Žinia pandemijos ir darbo krūvių išvargintiems medikams: dėl situacijos poliklinikoje tarsis su ministerija

Po raštu Alytaus miesto valdžiai išdėstytų Alytaus poliklinikos medikų nusiskundimų dėl išaugusių darbo krūvių, planų ilginti darbo valandas, blogėjančių darbo sąlygų bei iš Alytaus ligoninės esą patiriamo spaudimo ir mobingo Alytaus miesto vadovai pirmadienį susitiko su Alytaus poliklinikos ir Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninės direktoriais. Pasak Alytaus miesto vicemerės Jurgitos Šukevičienės, situacija – išties sudėtinga, tačiau tokia ji yra visoje šalyje. Mažo vilties žiburėlio tikimasi iš jau šios savaitės pabaigoje vyksiančio Alytaus poliklinikos ir Sveikatos apsaugos ministerijos atstovų susitikimo, kur tikimasi palaikymo dėl Skubios pagalbos kabineto steigimo. Ar tai padėtų išspręsti pandemijos metu ypač išopėjusią problemą?

Ir taip sudėtingą situaciją pablogino pandemija

„Su sveikatos įstaigomis kalbamės daug. Mums svarbiausia – kokybiškos paslaugos pacientams ir kad jie ją gautų laiku.

Šiandienos susitikime kalbėjomės apie pacientų skaičius, srautus, kurie patenka į ligoninės Priėmimo-skubiosios pagalbos skyrių po poliklinikos darbo valandų. Ligoninės atstovai mums pateikė skaičius, o poliklinikos atstovai dar turėtų pasitikrinti savo srautus, tada galėsime objektyviau įvertinti situaciją. Tai, kad darbo krūvis yra padidėjęs visam medicinos sektoriui, Alytus nėra išimtis, taip yra visoje šalyje. Tam reikšmės turi ir pandemija, darbas mobiliajame patikros punkte, skiepų procesai, saviizoliacijos dėl Omikron atmainos. Mums žinoma, kad šiuo metu poliklinikoje dėl užsikrėtimo Omikron atmaina saviizoliuojasi 18 darbuotojų, ligoninėje jų yra apie 30, todėl nors ir išsitenkama su esamu personalu, tačiau tai neišvengiamai didina darbų krūvį“, – po susitikimo situaciją komentavo Alytaus miesto vicemerė J. Šukevičienė.

Pasak jos, vasario 25 dieną vyks poliklinikos ir Sveikatos apsaugos ministerijos atstovų susitikimas, kuriame bus aptariama galimybė steigti Skubios pagalbos kabinetą poliklinikoje. Esą tai teikia atsargių vilčių, kad galbūt atsiras sprendimas, padėsiantis sureguliuoti pacientų srautus.

Savivaldos galimybės – ribotos

„Alytaus poliklinika dar iš ankstesnių susitikimų į susidariusią situaciją yra sureagavusi pakankamai lanksčiai – pailgintos darbo valandos, dirba ir pusė šeštadienio dienos. Didesnės pacientų apgulties nesulaukta, bet galbūt dar daug žmonių apie tokią galimybę dar nežino ir tam reikia laiko“, – kalbėjo vicemerė ir pridūrė, kad vis tik su tokia pačia situacija susiduria visa šalis, todėl savivaldos galimybės spręsti šią problemą yra ribotos ir čia labiau reikalingi valstybės lygmens sprendimai.

Įpareigojimai – ir poliklinikos vadovui

Taip pat ir pats Alytaus poliklinikos direktorius Marius Jasaitis savivaldybės vadovų  buvo įpareigotas pasigalvoti apie naujų šeimos gydytojų pritraukimo darbui jo vadovaujamoje įstaigoje strategiją. Esą tai būtų viena galimybių sumažinti krūvį. Savivaldybė jau turi pasirengusi motyvacinės sistemos aprašą. Tiesa, su pačiu direktoriumi naujienų portalui „Dzūkijos veidas“ telefonu susisiekti nepavyksta jau ne pirma savaitė.

„Suprantu ir palaikau medikus. Žinau, kad jie patiria didelį krūvį, yra pervargę. Aktualus ir jų amžiaus klausimas. Šeimos gydytojų per dieną aptarnaujamų pacientų skaičius išaugo dvigubai, o kai kuriais atvejais net trigubai.

Noriu padėkoti medikams už tą sunkų, pasiaukojantį darbą, kažkaip visi susitelkę turėtume tai išgyventi“, – sakė vicemerė.

Rašte – kaltinimai spaudimu ir mobingu

Vasario 10 dieną Alytaus miesto merui, tarybai bei savivaldybės gydytojui adresuotame Alytaus poliklinikos darbo tarybos rašte su 87 įstaigos medikų parašais buvo paliestas ir Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninės vardas. Esą iš Alytaus ligoninės patiriamas spaudimas ir mobingas. Rašte išdėstyta, kad poliklinikos medikai neprivalo dirbti viršvalandžių dėl to, kad ligoninės Priėmimo-skubios pagalbos skyriaus vidinės problemos nėra sprendžiamos įstaigos viduje. Esą ligoninė iki šiol nepateikė nė vieno pagrįsto dokumento, kiek ir kokių pacientų patenka į Priėmimo-skubios pagalbos skyrių be skubiosios pagalbos poreikio.

Kaip šiuos išdėstytus priekaištus vertina pats Alytaus ligoninės vadovas Artūras Vasiliauskas?

„Žinau apie tą laišką. Jame minima problema – tik tos įstaigos darbuotojų ir administracijos nesusitarimas. Manau, kad jie minėdami mus, šiek tiek paklydo. Mes neadministruojame jų, niekaip neįtakojame. Tai visiškai kita įstaiga, kuri pati sprendžia savo problemas, viršvalandžius. Mes taip pat turime problemų ir apie jas kalbame su savo darbuotojais, kurie taip pat dirba viršvalandžius. Ir nesikreipiame į klinikas ar kitas institucijas, prašydami padėti išspręsti vidines mūsų problemas“, – taip situaciją komentavo ligoninės direktorius.

Ligoninė pasiūlė sprendimą

Siekiant išspręsti susidariusią situaciją Alytuje, kai po poliklinikos darbo valandų pacientai užplūsta į Alytaus ligoninės Priėmimo-skubiosios pagalbos skyrių, buvo pateiktas ligoninės pasiūlymas ligoninėje steigti kabinetą, kuriame visą parą pasikeisdami budėtų šeimos gydytojai.

„Jeigu visos įstaigos geranoriškai galvoja apie savo pacientus ir nori jiems padėti, tai geriausias pasiūlymas, kurį mes pasiūlėme, tačiau nieko nereikalaujame daryti prievarta. Turbūt jie nueis lengviausiu keliu – aptarnauti visą parą, sudarant sutartį su ligonine. Tokia sutartis jau sudaryta ir jos neignoruojame, tačiau siūlome padaryti geriau. Mes neprašome dirbti už Alytaus ligoninę, o atlikti įstatymu numatytas funkcijas. Ir tai yra visų įstaigų susitarimas, o jose dirbančių šeimos gydytojų yra tiek, kad pabudėti ligoninėje tektų labai retai.

Pasiūlymas steigti Skubios pagalbos kabinetą nėra naujas pasiūlymas, nes jį turi turėti kiekviena pirmo lygio gydymo įstaiga“, – kalbėjo A. Vasiliauskas.

Jis pabrėžė, kad šią problemą išspręsti bandoma jau ne vieną politinę kadenciją, deja surasti sprendimo nepavyksta iki šiol.

Panašūs įrašai:

Vienas komentaras apie “Žinia pandemijos ir darbo krūvių išvargintiems medikams: dėl situacijos poliklinikoje tarsis su ministerija

  1. kadangi pats dalyvavau šiame susitikime, tai turiu pastebėti, kad labai netiksliai viskas pateikta ir atpasakota. Taip pat nepaminėti vieni iš esminių problemos sprendimų būdų, o palikta tik vienos pusės pasiūlymai. Iki objektyvios žiniasklaidos šiam portalui dar labai toli

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *