Karo pabėgėlius Alytuje aplankė pirmoji šalies ponia

Alytaus karo pabėgėlių centre apsilankė pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė. Ji nuo karo pabėgusiems ir Lietuvą saugiai pasiekusiems vaikams atvežė dovanų. Pirmoji šalies dama domėjosi, kaip Alytaus miestui sekasi koordinuoti ukrainiečių priėmimą, organizuoti pagalbą jiems. D. Nausėdienė bendravo ir su pačiais užsieniečiais, savanoriais.

„Tai esminis momentas, kai Lietuvos visuomenė turi susitelkti  ir būti kartu. Norisi būti su tais žmonėmis, su vietos savivalda, savanoriais, visais tais, kurie yra epicentre. Humanitarinė pagalba šiuo momentu yra labai reikalinga, kaip ir mūsų visų susitelkimas, solidarumas ir buvimas kartu. Tai momentas mums konsoliduotis, suvaldyti humanitarinę krizę ir ją paversti taikos ir žmoniškumo triumfu“, – sakė D. Nausėdienė, linkėjusi Lietuvai išlaikyti visų tautų taikos tradiciją.

Ji pridūrė, kad Alytaus miesto savivaldos darbas yra labai koordinuotas ir dėkojo už pasiaukojimą savanoriams.

D. Nausėdienė atviravo, kad bendraujant su Ukrainos vaikais, žmonėmis, ją labiausiai jaudina mintis, kad tai 21 amžiuje iš viso neturėjo įvykti. O dabar esą svarbiausia daryti viską, kad užtikrintume ir mūsų ir viso pasaulio vaikų ateitį.

Mažiesiems atvykėliams pirmoji šalies ponia atvežė dovanėlių, kurios, pasak jos, turėtų sušildyti, suteikti jaukumo ir prisiminti, kad jie yra vaikai, kad gali žaisti, džiaugtis ir kad yra tie, kurie jiems padės.

 

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.