5 patarimai ieškantiems inovatyvių mokesčių teisės ekspertų

Efektyvios mokestinės sistemos kūrimas ar atsakingų valstybės institucijų patikrinimai – dažnam gali skambėti kaip tikras iššūkis. Ir iš tiesų, jei neturite patyrusios teisininkų komandos užnugario, suvaldyti visas mokesčių teisės sritis yra sudėtinga. Vis dėlto, jei nusprendėte, kad norite susikoncentruoti į savo verslą ir rezultatus, o ne spręsti sunkiai suprantamus teisinius niuansus, verta kreiptis į advokatų kontorą. Toliau – 5 žingsniai, padėsiantys atsirinkti inovatyvią profesionalų komandą.

1. Įvertinkite žinių bagažą ir patirtį skirtingose srityse

Pradėkite nuo patikimo, platų žinių bagažą sukaupusio partnerio paieškos. Tiesa, čia svarbu, kad būsimi komandos nariai gerai išmanytų visas su mokestine sistema susijusias sritis – nuo mokestinio audito iki individualios mokestinės sistemos kūrimo ar skaitmeninio verslo apmokestinimo. Pasiteiraukite, ar jūsų mokesčių teisės patarėjai turi patirties atstovaujant Valstybinės mokesčių inspekcijos patikrinimų metu. Su patyrusiais teisininkais mokestinis patikrinimas praeis daug sklandžiau. Nepamirškite pasidomėti ir sėkminga derybų bei ginčų sprendimo patirtimi, tikėtina, kad konkurencingoje verslo rinkoje teks su jais susidurti.

Beje, vidutinėms ir didesnėms įmonėms siūloma pagalvoti būtent apie ekspertų komandą, o ne vieną specialistą. Elementari priežastis – didesnio masto projektui aktualus platesnis mokesčių teisės klausimų spektras. Idealu, jei skirtingus klausimus (atitiktį, ginčus, investicijų pritraukimą ir kita) jums padės atsakyti specifinėje srityjedirbantys teisininkai.

2. Ieškokite tarptautinę patirtį sukaupusių ir globaliai pripažintų specialistų

Šiandien daugelis ambicingų verslų persikelia ne tik į interneto platybes, bet ir globalią rinką. Išaugusi e. komercija ne vienai idėjai atvėrė naujus kelius. Vis dėlto, teisininkai pastebi, kad toli gražu ne visi atitinka teisiškai tvarkingos įmonės profilį. Kaip tai išspręsti? Dairydamiesi advokatų kontoros, rinkitės tą, kuri vienija tarptautinėje rinkoje pripažintus specialistus. Patirtis užsienio rinkose reiškia, kad teisininkai išmano užsienio šalių įstatyminę bazę ir geba tinkamai bendrauti su skirtingų šalių valstybinėmis institucijomis.

3. Dairykitės skaitmeninės ekonomikos ekspertų

Kalbant apie e. prekybą, svarbu, kad būsimi partneriai gerai išmanytų specifinę skaitmeninio verslo industriją, nes joje neretai taikomos šiek tiek kitos taisyklės. Ko gero, nė nereikia minėti pridėtinės vertės ar muito mokesčio, kurie turi daug išimčių ir papildomų pareigų būtent e.prekybos verslui. Patyrusių ekspertų komanda gali padėti išspręsti ne tik su mokesčiais susijusius klausimus – šiuolaikiniame versle negalima ignoruoti ir duomenų saugumą užtikrinančio BDAR.

4. Investuokite į mokesčių srityje aktyvią komandą

Tiems, kurie nori ne tik atsakymų į rūpimus klausimus, bet ir nestandartinių idėjų ir įžvalgų, siūloma atkreipti dėmesį į aktyvius srities žaidėjus. Kaip konkrečiai teisininkų aktyvumas gali pasireikšti mokesčių teisės srityje? Keli dėmesio verti pavyzdžiai:

  • dalyvavimas įstatymų leidybos procesuose;
  • viešosios nuomonės formavimas mokesčių sferoje;
  • dalyvavimas novatoriškose verslo bendruomenėse;
  • darbuotojų mokymai ar kita edukacinė veikla.

Pasirinkę ambicingą komandą, būsite tikri, kad jūsų partneriai padės augti tiek jums, tiek visai rinkai. Galbūt tai šansas suformuoti ne tik efektyvesnę savo projekto strategiją, bet apskritai prisidėti prie palankesnės, sklandžiau funkcionuojančios verslo aplinkos kūrimo.

5. Ieškokite nestandartiškai mąstančių teisininkų, kurie gali kurti naujas praktikas

Netradicinės, vis dar tobulinamos verslo kryptys dažnai susiduria ir su daugiau teisinių klausimų bei iššūkių. Kuriate projektą, kuris neturi arba turi mažai panašių atitikmenų? Tuomet žvalgykitės advokatų kontoros, kuri yra susidūrusi su naujos teisminės praktikos kūrimu – tiek lokaliai, tiek tarptautiniu mastu. Originalios idėjos neretai reikalauja netipinių sprendimų.

Panašu, kad šiandien mokesčių teisės profesionalai yra neatsiejama modernaus verslo dalis. Novatoriška advokatų kontora gali pasirūpinti visais rūpimais klausimais – nuo dokumentų paruošimo iki unikalaus ginčo sprendimo plano. Vis dėlto, jei dar tik dairotės naujų partnerių, išties verta ieškoti tokių, kurie gebės atsakyti į bet kokius su versloteise susijusius klausimus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *