Kokie simptomai rodo, kad reikalingas dantų kanalų pergydymas?

Įprastai į gydytojus odontologus kreipiamės tik atsiradus ūminiam skausmui burnos ertmėje. Gana dažna to priežastis – šaknų kanalų uždegimas, kuris sukelia stipresnius skausmus ir nemalonius pojūčius. Norint pašalinti šią problemą, atliekamas endodontinis gydymas. Tačiau kartais net ir po jo, tenka odontologo kabinete apsilankyti dar kartą – retesniais atvejais reikalingas ne gydymas, o pergydymas. Šiame straipsnyje trumpai supažindinsime su atsinaujinusios infekcijos simptomais ir antrinės procedūros eiga.

Pažeistų kanalų simptomai ir komplikacijos

Staigų ir ūminį skausmą sukelia infekcija, kai mikroorganizmai patenka į dantų kanalus. Skausmą dažniausiai lydi padidėjęs jautrumas šaltiems ir karštiems gėrimams bei rūgščiam ir saldžiam maistui. Įsisenėjusi infekcija taip pat sukelia nemalonų burnos kvapą. Be to, gali paburkti dantenos ir atsirasti patinimas aplink pažeistą vietą.

Jeigu dantys nepradedami gydyti laiku ar yra visai negydomi, infekcijos pažeisti danties kanalai gali sukelti rimtų komplikacijų. Ties infekuotu dantimi pradeda tirpti žandikaulio kaulas, tad rimtais atvejais gresia net danties netekimas. Todėl modernus ir efektyvus dantų kanalų gydymas leis ir vėl džiaugtis sveika šypsena. Pakartotinės procedūros metu, iš šaknų išvalomi ir pašalinami infekciją keliantys mikroorganizmai.

Kada ir kodėl reikalingas pergydymas?

Kartais po pirminio endodontinio vizito gali prireikti pergydymo procedūros. Viena priežasčių – neprofesionaliai atlikta pirmoji procedūra. Žinoma, net ir idealiai atliktas endodontinis gydymas neužtikrina, jog mikroorganizmai kanaluose nebesidaugins, mat tai turi būti bendras gydytojų ir pacientų darbas.

Apskritai, endodontinis pergydymas reikalingas, kai:

  • atsiranda pasikartojantis ūminis skausmas žandikaulio srityje;
  • dantenose susidaro pūliniai;
  • rentgeno nuotraukose pastebima kaulinio audinio destrukcija.

Be to, kartais senai atliktos procedūros pergydymas atliekamas tada, kai planuojamas, pavyzdžiui, burnos ertmės protezavimas. Taip užtikrinamas naujo gydymo efektyvumas. Odontologijos klinikos, turinčios šiuolaikines technologijas, leidžia pasiekti itin sėkmingų antrinio gydymo rezultatų.

Pakartotinės procedūros eiga

Konsultacijos metu, gydytojas odontologas įvertina individualų atvejį ir, atsižvelgdamas į kiekvieno paciento būklę, pateikia proceso eigą. Danties šaknų kanalo pergydymui reikia nuo vieno iki kelių apsilankymų, priklausomai nuo proceso eigos sudėtingumo. Endodontinė procedūra atliekama gydomą dantį izoliavus koferandamo sistema.

Pasitelkiant inovatyvų mikroskopą,iš šaknų kanalo ertmės pašalinama sena užpildo medžiaga. Pagal galimybes – ištaisomos ankstesnio gydymo komplikacijos. Vėliau, naudojant specialius plovimo tirpalus, atliekama kanalo dezinfekcija. Pergydymas baigiamas kanalų užpildymu ir danties vainiko atstatymu.

Reguliariai atliekant profilaktines apžiūras, galima užkirsti kelią rimtoms infekcijoms. Šiuolaikinė įranga, naujausi instrumentai ir patyrę odontologai leis džiaugtis sveika ir estetiška šypsena. Visgi, jeigu pajutote nemalonius simptomus po pirminio endodontinio gydymo, svarbu nedelsti ir kreiptis į specialistą. Jeigu domina kvalifikuotas endodontinis gydymas, daugiau apie šią procedūrą galite sužinoti paspaudę ant šios nuorodos: https://ozoklinika.com/paslaugos/dantu-kanalu-gydymas/.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *