Alytaus rajone – nemokama mankštų terapija

Alytaus rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro organizuojamos mankštos – populiarios tarp gyventojų, jos ypač patinka moterims. Alytaus rajono savivaldybės nuotraukos.

Savivaldybės visuomenės sveikatos biuras organizuoja mankštas visame rajone.

Miesteliuose ir gyvenvietėse vykstančiose treniruotėse dalyvauja gausus būrys sportuoti mėgstančių ir sveiką gyvenseną puoselėjančių gyventojų.

Mankštos vyksta vieną kartą per savaitę skirtingose Alytaus rajono seniūnijose. Norinčių dalyvauti mankštose amžius neribojamas.

Mankšta – tai paprastų fizinių pratimų kompleksas. Fiziniai pratimai greitina kraujotaką, leidžia raumenims po truputį atsigauti ir priimti maitinamąsias medžiagas. Alytaus rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė Jolanta Jakubauskienė pasakoja, kad biuro treneriai padeda išmokti įvairių mankštos pratimų, pvz., raumenų tempimo, kūno atpalaidavimo, skausmo mažinimo ir kt.

Alytaus rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė Jolanta Jakubauskienė.

„Reguliaraus fizinio krūvio nauda sveikatai – labai didelė. Reguliari mankšta ne tik gerina išvaizdą, suteikia pasitikėjimo, bet ir dovanoja gerą nuotaiką, pojūtį, kad jūs galite lengvai įgyvendinti užsibrėžtus tikslus. Pradėję sportuoti žmonės pajunta visai kitokią gyvenimo kokybę. Ir jeigu vakarais treniruotei kartais nėra laiko, išmoktus fizinius pratimus galima atlikti pietų pertraukos metu arba rasti laiko trumpai mankštai rytą. Įpratę kasdien daryti mankštą, tarsi prailginame dieną, pagreitiname medžiagų apykaitą, pageriname kraujotaką ir visų organų veiklą, įšildome kūną, gauname puikią žvalumo dozę “, – sako biuro vadovė.

Pasak J. Jakubauskienės, mankštų intensyvumas priklauso nuo konkrečios besimankštinančios grupės. Jeigu grupė silpnesnė, tai ir pratimai taikomi lengvesni, o jeigu mankštinasi jauni, stiprūs žmonės, tai jiems taikomi didesnio aktyvumo pratimai.

Mankštas lanko ne tik moterys, bet ir vyrai. Naudojamas įvairus inventorius: gumos, kamuoliukai, dideli kamuoliai, kt. inventorius.

Alytaus rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras perka profesionalių trenerių paslaugas. Sporto treniruotės vyksta ne tik vakarais, bet ir dieną, taip pat -savaitgaliais, jų laiką galima derinti prie grupės poreikių.

„Mankštos vyksta tada, kai žmonės gali joms skirti laiko. Štai, Genių kaimo ir Miklusėnų bendruomenės į mankštas renkasi dienos metu,  kitos bendruomenės – po darbo valandų“, – sako J. Jakubauskienė.

Ketvirtadienio vakarą besimankštinančią sutikome Pivašiūnų seniūnę Rimą Čelkonienę. Ji sako, kad sporto  vakarai seniūnijoje vyksta jau kelerius metus.

„Iš pradžių buvo aerobika, kurią vedė Pivašiūnų gimnazijos fizinio lavinimo mokytoja,  dabar  mankštos su trenere, į jas žmonės su dideliu noru eina ir yra dėkingi Alytaus rajono savivaldybei už šią galimybę. Labai dėl todžiaugiuosi“, – kalbėjo R. Čelkonienė.

Pasak seniūnės, pats meras Algirdas Vrubliauskas rodo gyventojams gerą pavyzdį, dažnai treniruojasi ir žaidžia tinklinį Pivašiūnų gimnazijos sporto salėje.

Mankštoje sutiktos Pivašiūnų seniūnijosmoterys sakė, kad sporto treniruočių galėtų būti ir daugiau, nes„iš sporto salės išeiname lengvos ir tiesios, aukštai pakeltomis galvomis“.

Sportine treniruočių įrangagyventojus aprūpina Alytaus rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, įgyvendinęs projektą „Sveikos gyvensenos skatinimas Alytaus rajone“.

Visi, norintys prisijungti prie sporto užsiėmimų, kviečiamisusisiekti su savo gyvenamosios vietovės seniūnu, bendruomenės pirmininku, arba kreiptis į Visuomenės sveikatos biurą.

Daugiau informacijos: https://www.alytausrajonovsb.lt/2022/01/kvieciame-mankstintis/

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *