Į karo chaosą Ukrainoje pateko ir alytiškis mero patarėjas: situacija – iš pirmų lūpų

Reuters/Scanpix; lrytas.lt montažo ir asmeninio albumo nuotraukos.

Nuo paryčių karo krečiamoje Ukrainoje šiuo metu įstrigęs alytiškis, Alytaus miesto mero patarėjas Saulius Ivoška. Jis praneša, kad šiuo metu bando evakuotis, kad sprogimai, apšaudymai girdimi ir matomi visai šalia, kad šiuo metu Ukrainos žmonės bando palikti pavojingiausias vietoves, o keliuose – automobilių spūstys, nemažai avarijų. Deja, per kiek laiko galėtų pavykti kirsti Ukrainos sieną grįžtant į Lietuvą, prognozuoti neįmanoma, mat dėl neprognozuojamų karo veiksmų gali tekti keisti maršrutą.

„Apie pusė 5 ryto mane pažadino viešbučio administratorė ir pranešė, kad Rusija užpuolė Ukrainą. Viešbutis, kuriame buvau apsistojęs, buvo šalia krovininio Antonovo oro uosto. Kadangi esu atvykęs automobiliu, suskubau evakuotis. Deja, išvakarėse nebuvo nė minties ir jokių ženklų, kad karas prasidės. Antradienį teko būti restorane, šalia buvo švenčiamos dvejos vestuvės, keli gimtadieniai. Jokios panikos nebuvo, o karo grėsmė buvo vertinama skeptiškai.

Teko gerokai laukti eilėje degalinėje, kad prisipilčiau kuro. Eilės milžiniškos. Ta pati situacija prie parduotuvių, bankomatų. Tvyro tikras chaosas.

Nuolat girdimi bombordavimai, sirenos.

Dabar esame maždaug apie 50 kilometrų nuo Kijevo, kuriame yra tarptautinis Boryspilio oro uostas ir jis taip pat bomborduojamas.

Judame Lvovo kryptimi, kuo toliau nuo Baltarusijos sienos, mat intensyvus puolimas yra ir iš ten. Bandysime patekti į tolimesnę muitinę.

Visi keliai intensyviai apkrauti. Ukrainiečiai evakuojasi, jų automobiliuose – daiktai, vaikai, katės, šunys.

Važiuodami nuolat klausome radijo, per kurį praneša apie įvykius. Praneša, kad Ukrainą puola per visą liniją nuo Rusijos ir Baltarusijos pasienio iki pat Luhansko ir Donecko.

Jeigu gerai supratau, Odesoje išsilaipino rusų desantas. Gauname pranešimus, kad raketomis naikinami oro uostai, esantys Kijeve ir artimiausi su Rusija ir Baltarusija. Į telefoną atėjo žinutė iš Vidaus reikalų ministerijos, kad evakuotis reikėtų sausumos autotransportu ir vengti oro uostų.

Taip pat sprogdinami ir kiti strateginiai kariniai objektai, karinės gamyklos, sandėliai. Bomborduojami visi prie sienų esantys miestai.

Deja, net neįsivaizduoju, kiek užtruksiu, kol grįšiu į Lietuvą. Neįmanoma prognozuoti. Dabar pagrindinis mano tikslas – kirsti Ukrainos sieną.

Autostrada judame link Lvovo maždaug 70 km/h greičiu ir ji visa yra labai užkrauta. Ką tik gavau žinių, kad bomborduoja ir Lvovą. Dabar teks keisti maršrutą link Vengrijos.

Stresinių situacijų netrūksta. Kelyje matome daug avarijų. Įtampa, stresas, panika, skubėjimas daro savo. Tikiuosi, kad pavyks saugiai sugrįžti“, – vylėsi S. Ivoška.

Panašūs įrašai:

2 komentarai apie “Į karo chaosą Ukrainoje pateko ir alytiškis mero patarėjas: situacija – iš pirmų lūpų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.