Lietuvoje dar negirdėta naujovė – mobilioji ambulatorija, mobilusis odontologas

Vasario 28 d. 10 val. Alytaus rajone, Kumečių kaime, prie Viešosios rajono bibliotekos filialo (Dainavos g. 32) gyventojams ir žiniasklaidos atstovams bus pristatyta realiai veikianti pirmoji Lietuvoje mobilioji ambulatorija ir mobilusis odontologas.

Pagal nustatytą grafiką dvi mobiliosios ambulatorijos ir mobilusis odontologas paslaugas Alytaus rajono gyventojams įvairiose vietovėse pradės teikti nuo kovo 1 d.

Mobiliosios ambulatorijos ir mobilusis odontologas – tai tarptautinis projektas, kurį Alytaus rajono savivaldybės pirminės sveikatos priežiūros centras (PSPC) parengė kartu su bendradarbiavimo partneriais – Baltarusijos Respublikos Voronovo rajono ligonine.  Projekto vertė 432 807 eurai.

Įgyvendinamos naujovės tikslas – gerinti sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumą ir kokybę labiausiai nutolusiose kaimo vietovėse, pirmiausia priartinant sveikatos priežiūros paslaugas prie vyresnio amžiaus, pasiligojusių, vienišų gyventojų, kuriems sudėtinga nuvykti į mieste esančias įstaigas.

„Rajono gyventojams nereikės vykti į sveikatos priežiūros įstaigą dėl kraujo tyrimų, elektrokardiogramos, pas odontologą, kitų paslaugų. Jos bus suteiktos specializuotose transporto priemonėse arčiau namų.  Aš džiaugiuosi, kad Alytaus rajonas plečia mobilias sveikatos priežiūros paslaugas. Visiems gyventojams, ypač vyresnio amžiaus žmonėms aktuali ši plėtra ir geresnis paslaugų prieinamumas. Jau kelis metus bendrosios praktikos slaugytojos važiuoja į gyventojų namus, bet dabar ir pas gydytoją patekti bus dar lengviau. Gydytojas atvažiuos netoli paciento gyvenamosios vietos – į seniūnijos centrą ar netgi dar arčiau namų. Raginu visus nebijoti naujovių ir naudotis mobiliosiomis paslaugomis“, – sako Alytaus rajono savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas.

Į mobiliuosius medikus galės kreiptis visų amžiaus grupių pacientai, kurie yra prisiregistravę prie Alytaus rajono PSPC. Šiuo metu prie įstaigos yra prisirašę per 17 tūkst. pacientų.

Jeigu gyventojas nėra prisiregistravęs prie Alytaus rajono PSPC, registraciją galima įforminti pačioje mobiliojoje ambulatorijoje arba mobiliojo odontologo automobilyje.

Taip pat rajone veikia PSPC poliklinika ir stacionarios ambulatorijos Simne, Dauguose, Miroslave, Krokialaukyje ir Butrimonyse.

Pagal grafiką į nustatytą rajono vietovę atvykusias specializuotas transporto priemones, kuriose įrengtos mobiliosios ambulatorijos ir odontologo darbo vieta, planuojama statyti prie kaimo bendruomenėms gerai žinomų pastatų – mokyklų, bibliotekų, bendruomenės namų, kad žmonės lengvai rastų sveikatos priežiūros paslaugų teikimo vietas, o esant reikalui, šiuose pastatuose galėtų palaukti savo eilės pas gydytoją, pasinaudoti sanitarinėmis patalpomis.

Iš viso pagal projektą nupirktos 3 specializuotos transporto priemonės – „Volkswagen“ mikroautobusai. Dviejuose iš jų sumontuota ir sukomplektuota ambulatorijų diagnostinė, medicininė, laboratorinė įranga: hematologiniai automatiniai analizatoriai su sausais reagentais, automatiniai šlapimo analizatoriai, elektrokardiografai, naujagimių ir suaugusiųjų svarstyklės bei ūgio matuokliai, šeimos gydytojo krepšiai su priemonėmis, kraujo krešėjimo rodiklių matuokliai, ausų plovimo aparatai,  pulsoksimetrai, nešiojamieji kompiuteriai su mobiliuoju interneto ryšiu,  multifunkciniai spausdintuvai, šaldytuvai bei kitos medicininės priemonės.

Mobilusis odontologas taip pat aprūpintas visa reikalinga įranga.

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2022-01-28 įsakymu oficialiai leista vykdyti šeimos gydytojo komandos paslaugas bei pirminę ambulatorinę odontologinę asmens sveikatos priežiūrą, netgi įteisinta mobiliosios ambulatorijos sąvoka.

Alytaus rajono PSPC direktorė Giedrė Ilgūnaitė džiaugiasi, kad projektą nuo mat pradžių labai palaikė Sveikatos apsaugos ministerija, nes jį įgyvendinant dar nebuvo teisinės mobiliųjų asmens sveikatos priežiūros paslaugų teikimo bazės.

„Džiaugiuosi, kad viską, kas buvo sumanyta, pavyko puikiai įgyvendinti. Dėkoju Alytaus rajono savivaldybės merui Algirdui Vrubliauskui, nes šis projektas buvo jo idėja, jo nuolatinis rūpestis ir palaikymas“, – sako G. Ilgūnaitė.

„Alytaus rajono savivaldybė nuosekliai kreipia veiklą arčiau žmogaus, ir ne tik sveikatos priežiūros paslaugas norime priartinti prie kiekvieno kaimo, prie konkrečios bendruomenės, ypač – atokios gyvenvietės. Siekiame, kad mobiliomis taptų bibliotekos, socialinės rūpybos ir kitos veiklos“, – teigia  savivaldybės vadovas A. Vrubliauskas.

Užsiregistruoti mobiliosioms paslaugoms bus galima per e.sveikata sistemą ir šiais telefonų numeriais:

1) Pas šeimos gydytoją Audrių Matulevičių – tel. 8 672 44640.

Gydytojas mobiliąsias šeimos gydytojo paslaugas teiks šiose gyvenamosiose vietovėse pagal pridedamą grafiką:

-Santaikoje (prie buvusios mokyklos, Santaikos g. 16, Santaikos k.);

-Kumečiuose (prie buvusios mokyklos, Dainavos g. 32, Kumečių k.);

-Verebiejuose (prie bibliotekos, Liepų g. 2, Verebiejų k.);

– Ąžuoliniuose (prie bibliotekos, Parko g. 1, Ąžuolinių k.);

– Geniuose (prie bendruomenės namų, Mokyklos g. 2, Genių k.);

-Ūdrijoje (prie bibliotekos, Vytauto g. 20, Ūdrijos k.);

– Alovėje (prie bibliotekos, Mokyklos g. 5, Alovės k.);

– Luksnėnuose (prie bibliotekos, Jaunimo g. 1, Luksnėnų k.).

2) Pas šeimos gydytoją Daivutę Maršauskienę – tel. 8 684 97318.

Gydytoja mobiliąsias šeimos gydytojo paslaugas teiks šiose gyvenamosiose vietovėse pagal pridedamą grafiką:

– Pivašiūnuose (prie seniūnijos, Trakų g. 51, Pivašiūnų k.);

– Mikalave (prie bendruomenės namų, Mikalavokel. 26, Mikalavo k.);

– Junčionyse (prie Junčionių bendruomenės namų, Dvaro g. 9, Junčionių k.)

3) Pas šeimos gydytoją Iloną Ališauskaitę – tel. 8 684 85199.

Gydytoja mobiliąsias šeimos gydytojo paslaugas teiks šioje gyvenamojoje vietovėje pagal pridedamą grafiką:

– Makniūnuose, (prie seniūnijos, Mokyklos g. 28, Makniūnų k.)

4) Pas šeimos gydytoją Honoratą Žilinskienę – tel. 8 315 61483.

Gydytoja mobiliąsias šeimos gydytojo paslaugas teiks šioje gyvenamojoje vietovėje pagal pridedamą grafiką:

– Punioje (prie seniūnijos, Kauno g. 3, Punios k.)

5) Pas mobilųjį odontologą – tel. 8 671 86679

Gydytoja odontologė mobiliąsias odontologo paslaugas teiks gyvenamosiose vietovėse pagal pridedamą grafiką.

Pažymime, kad mobiliosios paslaugos bus teikiamos visiems  prie Alytaus rajono PSPC prisirašiusiems pacientams (neatsižvelgiant į tai, pas kokį gydytoją jie yra prisirašę). Prisiregistruoti prie įstaigos bus sudaryta galimybė pačioje mobiliojoje ambulatorijoje.

Alytaus rajono PSPC ir  savivaldybės informacija

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.