Alytuje apsistojusi Ukrainos teatro režisierė kasdien gauna žinutes iš savo paliktų namų

Nuotrauka, daryta vakar po spektaklio „Marytė“. Joje – tikrosios Marytės – Renatės sūnus Ričardas ir režisieriaus Staso Žyrkovo žmona Ksenja Romashenko. „Susitikimas, kuriame verkėme visi… Karo randai ir naujos žaizdos…“, – rašė Alytaus miesto teatro direktorė Inesa Pilvelytė.

Jau beveik savaitę Alytaus miesto teatro direktorės Inesos Pilvelytės namuose gyvena nuo karo pabėgusi ukrainietė režisierė Kijevo teatro „Zoloty vorota“ direktorė ir meno vadovė Ksenja Romashenko su 10 metų sūnumi Artiomu ir prancūzų buldogu Judži. I. Pilvelytė viešai pasidalijo, kaip sekasi jos svečiams.

„Susidraugavome visi, išskyrus mano katiną, kuris vis dar prisibijo Judži ir nedrįsta nusileisti iš antro aukšto.

Žinau, kad niekas niekada neatstos namų, likusių ten, Ukrainoje. Jų gali tiesiog nelikti. Ksenia kasdien po keliolika kartų gauna žinutes telefonu – taip veikia namų signalizacija, kuomet vyksta bombordavimas kažkur netoliese. Užvakar ji iš ten pasilikusių kaimynų gavo nuotrauką su priešais degančiu susprogdintu namu“, – socialiniame tinkle Facebook rašė teatro direktorė.

I. Pilvelytės teigimu, iš pragaru virtusios Ukrainos ryžtasi bėgti net tie, kurie anksčiau dvejojo. Į Lietuvą keliauja dar dvi aktorės su savo šeimomis – dukrelėmis, kurių vienai – 3 metukai, o kitai – vos 6 mėnesiai.

„Skaičiuoju dienas ir valandas, kada jos saugiai bus čia. Jau pasirūpinome, kur jos galėtų apsistoti. Lietuvoje tiek daug nuostabios širdies žmonių, kurie nori dalintis savo namais ir savo pagalba. Nuoširdžiausias ačiū Jums“, – rašė I. Pilvelytė.

Teatro vadovė pabrėžė, kad Ukrainoje likę daug menininkų, kurie šiandien liko be jokių pajamų, jokio pragyvenimo šaltinio ir jie, likę savo šalyje kovoti už savo gyvybę ir mūsų visų laisvę, kreipiasi pagalbos.

O padėti šiems žmonėms galima perkant bilietą į š𝐢𝐚𝐧𝐝𝐢𝐞𝐧, 𝐬𝐞𝐤𝐦𝐚𝐝𝐢𝐞𝐧𝐢̨, 𝐤𝐨𝐯𝐨 𝟔 𝐝., 𝟏𝟖 𝐯𝐚𝐥. vyksiantį 𝐮𝐤𝐫𝐚𝐢𝐧𝐢𝐞𝐜̌𝐢𝐮̨ 𝐫𝐞𝐳̌𝐢𝐬𝐢𝐞𝐫𝐢𝐚𝐮𝐬 𝐒𝐭𝐚𝐬 𝐙𝐡𝐲𝐫𝐡𝐨𝐯 𝐬𝐩𝐞𝐤𝐭𝐚𝐤𝐥į „𝐌𝐚𝐫𝐲𝐭ė“. 𝐏𝐨 𝐬𝐩𝐞𝐤𝐭𝐚𝐤𝐥𝐢𝐨 𝐯𝐲𝐤𝐬 𝐬𝐮𝐬𝐢𝐭𝐢𝐤𝐢𝐦𝐚𝐬 𝐬𝐮 𝐫𝐞𝐳̌𝐢𝐬𝐢𝐞𝐫𝐢𝐚𝐮𝐬 𝐬̌𝐞𝐢𝐦𝐚.

Solidarumo iniciatyvą „𝐋𝐢𝐞𝐭𝐮𝐯𝐨𝐬 𝐭𝐞𝐚𝐭𝐫𝐚𝐢 – 𝐔𝐤𝐫𝐚𝐢𝐧𝐨𝐬 𝐭𝐞𝐚𝐭𝐫𝐚𝐥𝐚𝐦𝐬 inicijuoja Teatro stiprinimo fondas.

Bilietą į spektaklį galite įsigyti teatro kasoje vieną valandą prieš spektaklį ir tiketa.lt

Ukrainos kariuomenei galite aukoti čia: https://bank.gov.ua/…/natsionalniy-bank-vidkriv.

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.