Alytaus rajone sukurta daugiau naujų verslų, naujų darbo vietų

Alytaus rajono savivaldybės nuotr.

Alytaus rajono verslininkams 2021 metais paskirstyta beveik 90 tūkst. eurų savivaldybės paramos. Savivaldybės parama teikiama siekiant skatinti gyventojų verslumą bei įmonių konkurencingumą, naujų darbo vietų steigimą, senų darbo vietų išsaugojimą, naujų prekių ir paslaugų kūrimą, pažangių technologijų diegimą.

Statistikos departamento duomenimis, Alytaus rajono savivaldybė yra tarp lyderių Lietuvoje pagal ūkio subjektų skaičiaus augimą: 2019 m. pradžioje buvo įregistruoti 1078 ūkio subjektai, 2020 m. – 1164, 2021 m. – 1260.

Per 2021 m. į Alytaus rajono savivaldybės verslo plėtros komisiją dėl finansinės paramos skyrimo kreipėsi 49 verslo subjektai, pagal skirtingas paramos priemones jie pateikė 87 prašymus.

Komisijos pirmininkas, Alytaus rajono savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas džiaugiasi, kad šiemet dėl finansinės paramos besikreipiančios įmonės deklaravo sukūrusios 67 naujas darbo vietas (palyginimui: 2019 m. – tik 31 nauja darbo vieta).

Taip pat meras A. Vrubliauskas pastebėjo, jog dauguma dėl paramos besikreipusių verslų yra naujai įkurti, t. y., veikiantys ne ilgiau, kaip dvejus metus.

Verslininkai teikė prašymus dėl 29 naujų darbo vietų išlaidų kompensavimo, 11 – dėl naujos įmonės steigimo išlaidų kompensavimo, 9 – dėl naujai kuriamų arba nuomojamų interneto svetainių diegimo ir administravimo konsultacinių paslaugų išlaidų kompensavimo, 1 – dėl dalyvavimo Lietuvoje ir užsienyje vykstančiose parodose, mugėse ir verslininkų misijoje išlaidų kompensavimo, 20 – dėl konsultacijų verslo planų, investicinių projektų, paraiškų ir kitų reikiamų dokumentų finansinei paramai gauti rengimo išlaidų kompensavimo, 17 – dėl infrastruktūros verslui sukūrimo (pritaikymo) išlaidų kompensavimo.

Alytaus rajono savivaldybės administracijos Turto valdymo skyriaus vyriausiasis specialistas Tomas Savukas sako, kad išlieka tendencija kurti darbo vietas sau, šeimos nariams, t. y., finansinės paramos dažniausiai prašo mažos įmonės, turinčios po vieną ar kelis darbuotojus. Tokių įmonių veiklos sritys labai įvairios, tai – statybviečių paruošimas, kraštovaizdžio tvarkymas, automobilių remontas, metalo, medienos apdorojimas, maitinimo paslaugos, konditerinių gaminių gamyba, tarptautiniai pervežimai, baldų gamyba, prekyba internetu, programavimas ir kitos informacinės paslaugos, sveikatingumo stiprinimas.

Užimtumo tarnybos 2021 m. gruodžio 1 d. duomenimis, nedarbo lygio vidurkis Lietuvoje yra 10,1 proc. Alytaus rajone bedarbių mažiau, vidurkis – 9,7 proc., tiek pat – ir Varėnos rajone. Druskininkų savivaldybėje – 13,3 proc., Lazdijų rajone – 19,8 proc.

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.