Polimerinis molis jaunos moters rankose virsta meno kūriniais, puošiančiais ir gerumo akcijas

Polimerinis molis Agnės Tiauterienės rankose virsta unikaliais papuošalais, meno kūriniais, neatpažįstamai pakeičiančiais įvairiausius buities daiktus, namų dekoravimo detales. Asmeninio albumo nuotraukos.

Polimerinis molis Agnės Tiauterienės rankose virsta unikaliais papuošalais, meno kūriniais, neatpažįstamai pakeičiančiais įvairiausius buities daiktus, namų dekoravimo detales. Apie tai, kad prieš ketverius metus toks pomėgis virs smulkiuoju verslu ir kad menas taip įsilies į jos gyvenimą, jauna moteris niekada nebūtų patikėjusi. Šiandien ji savo gebėjimus išnaudoja ir dalyvaudama gerumo akcijose.

Meniniai darbai – interneto platybėse

Negalią turinčiai moteriai niekada neteko dirbti jokiame samdomame darbe, tačiau visuomet svajojo turėti darbą. Netikėtai atrasta veikla su polimeriniu moliu jai atvėrė galimybę atrasti savyje talentą ir net užsidirbti iš savo darbų internetinėje prekyboje.

Agnė turi svajonę su savo darbais dalyvauti mugėse, mat jaučia, kad patirtis jau leidžia jausti daugiau pasitikėjimo savo gebėjimais.

Balbieriškyje gyvenanti moteris – dažnas svečias Alytuje mat čia užsilieka daugybė jos pagamintų kūrybiškų darbų – polimeriniu moliu dekoruotų puodelių, lėkštučių, kitų indų, stalo įrankių, vazų, raktų pakabučių, papuošalų.

Ypač darbymetis įsisuka prieš didžiąsias metų šventes, mat jos gaminiai tampa puikiomis, unikaliomis dovanomis.

Išblėsusį entuziazmą kurstė atkaklumas

Agnė pasakojo, kad viskas prasidėjo maždaug prieš ketverius metus nuo piešiniais dekoruoto puodelio. Po dar maždaug metų puodelius ji pradėjo dekoruoti įvairiais lipdiniais iš polimerinio molio.

Jo įvaldymo paslapčių moteriai teko mokytis pas profesionalus. Pirmieji prisilietimai prie polimerinio molio vyko Kaune vykusiuose kursuose, kuriuos vedė Svetlana Nazarova.

„Dekoracijas iš polimerinio molio pamačiau interneto platybėse ir susigundžiau pati išbandyti sukurti ką nors tokio gražaus.

Lankiau mokamus kursus. Iš pradžių man atrodė, kad dirbti su polimeriniu moliu yra labai lengva, tačiau po kursų supratau, kad labai klydau. Be to, po kursų entuziazmas kiek išblėso. Susipirkau visas priemones ir pradėjau dirbti, tačiau man nesigaudavo taip, kaip norėdavau. Iki šiol tobulinu savo įgūdžius ir ne viskas gaunasi idealiai.

Kadangi kiekviena detalė yra gaminama rankomis, identiško darbo pakartoti tiesiog neįmanoma.

Tiesa, kartais tenka panaudoti ir formeles, nes rankomis būtų neįmanoma padaryti. Formelės dažniausiai naudojamos norint išgauti šokolado plytelės formą.

Ne kartą šią veiklą buvau nustūmusi į šoną, tačiau po kurio laiko vėl susiimdavau ir toliau bandydavau tobulintis.

Padaryti smulkias gėlytes taip, kad rezultatas džiugintų mane pačią, pavyko tik po metų intensyvios praktikos. Ir iki šiol mokausi, o polimerinis molis – kietas riešutėlis“, – pasakojo Agnė.

Iššūkių moteriai nestinga, kai gauna užsakymų įvairius daiktus dekoruoti pasakų, filmukų personažais.

Nuo pomėgio – iki verslo ir socialinės veiklos

„Niekada nebūčiau patikėjusi, kad menas ir aš gali būti suderinami dalykai, kad mano pomėgis galiausiai virs pagrindine veikla, nešančia pelno. Be to, man ši veikla leidžia atsipalaiduoti, mėgautis, kurti, fantazuoti. Kartais net prarandu laiko nuovoką, užsisėdžiu iki vėlumų ir dėl to kenčia šeima“, – atvirauja Agnė.

Tiesa, šis darbas reikalauja labai daug kantrybės, tad kartą pabandžiusi padirbėti su dukra, Agnė suprato, kad atžala kol kas jos tiek neturi.

Prie vieno darbo moteriai kartais tenka praleisti ir ne vieną dieną, ypač kai gauna individualių užsakymų.

Savo kūrybą Agnė įprasmina ir gerai darbais. Jau dvejus metus iš eilės prieš didžiąsias metų pabaigos šventes ji dalyvauja onkologinėmis ligomis suaugusius ir vaikus globojančioje gerumo akcijoje „Sušildykim sielas“. Jos įkūrėja – Jolita Pocevičienė.

„Tai jau šeštus metus skaičiuojanti akcija, kuri mano dėmesį priraukė savo kilnia misija. Man gera žinoti, kad ir mano sukurtos dovanos gali kažkam sušildyti širdis“, – sakė Agnė.

Daugiau Agnės darbų galite pamatyti čia: https://www.facebook.com/AT-Puodeliai-2125359251050840/

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *