Alytuje apsistojusiems ukrainiečių vaikams – galimybės mokytis, puoselėti talentus ir jaustis saugiai

Alytuje šiuo metu jau apsistojo per 80 ukrainiečių vaikų. 22 iš jų jau ugdomi darželiuose, 52 – progimnazijose ir 7 – gimnazijose, dar 2 lankosi Alytaus profesinio rengimo centre. Kai kurie jau įsitraukė ir į neformalaus ugdymo užsiėmimus.

„Kai kuriose mokyklose Ukrainoje vyksta nuotolinis mokymas, todėl tie mokiniai gali prisijungti, tačiau karo zonose mokymas nevyksta ir vykti negali (kaip sakė mokytoja ukrainietė, duotos 3 savaitės atostogų ir nežinia, kiek dar jos truks), todėl ukrainiečiai moksleiviai mokosi kartu su mūsų alytiškiais bendrųjų dalykų, o lietuvių kalbos pradmenis stengiasi įgyti savo klasėse arba papildomai lankydamiesi lietuvybės centre Likiškėlių progimnazijoje“, – apie šiandieninę situaciją pasakojo Alytaus miesto vicemerė Jurgita Šukevičienė.

Pasak jos, nemažėjant karo pabėgėlių srautams, vaikų ir mokinių į Alytų dar atvyks nemažai. Nuo pabėgėlių registracijos centro atidarymo jau kreipėsi beveik 4000 asmenų. Didžioji dalis po laikino apgyvendinimo išvyko į kitus Lietuvos miestus arba kitas šalis, tačiau kai kurie apsistojo Alytuje, darbinasi, bando kurtis naują, kad ir laikiną, gyvenimą.

„Ir visiems užteks vietos po saule. Kad tik ji skaisčiai šviestų ir juodi karo debesys jos niekam netemdytų“, – sakė J. Šukevičienė.

Vicemerė dėmesį atkreipia ir į Alytuje veikiančiame ukrainiečių registracijos centre esančius vaikus, stebi, kaip jie jaučiasi, elgiasi.

Pasak J. Šukevičienės, pakalbintos mamos ukrainietės, ištrūkę iš karo gniaužtų su dažniausiai gausia šeimyna – du trys ar daugiau vaikų ir artimų giminaičių – dalijasi emocijomis: „Pirmą kartą per dešimt parų vaikai normaliai išsimiegojo. Be krūpčiojimų nuo sprogimų, be baimės akyse. Alytus priėmė be galo šiltai, pasirūpino, o ukrainiečių registracijos centre – švaru, šilta, jauku, nieko netrūksta“.

„Taip atrodo ir pažiūrėjus į žaidžiančius vaikus vaikų žaidimo erdvėse, kuriuos rūpestingai prižiūri Gelbėkit vaikus/Save the Children Lithuania savanoriai. Atrodo kaip įprastas vaikų dienos centras ar vaikų darželis. Juokas, šypsenos. Tik piešiniai išduoda tikrą jausmą“, – sako Alytaus miesto vicemerė.

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.