Ar tikrai G. Daukšys kenkia sportui, o gal tik kai kuriems veikėjams?

Alytaus miesto savivaldybės nuotr.

Į naujienų portalą „Dzūkijos veidas“ kreipėsi Alytaus miesto tarybos narys Gediminas Daukšys, teigdamas, kad portale buvo išplatintas „propagandinis filmukas“, kuriame esą buvo apšmeižtas ir apkaltintas nebūtais dalykais ir nuodėmėmis. Susisiekus su tarybos nariu, buvo pateiktas pasiūlymas savo poziciją išdėstyti reportaže, tačiau politikas atsisakė.

Jo išplatintame pranešime teigiama, kad politiką apšmeižė Alytaus miesto tarybos narės ir Švietimo komiteto pirmininkės vyras, futbolo treneris Antanas Makštutis. Esą jis šmeižė ir kaltino jį nebūtais dalykais ir nuodėmėmis.

Reportažą, apie kurį kalba politikas, galite rasti čia: https://www.youtube.com/watch?v=UCmJ8B1Njqw .

„Pateikiu faktus, paneigiančius šiame filmuke platinamus gandus ir pramanus.

Ponas Antanas apkaltino mane, neva, aš būdamas Alytaus apskrities futbolo federacijos prezidentu, „sugrioviau Alytaus vaikų futbolą“. Nežinau, ką tiksliai turėjo omenyje šis treneris, bet faktai kalba patys už save. 2014 metais, pradėjus vadovauti futbolo federacijai, Alytuje tebuvo viena, vos ¼ tikros aikštės dydžio, treniruočių aikštelė A. Matučio gatvėje, o pirmenybių rungtynes vaikai žaisdavo kariniame dalinyje, „ant dirvono“, prižiūrint ginkluotiems kariams,  arba važiuodavo į Simno gimnazijos stadioną. Džiaugiuosi, kad einant futbolo federacijos prezidento pareigas, pavyko atstatyti  Dzūkijos mokyklos stadioną Naujojoje gatvėje, įrengti persirengimo kambarius, dušus ir WC, atkurti aikštės apšvietimą. Alytaus vaikai ir visa bendruomenė, turi puikias sąlygas treniruotis ir žaisti futbolą. Šiame stadione vaikus treniruoja ir ponas Antanas Makštutis. Tad jeigu ir reikia pykti, tai greičiau ant buvusios vicemerės N.Makštutienės, kuriai 8 metus dirbant vicemere, atsakingai už sportą, šis stadionas buvo apleistas, apaugęs žolėmis bei apžėlęs krūmais. Gal Makštučiams pikta, kad šį stadioną sutvarkėme be miesto biudžeto lėšų, taip taip, savivaldybė prie šio stadiono sutvarkymo prisidėjo nulį eurų. Dėkoju visai futbolo bendruomenei, dalyvavusiai tvarkymo talkose, prisidėjusiems technika, pinigais ar geru žodžiu. Deja,galiu atsakingai pasakyti, kad iš vicemerės N.Makštutienės sulaukiau ne pagalbos ir paramos, bet  trukdymo bei sprendimų vilkinimo, ir jeigu ne naujai išrinkto  mero V.Grigaravičiaus bei direktoriaus pavaduotojo K. Žiromsko pagalba ir palaikymas, manau,  šis stadionas būtų apleistas ir apžėlęs krūmais iki dabar.

O gal ponas Antanas, kalbėdamas apie „Alytaus  vaikų futbolo sugriovimą“ ir „trenerių sukiršinimą“, turi omenyje, kad man pavyko prikalbinti futbolo trenerius Povilą Baliukonį ir Nerijų Bartkevičių, po atleidimo iš Alytaus SRC, pasilikti Alytuje ir treniruoti vaikus futbolo akademijoje Dainava? Džiaugiuosi, kad per 8 metus  kartu su futbolo federacija,  DFK Dainava ir kitais futbolo klubais, pavyko suburti visoje Lietuvoje puikiai vertinamą akademiją ir jos trenerių kolektyvą.

Ponas Antanas skleidžia akivaizdžią netiesą sakydamas, kad aš vertinau Alytaus trenerių darbą. Atsakingai pareiškiu, kad niekada nedalyvavau trenerių tarifikacinėje ar kitokioje jų darbo vertinimo komisijoje. Visai futbolo bendruomenei žinoma mano principinė nuostata, nevertinti teisėjų ir trenerių darbo. Manau, geriausiai trenerių darbą vertina vaikai ir jų tėvai, pasirinkdami vieną ar kitą trenerį, ir džiaugiuosi, kad dabar Alytaus vaikai turi galimybę pasirinkti.

Niekuo nepagrįstas yra pono Antano tvirtinimas, kad „mūsų jaunimo komanda“ žaidė Lietuvos II lygos pirmenybėse, o Gediminas Daukšys kažkaip trukdė, yra visiškas pramanas, nes man būnat Alytaus apskrities futbolo federacijos prezidentu (nuo 2014 iki 2021 metų) jokia Alytaus SRC jaunimo komanda nežaidė nei III, nei II, nei I Lietuvos pirmenybių lygoje.

Tenka sutikti su pono Antano teiginiu, kad, „jeigu neturėtume vaikų, negalėtume dalyvauti vaikų ir jaunių pirmenybėse“. Tikrai, visi vaikai turi treniruotis ir žaisti LR Švietimo, mokslo ir sporto ministro įsakyme nurodytose pirmenybėse. Visi apsilankę puslapyje www.lietuvosfutbolas.lt gali pasižiūrėti, kiek Alytaus SRC komandų žaidžia Lietuvos vaikų ir jaunių pirmenybėse. Aš randu lygiai nulį. Pono Antano treniruojami Alytaus SRC jaunieji futbolininkai, Lietuvos vaikų ir jaunių pirmenybėse žaidžia kaip privataus  klubo „Vidzgiris“ auklėtiniai. Tokiu būdu, išlaidos atitenka Alytaus SRC ir miesto biudžetui, o nauda ir garbė privačiam klubui „Vidzgiris“. Apie pono Antano ir privataus FK Vidzgiris sąsajas futbolo bendruomenei žinoma seniai.

Ponams Makštučiams ir Co, siūlau prieš kaltinant kitus nebūtais dalykais, patiems pagalvoti ar viską teisingai ir sąžiningai patys daro“.

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.