Antrą parą Ukrainoje įstrigęs alytiškis nesulaiko ašarų: šeimos priverstos atsisveikinti su vyrais

Į karo Ukrainoje chaosą patekęs alytiškis Alytaus miesto mero patarėjas Saulius Ivoška iki šiol įstrigęs Ukrainoje. Šiuo metu iki sienos jam likę vos keli šimtai metrų, tačiau juos įveikti gali prireikti dar kelių valandų. Pasienyje situacija – itin graudi. Iš šalies išvykti leidžiama tik moterims su vaikais, o vyrai grąžinami atgal. Matydamas kaip kruvinomis ašaromis šeimos atsisveikina su vyrais, nežinant, ar dar kada nors pamatys vieni kitus, emocijų nesulaiko ir pats Saulius. Jis su savimi pasiėmė moterį su dviem vaikais.

„Eilė Ukrainos pasienyje su Lenkija didėja. Iki sienos buvo likę keli kilometrai, kai į eilę atsistojau ir aš. Laukiu jau apie 17 valandų. Dar liko keli šimtai metrų, tačiau nežinau, kada pavyks juos įveikti. Už manęs eilė dabar apie 18 kilometrų, ir ji tik didėja.

Muitinėje praleidinėja labai lėtai. Per naktį praleido maždaug 6 kilometrų eilę.

Kai kurie palieka automobilius, pasiima daiktus, vaikus ir link sienos pasileidžia pėsčiomis, tikėdamiesi, kad taip bus greičiau ir paprasčiau.

Naktis buvo bemiegė, o matomi vaizdai jau išmušė iš vėžių emociškai ir mane. Priartėjus prie sienos, paaiškėja, kad vietiniai vyrai iš Ukrainos neišleidžiami, tik moterys ir vaikai.

Širdis plyšta matant, kaip šeimos, vaikai su kruvinomis ašaromis akyse atsisveikina su vyrais, tėvais. Jų atsisveikinimai yra tokie, tarsi išsiskirtų visam laikui, kad jau niekada vieni kitų nebepamatys.

Savo akimis matydamas tokias karo grimasas, pats negaliu sulaikyti ašarų.

Į automobilį priėmiau moterį su dviem vaikais. Jie iki šiol neapsisprendė, kur apsistos – Lenkijoje ar Lietuvoje. Jų akyse – baimė, pasimetimas“, – pasakojo S. Ivoška.

Pasak jo, ukrainiečiai ginasi labai narsiai, numuša rusų tankus, lėktuvus, tačiau ir jų pralieto kraujo čia jau labai daug.

Pasiteiravus, ar vykdamas į Ukrainą jis tikėjo, kad karas vis tik prasidės, patikino, kad netikėjo karo galimybe.

„Tikrai nesitikėjau, kad Putinas taip pasielgs – užpuls nekaltą šalį, žmones“, – žodžius sunkiai rinko Saulius.

Nepaisant to, jis dar ruošdamasis kelionei, priėmė sprendimą į Ukrainą vykti savo visureigiu. Galiausiai paaiškėjo, kad sprendimas pasiteisino.

Siekdamas aplenkti autostradose susidariusias spūstis, jis leidosi link sienos važiuoti kaimų, miškų keliukais. Jeigu būtų rinkęsis kelią autostrada, veikiausiai iki sienos būtų važiavęs kur kas ilgiau.

Panašūs įrašai:

8 komentarai apie “Antrą parą Ukrainoje įstrigęs alytiškis nesulaiko ašarų: šeimos priverstos atsisveikinti su vyrais

    1. Matau kaip jus “As” narsiai begat Lietuvos gint 😀
      Sedi namuose skaito 15min ir dar epitetais svaidosi. Juokas pro asaras.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *