusius į žvyro provėžų pinkles teko vaduoti traktoriaus vairuotojui.

„Žemesniam automobiliui čia pravažiuoti beveik neįmanoma, nes susidariusios gilios žvyro provėžos. Klimpo net ir transporto priemonės keturiais varomais ratais. Kelio remonto darbai buvo pradėti kovo mėnesį. Visai neseniai darbai buvo baigti. Šis kelias iki remonto buvo labai duobėtas, tačiau po vadinamojo remonto jis iš viso tapo nepravažiuojamu. Gyventojai dabar jį vadina smėlio kopomis. Ant šio kelio tiesiog buvo supiltas žvyras, tačiau labiau jis primena smėlį.

Jeigu jau Alytaus rajono valdžia neketina asfaltuoti šio kelio, tai bent jau galėtų kokybiškai jį sutvarkyti užpilant tam tinkamą žvyrą.

Kai buvo remontuojamas Prienų rajono kelias, jo viršutinis sluoksnis buvo nuskustas, padarytas atitinkamas pagrindas ir tik tada užpiltas žvyras. Ūdrijoje remontuojant kelią nebuvo daroma nieko panašaus“, – pasakojo Jolita.

Pasak jos, šį kelią tvarkyti tenka kasmet. Esą vietoje to, galima būtų vieną kartą jį suremontuoti kokybiškai ir nereikėtų švaistyti pinigų kasmet.

Teko varyti automobilį į remonto dirbtuves

Naujienų portalo „Dzūkijos veidas“ kalbinta Gintarė Čelčikienė pasidalijo ir savo patirtimi. Moteris pikta, nes dėl tokios kelio būklės ji nebespėja į remonto dirbtuves varyti savo automobilio.

„Šiuo keliu naudojasi ir vietiniai ūkininkai, važiuoja traktoriais, kuriais išmuša dar gilesnes provėžas.

Po paskutinio užklimpimo automobiliu, turėjau jį varyti į remonto dirbtuves. Teko numontuoti padangas, kad ištrauktų amortizatoriuose įstrigusius akmenukus. Turėjau išlaidų.

Meras per susirinkimą tiesiai šviesiai pasakė, kad šio kelio asfaltavimas nėra numatytas, tam nėra lėšų. Mes kaip gyventojai jaučiamės apgaudinėjami, maustomi.

Šis kelias išties neprižiūrimas nei vasarą, nei žiemą. Kiek metų jau gyvename, tiek nematėme, kad būtų šienaujamos jo pakelės. Žiemą kelias nuolat užpustomas ir niekas neskuba jo valyti“, – pasakojo Gintarė.

Kelias svarbus ir dažnai naudojamas

Susisiekus su Ūdrijos seniūnaite Kristina Verksniene, ji patvirtino, kad kelias kovo mėnesį buvo tvarkomas ir išties išliko problematiškas.

„Pati tuo keliu kiekvieną dieną važinėju į darbą. Pačiai užklimpti neteko. Kol naujai užpilta kelio danga nesusivažinės, nesusigulės, tol pravažiuoti kažkiek bus sudėtingiau“, – tvirtino seniūnaitė.

Ūdrijoje per šiuos metus numatyta įgyvendinti tris investicinius projektus – kapinyno tvoros rekonstrukciją, vandentiekio tinklų tiesimą, vaikų žaidimų aikštelės atnaujinimą. Pasiteiravus, galbūt neteisingai buvo sudėlioti prioritetai ir ar buvo atlikta gyventojų apklausa, ko jiems iš ties reikėtų pirmiausiai, seniūnaitė patikino, kad visi trys projektai Ūdrijai yra labai reikalingi, tačiau išties norėtųsi ir asfaltuoto kelio.

„Labai tikiuosi, kad šis kelias bus galutinai sutvarkytas, nes šiuo metu jis nėra iš gerųjų. Ūdrijai jis yra labai svarbus, nes naudojasi visi. Aš taip pat palaikau ir numatytus investicinius projektus“, – sakė seniūnaitė, patikinusi, kad skundų dėl minimo kelio šiemet sulaukusi ne vieno, ypač tuomet, kai jis dar nebuvo tvarkytas.

Tarp investicinių projektų – kelio asfaltavimo nėra

Ši problema labai gerai žinoma ir Alytaus rajono valdžiai, esą apie tai buvo kalbėta kovo viduryje vykusiame Ūdrijos gyventojų ir Alytaus rajono valdžios susirinkime. Tąkart jame dalyvavo ir Alytaus rajono meras Algirdas Vrubliauskas, ir administracijos direktorė Gintarė Jociunskaitė. Rajono vadovai ir patys nepabūgo išbandyti naujai remontuotą kelią.

Gyventojams buvo pristatyti ir kiti planuojami investiciniai projektai.

Buvo kalbėtasi ir apie remontuotą Ūdrijos kelią, kurį šalia jo gyvenantys gyventojai norėtų matyti asfaltuotą. Esą tai aktualu ne tik devyniems šalia kelio gyvenantiems gyventojams, bet ir visiems ūdrijiškiams, mat tai dažnai važinėjamas kelias, be to, jis yra artimiausias norint pasiekti Kauną. Šiuo keliu į darbus važiuoja žmonės, taip pat ir mokyklinis autobusiukas vaikus veža į mokyklą. Gyventojų tvirtinimais, būta atvejo, kai autobusiukas užklimpo, o jį stumti teko jame sėdėjusiems vaikams.

Valdžia pažadų dalinti neskuba

Pažadų, kad kelias bus asfaltuojamas, Alytaus rajono vadovai nedalija. Esą šiemet nuspręsta sustiprinti esamą žvyro dangą atstatant profiliuojamą dangos sluoksnį.

„Alytaus rajono savivaldybės administracija 2021 m. pagal UAB ,,Alkesta“ parengtą ,,Vietinės reikšmės kelio Nr. AL2032 Jackonys-Ūdrija ruožo nuo 1,180 km iki 1,880 km kapitalinio remonto aprašą“ įrengė 4,00 m pločio asfaltbetonio dangą. Likusiame žvyro dangos ruože, apie 1322 m iki Prienų rajono savivaldybės ribos šiemet nuspręsta sustiprinti esamą dangą atstatant profiliuojamą jos sluoksnį.

Pagal technologinį procesą žvyro dangos pastorinimo darbams buvo naudojamas autogreideris, vandenvežė vandens laistymui, vibrovolas. Tačiau, ilgą laiką vyraujant sausiems orams, supiltas žvyras išsausėjo. Kad susitankintų, žvyras turi būti optimalaus drėgnumo.

Vyraujant drėgnesniems orams, supiltas žvyras bus optimalios drėgmės, todėl bus galima sutankinti iki reikalaujamo koeficiento.

2021 m. apklausta 230 gyventojų, apibendrinti jų pageidavimai. Dėl kelio pasisakė 7 respondentai. Tiek anksčiau su gyventojais aptarti planai, tiek naujausios apklausos rezultatai įtraukiami į savivaldybės darbų grafiką ir bus atliekami pagal galimybes.

Į visus gyventojų išsakytus lūkesčius atsižvelgiama pagal savivaldybės administracijos darbų eiliškumą“, – tokį komentarą į šią situaciją pateikė Alytaus rajono valdžios atstovai.

Panašūs įrašai:

11 komentarų apie “Atnaujintas Ūdrijos kelias – iššūkis gyventojams: klampina net galingus automobilius

  1. Kiek atsimenu, šitas kelias visada buvo baisus ir niekad normaliai jo niekas netvarkydavo… Manau, rajono valdžiai dėl to turėtų būti gėda.

  2. Keliuką pri ežerą link Luksnėnų pernai irgi smėlio pripylė. Ligi šiol nesusigulėjo. Matyt ne tokį žvyrą pila. Plauna pinigus???

  3. Šis “žvyras” nesusigules niekada, nes jis neturi reikiamos frakcijos papiltas jis tik del akių, o ne dėl naudos. Laužėm savo automobilius ir laužysim toliau. Korupcija klesti 👹

  4. Nuvažiuokite link Paberžinės kaimo va ten žmones visa mėnesį negalejo prie savo namų privažiuoti, nes labai geri gyventojai kurie malkavo miške ,,išdropokavo” visa kelią. O čia dar tikrai įmanoma pravažiuoti

  5. Ale kad jūs, ūdrijokai, ir nekantrūs, ir vertinat nebaigtą darbą. Nulis pavasarinis lietutis, atvažiuos volas ir taip suvoluos, kad kelias bus kaip ledas ir lygus, ir kietas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.