Kelių eismo taisyklės pasikeitė – metas keisti įpročius

Nuo šių metų sausio 1 dienos pasikeitė Kelių eismo taisyklės (KET), bet daugelio vairuotojų įpročiai – dar ne.

Kasdien į Alytaus gatves išvažiuojantys atliekų surinkėjai priversti demonstruoti aukščiausios klasės meistriškumą, norėdami pro sustatytus automobilius privažiuoti prie konteinerių ir juos ištuštinti. Kartais tai būna misija neįmanoma ir atliekos lieka neišvežtos, nes per ne vietoje paliktus automobilius nepavyksta pasiekti konteinerių.

Nuo šiol apie visus tokius atvejus informuojamos ne tik už atliekų tvarkymą atsakingos įmonės, bet ir policija bei miesto savivaldybės Viešosios tvarkos skyrius.

Pagal nuo šių metų pradžios įsigaliojusius Kelių eismo taisyklių reikalavimus, draudžiama sustoti ir stovėti kelio ir įvažiavimo į šalia esančią teritoriją važiuojamųjų dalių sankirtoje ir arčiau kaip 5 metrų atstumu nuo jos.

Tačiau pirmosiomis šių metų dienomis pastebėta, kad Alytuje daugelis vairuotojų šio draudimo dar nepaiso ir automobilius palieka prie įvažiavimų, apsunkindami būtinas paslaugas teikiančių, specialiųjų transporto priemonių judėjimą.  Daugiausia problemų kyla dėl automobilių, paliktų prie įvažiavimų iš gatvės į daugiabučių namų kiemus bei kitas teritorijas, kai kurie vairuotojai piktybiškai palieka automobilius prie atliekų konteinerių aikštelių.

Nauji taisyklių reikalavimai numato, kad ne vietoje paliktus automobilius priverstinai galės nuvilkti ne tik policija, bet ir ugniagesiai-gelbėtojai, savivaldybių viešosios tvarkos pareigūnai bei kitos tarnybos.

Kad nereiktų turėti reikalų su tarnybomis bei pareigūnais, sulaukti įspėjimų, baudų ir kaimynų priekaištų dėl neišvežtų atliekų, raginame nepažeidinėti Kelių eismo taisyklių ir palikti laisvą bei saugų privažiavimą prie atliekų konteinerių.

Panašūs įrašai:

3 komentarai apie “Kelių eismo taisyklės pasikeitė – metas keisti įpročius

  1. Puikus pavyzdys! Butent tie namai ir ta gatve, kur PASTOVIAI nera kur statyt automobiliu. Gal savivaldybe tegul pagaliau pagalvoja apie stovejimo aiksteles, o tada ne ten pasistaciusiems baudas skiria???? Atsizvelkit, kiek gyventoju, koks tankis ir kiek parkavimo vietu turima! Ant sitos gatves stato visi aplinkiniai namai! Nes tiesiog nera kur.

  2. O kodėl KAŽKAS turi pagalvoti apie stovėjimo vietas? Gal laikas pradėti savo galva galvoti? Susidedat ir įsirengiat aikštelę, statot šlagbaumą, kad kiti nesinaudotų ir viskas. Ar daugiabučių gyventojai moka tik rėkti išsižioję ir laukti kol kas nors kąsnį į burną įmes. Nemokamai.

  3. Mūsų valdžia tik taip ir moka dirbti padarė vienos krypties eismą nes lengva išspresti problemą dėl auto stovėjimo ,dabar jie stovi visur.Tai dabar būkit malonūs ir spreskit tokias problemas kaip šiūkšlevežes uždaro gatvę ir mes vairuotuojai neturim kur dėtis nes apsisukti negalim prašom tvarkykit

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.