Ekologiško maitinimo projektas Alytaus darželiuose – infliacijos pinklėse: planai atšaukti

Rekordinė infliacija jau visu pajėgumu demonstruoja savo veidą. Būtent dėl jos subliuško geri norai Alytaus darželinukus maitinti ekologiškai. Įvykdžius viešuosius pirkimus, paaiškėjo, kad Žemės ūkio ministerijos skirto papildomo finansavimo šiam tikslui neužteks, tad arba savivaldybei tektų papildomai surasti 300 tūkst. eurų, arba tėvams branginti maitinimo paslaugą darželiuose. Visus variantus apsvarstę Alytaus politikai, nusprendė bent jau kol kas šios idėjos iš viso atsisakyti.

Dar žiemos pabaigoje Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis su alytiškiais dalijosi džiaugsminga žinia, kad Žemės ūkio ministerija skiria papildomą finansavimą ir visuose Alytaus darželiuose vaikai bus maitinami tik ekologiškais, lietuviškuose ūkiuose užaugintais maisto produktais.

Šiam tikslui jau buvo pradėtos viešojo pirkimo procedūros, derinti valgiaraščiai ir dešimt darželių jau nuo šiandienos, balandžio 1-osios, turėjo pradėti vaikų maitinimą pagal naują ekologinio maitinimo principą. Likę penki darželiai ekologišką maitinimą turėjo pradėti nuo rugsėjo 1-osios.

Kaip patvirtino Alytaus miesto savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Vytuolis Valūnas, darželius jau pasiekė žinia, kad šios idėjos bent jau kol kas atsisakoma, mat atlikus viešųjų pirkimų procedūras, paaiškėjo, kad dėl infliacijos ministerijos skirto finansavimo neužteks.

„Pasikeitė aplinkybės. Kainos, taip pat ir ekologiškų produktų, drastiškai šovė į viršų ir norint šį projektą įgyvendinti, savivaldybei iš biudžeto reikėtų pridėti net 300 tūkst. eurų. Valstybės skirto papildomo vieno eurų vienam vaikui per dieną nebeužtenka. Mes nenorime, kad tėvams brangtų vaikų maitinimas darželiuose, todėl atsisakome ekologiško maitinimo idėjos.

Bandome galimybių ieškoti ministerijose, kurių prašome kompensuoti pabrangimą. Kol nėra papildomų asignavimų, nusprendėme nerizikuoti, atšaukėme visus viešuosius pirkimus, nutraukėme sutartis“, – tikino V. Valūnas.

Jeigu Valstybė surastų galimybę kompensuoti pabrangimą, tuomet Alytus neatmeta galimybės sugrįžti prie ekologiško maitinimo idėjos įgyvendinimo.

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.