Naujosios Alytaus muzikos mokyklos vadovės planuose – nustebinti Alytų

Alytaus muzikos mokyklos direktorė Gabrielė Dambauskaitė. Asmeninio albumo nuotr.

Nors naujoji Alytaus muzikos mokyklos direktorė Gabrielė Dambauskaitė visai ne alytiškė, per ketverius gyvenimo Alytuje metus ji jau spėjo pagauti Dzūkijos sostinės ritmą, o naujos karjeros galimybės jai atveria daugiau galimybių naujiems vėjo gūsiams miesto muzikos padangėje. Tiesa, apie juos alytiškiai sužinos jau greitai – kai žemė bus gausiai nuklota pavasariniais žiedais. Kokia kryptimi Alytaus muzikos mokyklos vairą suks naujoji jos vadovė? Apie visa tai – atvirame ir šiltame pokalbyje su naująja mokyklos vadove, bet ne naujoke nei muzikos srityje, nei pačioje įstaigoje.

Naujose pareigose – pirmosios dienos

Tad kaip sekasi naujajai vadovei naujose pareigose pirmosiomis dienomis?

„Manau, kad viskas gerai. O planuose – išlaikyti stabilumą, pasiekimus, vertybes, tradicijas ir nestovėti vietoje“, – su tokiu nusiteikimu naujų pareigų ėmėsi G. Dambauskaitė.

Prieš tampant Alytaus muzikos mokyklos vadove, ji čia pat dirbo direktorės pavaduotoja, todėl jaunajai vadovei gerai žinomas kiekvienas mokyklos kampelis, jos tradicijos, vertybės, aukštai iškelta kartelė.

G. Damabauskaitė kelia sau užduotį visa tai išlaikyti, daugiau dėmesio skirti etnokultūrai ir įnešti naujų vėjo gūsių į Alytaus muzikos mokyklos padangę.

„Man labai svarbu, kad kiekvienas iš mūsų ateitų į darbą su noru, o mokiniai jaustųsi saugūs. Labai noriu matyti kiekvieną mokytoją, mokinį besišypsantį, kad pandemijos iššūkiai nesugriautų pasiekimų. O Alytaus muzikos mokykla turi išties aukštą kartelę, savo pasiekimais garsi ne tik šalyje, bet ir užsienyje. Tai muzikos šventovė, į kurią mokiniai ateina džiaugtis, kurti, mokytis, auginti savo talentus. Neabejoju, kad jų turime dabar ir turėsime ateityje“, – sakė naujoji direktorė.

Į Alytų – po studijų sostinėje ir praktikos užsienyje

Gabrielė jau beveik ketverius metus gyvena Alytuje ir tiek pat laiko dirba Alytaus muzikos mokykloje. Jos gimtinė – Marijampolė, tačiau Dzūkijos sostinė jau spėjo pavergti jos širdį.

„Mane pakerėjo Alytaus grožis, jo miškai, gamta, žmonės ir tas dzūkiškas jų nuoširdumas“, – kalbėjo G. Dambauskaitė.

Naujoji mokyklos vadovė Suvalkijoje baigė muzikos mokyklą, kur mokėsi skambinti fortepijonu. Po to laukė studijos Vilniuje, kur Lietuvos edukologijos universitete baigė muzikos pedagogikos bakalaurą, o galiausiai – ir muzikos edukologijos magistrą.

Studijų metais jai pasitaikė galimybė praktiką atlikti Portugalijoje, kur anglų kalba dėstė muzikos discipliną. Ši patirtis Gabrielei atvėrė naujų horizontų muzikoje, mat čia ji pamatė esminių skirtumų.

„Portugalijoje muzikos pasaulis labai laisvas, platus styginių instrumentų pasirinkimas. Visur pilna gitaros brazdesių, studentai groja tiesiog koridoriuose. Iš tikrųjų skirtumų tarp Portugalijos ir Lietuvos muzikos pasaulio yra. Norėtųsi, kad to laisvės pojūčio daugiau būtų ir mūsų mokyklose. To ir sieksiu“, – pasakojo G. Dambauskaitė.

Pakrypus kalbai apie talentus, klausėme patarimų, kaip pastebėti vaiko talentą ar polinkį muzikai. Pasak G. Dambauskaitės, svarbiausi faktoriai – noras dainuoti, klausyti muzikos, atkartoti, mušti į taktą įvairiais daiktais ar ritmiškai judėti. O svarbiausia laikytis požiūrio, kad pradėti lankyti užsiėmimus ir taip vystyti talentą niekada nevėlu. Galiausiai reikia nebijoti eksperimentuoti.

Staigmena – gegužės mėnesį

Kalbėdama apie tai, kokių ateities planų puoselėja savo vadovaujamai įstaigai, direktorė patikino, kad sieks atnaujinti, plėsti programas, ieškoti patrauklių metodų. Naujoji mokyklos vadovė tikisi optimizuoti įstaigos dokumentų valdymo sistemą, nepamiršti etnokultūros, diegti inovacijas, plačiau skleisti informaciją apie Alytaus muzikos mokyklos veiklą.

Ji patikino, kad jau gegužės mėnesį alytiškių lauks tikrų tikriausia staigmena, tačiau detalių neatskleidė.
„Mes tikrai nustebinsime Alytų“, – patikino G. Dambauskaitė ir šiek tiek užsiminė, kad tai bus susiję ir su nauju mokyklos etapu, ir su Lietuvos kultūros sostinės statusu.

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *