Svetimos gėdos jausmas: visi vyrai – kiaulės, o moterys – vienodos, valdininkai – vagys, o blondinės – kvailos?

Asociatyvi pixabay.com nuotrauka.

Tas svetimos gėdos jausmas, kai Lietuvoje gyvenantiems rusų tautybės, pilietybės žmonėms ar tiesiog rusakalbiams ir net tiems patiems pagalbos mūsų šalyje ieškantiems ukrainiečiams norėtųsi nuoširdžiai pasakyti „atsiprašau“ už kai kurių mūsų lietuvių chamišką mąstymą ir elgesį, už tai, kad kartais tiesiog negebame atskirti pelų nuo grūdų ir kad nesugebame atsiriboti nuo „to paties kurpaliaus sindromo“. Bet tu supranti, kad „atsiprašau“ iš to, kurį glumina toks elgesys, nieko nereiškia, nes atsiprašyti turi tie, kas taip elgiasi.

Man gėda, kad kai kurie lietuviai, ypač prasidėjus karui Ukrainoje, leidžia sau smerkti žmogų vien už tai, kad jis rusas ar tiesiog rusakalbis, dar keisčiau – puikiai kalbantis lietuviškai, tačiau su rusišku akcentu. Nejaugi jūs tikrai tikite, kad jeigu rusas, tai jis būtinai – Putino šalininkas, palaikantis teroristinį karą prieš Ukrainą?

O jeigu jis jau gyvena čia, tai gal tas rusas jau seniai pabėgo iš Rusijos, nes negalėjo pakęsti autoritarinės teroristo valdžios? Gal jis pirmas visiems šaukė aplinkui, kad Putinas yra blogis, tik niekas jo negirdėjo? Bet šiandieninė daugumos nuomonė nesiaiškina ir nenagrinėja faktų. Faktas vienas: rusas lygu putinas.

Tuomet pagal tokį supratimą visi vyrai yra kiaulės, o visos moterys – vienodos, visi valdininkai – vagys, o blondinės – kvailos.

Ir būtent todėl dabar visus tuos „pasmerktuosius“ reikia engti, žeminti, tyčiotis, diskriminuoti ir izoliuoti kaip tuos raupsuotuosius? Jūs rimtai???

Gal jūs taip pat norite mūsų žemėje sulaukti to Ukrainą teroristiškai talžančio rusų gelbėtojo? Nejaugi jums neužtenka smegenų suvokti, kad jis kaip tik ir laukia tokios unikalią progą rusų gynybai suteiksiančios provokacijos?

Dar gėdingiau girdėti burnojančius apie esą iš darbo vietų lietuvius išstumti besikėsinančius ukrainiečius, apie tai, kad jų gailėti nereikia, kad kodėl jiems viešasis transportas nemokamas, o lietuviai vargšai eilinį kartą lieka nuskriausti, numautomis kelnaitėmis ir apskritai užriby…

Sutinku, apmaudu dėl to, jog mūsų valdžia iki šiol nesiėmė nieko, kad nors kiek gyventojams palengvintų kosmiškai valandomis išaugusių ir tebeaugančių kainų ir sunkėjančių pragyvenimo galimybių naštą. Bet ar dėl to turi atsiimti ukrainiečiai?

Maža to, absoliuti tragikomedija jausti konkurenciją ukrainietėms moterims, kurių pastaruoju metu Lietuvoje priviso tiek, kad lietuvaitėms dabar bus šakės, mat neliks laisvų vyrų.

Tai gal jūs norėtumėte pasikeisti su nuo karo žiaurumų bėgančiais, namų, artimųjų ir gyvenimų netekusiais ukrainiečiais?

Gal tada atsipeikėtumėte ir suvoktumėte, kokie gėdingi žodžiai išeina iš jūsų lūpų… Koks apgailėtinas elgesys su tais, kurie nieko bendra neturi su tuo didžiosios dalies pasaulio žmonių linkėjimų užsilenkti sulaukiančiu chuilo ir jo šutve…

Net ir tie, kuriuos šlykšti propaganda palenkė į savo pusę, nusipelnė gailesčio, kad jie tokie lengvatiniai, silpnavaliai ir trumparegiai.

Dieve, atleisk jiems, nes jie nežino, ką daro!

Panašūs įrašai:

2 komentarai apie “Svetimos gėdos jausmas: visi vyrai – kiaulės, o moterys – vienodos, valdininkai – vagys, o blondinės – kvailos?

  1. Manau nusistovėjusi tvarka rusu.
    Vyrai kiaules o moterys (tikrai ne vienodos) o is K……
    Kaip sakoma isdainu zodzu neismesi.kaip sakoma gery yra truputis blogio kaip blogy geriu.

  2. Manau nusistovėjusi tvarka rusu.
    Vyrai kiaules o moterys (tikrai ne vienodos) o is K……
    Kaip sakoma isdainu zodzu neismesi.kaip sakoma gery yra truputis blogio kaip blogy geriu.tereik but savimi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.