Pernykštėms Alytaus politikų kelionėms – iš savivaldos kišenės vos 300 eurų

Asociatyvių Alytaus miesto savivaldybės ir pexels.com nuotraukų koliažas.

Praėję karantininiai metai nebuvo palankūs Alytaus miesto politikų tarnybinėms kelionėms į užsienį. Įprastais metais komandiruočių skaičius dažniausiai viršija dvi dešimtis, o pernai jų būta vos šešių, iš kurių keturios finansuotos projektų lėšomis ir tik dvi – iš savivaldybės biudžeto. Pastaroji pinigų suma išties juokinga – vos trys šimtai eurų. Daugiausia pernai keliavo Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis ir vicemerė Jurgita Šukevičienė, turėję po tris keliones.

Pirmoji tarnybinė komandiruotė į Suvalkus praėjusiais metais vyko rugpjūčio 13-15 dienomis. Į ją leidosi vicemerė Jurgita Šukevičienė, administracijos direktorė Ona Balevičiūtė, ir Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis. Alytaus miesto savivaldybės delegacija dalyvavo Suvalkų miesto dienose ir minėjo Alytaus ir Suvalkų bendradarbiavimo 25-metį. Šie trijų savivaldybės vadovų kelionė iš miesto biudžeto atsiėjo per 40 eurų: draudimas – 20,24 eurų, kuras – 24,20 eurų.

Kita tarnybinė komandiruotė rugpjūčio 27-30 dienomis buvo į Rivnę Ukrainoje. Į ją vyko Alytaus miesto tarybos nariai konservatorius Andrius Jučas, ir LVŽS atstovas Dmitrij Kačiurin bei meras Nerijus Cesiulis. Politikai dalyvavo Rivnės miesto šventėje. Ši kelionė miestui atsiėjo apie pusantro šimto eurų: draudimas – 60,51 eurų, kuras – 192 eurai.

Rugsėjo 16-17 dienomis į tarnybinę komandiruotę Gižycke Lenkijoje vyko vicemerė Jurgita Šukevičienė, kuri dalyvavo Erasmus+ sporto projekte „Sportas be kliūčių“. Jos metu vyko konferencija, kur buvo skaitomi šalių pranešimai apie neįgaliųjų prieigą prie fizinės kultūros. Ataskaitoje rašoma, kad buvo gauta fizinio aktyvumo ir sportinių veiklų prieinamumo žmonėms su negalia analizė Alytaus mieste, susipažinta su kitų šalių praktika. Ši komandiruotė buvo finansuojama projekto lėšomis.

Bene daugiausiai politiniuose kuluaruose dėmesio sulaukė Alytaus miesto mero ir vicemerės tarnybinė komandiruotė spalio 12-17 dienomis į Ali Termę Italijoje. Būta įvairių interpretacijų, esą už mokesčių mokėtojų pinigus išvyka buvo suorganizuota siekiant tiesiog pailsėti.

Jos subliuško paaiškėjus, kad miesto vadovai dalyvavo Europos komisijos patvirtintame projekte „Piliečių solidarumas krizės metu“, oficialiame miestų partnerių priesaikos pasirašyme plėtoti dalyvaujančių organizacijų draugystės ir bendradarbiavimo ryšius. Taip pat jie dalyvavo konferencijoje, kurios metu pasidalijo mintimis apie tolimesnę projekto įgyvendinimo eigą, susipažino su planuojamomis veiklomis ir ateities planais. Renginyje kalbėta apie Covid-19 poveikį projekte dalyvaujančioms šalims, pandemijos iššūkius ir jų sprendimo būdus. Be Alytaus miesto delegacijos Italijoje viešėjo projekto partneriai iš Latvijos, Vengrijos, Maltos ir Ispanijos. Vizito Italijoje išlaidos apmokėtos projekto lėšomis.

Alytaus miesto vicemerė J. Šukevičienė spalio 28 – lapkričio 2 dienomis buvo išvykusi į tarnybinę komandiruotę Graikijos mieste Chania. Vicemerė dalyvavo Erasmus+ KA2 projekte „Visuomenės stiprinimas menu“, tarptautiniame vizite stiprinant tarpkultūrinį dialogą migrantų integracijos srityje. Vyko susitikimas su Chanijos meru ir kitais savivaldybės atstovais, taip pat su Italijos, Ispanijos, Portugalijos, Kipro atstovais. Buvo pristatytas Alytaus miestas, aptartos bendradarbiavimo galimybės kultūros srityje. Išklausyti šalies partnerių organizacijų pristatymai. Išvyka taip pat buvo finansuota ES projekto lėšomis.

Į tarnybinę komandiruotę gruodžio 4-6 dienomis Lenkijos Bialą Piska vyko tarybos narė socialdemokratė Laima Vincė Kirkliauskienė. Jis dalyvavo Alytaus Likiškėlių progimnazijos ir Biala Piskos kultūros centro vykdomo projekto „Visuomenės įtraukties skatinimas asmenims, patiriantiems socialinę atskirtį Alytuje ir Biala Piskoje“ bendroje jungtinėje veikloje. Vyko susitikimas su Biala Piska mere Beata Sokolovksa. Taip pat vykdytos veiklos, skatinančios senjorų, patiriančių socialinę atskirtį, socialinę integraciją motyvavimas aktyviai dalyvauti socialinėse, ekonominėse ir kultūrinėse veiklose. Šis vizitas buvo vienas iš paskutinių partnerių organizuojamų veiklų – kulinarinio paveldo ir tradicijų puoselėjimas skirtingose kultūrose – lenkų ir lietuvių. Vizito išlaidos apmokėtos projekto lėšomis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *