Alytaus triumfas „Kalėdinėje jaunųjų bendrovių Expo“: prizinės vietos, 7 nominacijos ir europinis įvertinimas

„Kalėdinėje jaunųjų bendrovių Expo“ triumfavo alytiškiai, parsivežę nugalėtojų titulą ir dar aštuonias nominacijas. Daugiau nei penkerių metų Junior Achievement Dzūkijos regiono vadovo Donato Vasiliausko įdirbis taip pat buvo įvertintas – jis gavo Europos Junior Achievement vadovo Salvatore Nigro pasirašytą sertifikatą.

Savaitgalį Litexpo parodų rūmuose vykusioje „Kalėdinėje jaunųjų bendrovių Expo“ triumfavo alytiškiai, parsivežę nugalėtojų titulą, antrąją vietą ir dar septynias nominacijas. Daugiau nei penkerių metų Junior Achievement Dzūkijos regiono vadovo Donato Vasiliausko įdirbis taip pat buvo įvertintas – jis gavo Europos Junior Achievement vadovo Salvatore Nigro pasirašytą pasiekimų sertifikatą.

Dzūkijos regiono vadovui – europinis įvertinimas

„Puikus ir netikėtas Europos Junior Achievement vadovo Salvatore Nigro įvertinimas man kaip Junior Achievement Dzūkijos regiono vadovui! Per daugiau nei 5 mano darbo šiose pareigose metus nuveikta begalė svarbių darbų, bet tai jau buvo! Geriausią naujieną alytiškiams parvežėme šeštadienį – trys Alytaus gimnazijos Litexpo parodų rūmuose vykusioje „Kalėdinėje jaunųjų bendrovių Expo“ pelnė net 9 įspūdingas nominacijas. Tai didžiausias jau šešerių metų mano darbo pasiekimas. Dzūkai kaip visada stiprūs!“, – žinia dalijosi D. Vasiliauskas, 2020 metais jam skirtą apdovanojimą dėl pandeminės situacijos atsiėmęs tik praėjusį šeštadienį.

Daugiau nei penkerių metų Junior Achievement Dzūkijos regiono vadovo Donato Vasiliausko įdirbis buvo įvertintas Europos Junior Achievement vadovo Salvatore Nigro pasirašytu pasiekimų sertifikatu.

Rekordiniai Lietuvos Junior Achievement metai

Šių metų „Kalėdinė jaunųjų bendrovių Expo“ dėl pandeminių ribojimų įvyko pirmą kartą po pertraukos. Šis renginys subūrė per 130 geriausių jaunųjų bendrovių iš visos Lietuvos. Šiais metais šalyje registruotas ir rekordinis bendrovių skaičius – daugiau kaip 800.

Renginyje dalyvavo trijų Alytaus gimnazijų – Jotvinigių, Putinų ir šv. Benedikto – jaunosios bendrovės. Visos trys į Alytų parsivežė po tris nominacijas.

„Kaip regionas mes pasirodėme pritrenkiančiai. Visa tai – mūsų ilgamečio ir atkaklaus darbo pasiekimas. Dzūkijos Junior Achievement regionas skaičiuoja jau penkerius metus ir yra seniausias Lietuvoje. Nors pagal regioną, gyventojų ir mokyklų skaičių esame mažiausi, tačiau esame labiausiai susitelkę, turime tradicinius renginius ir Alytus vienintelis šalyje turi net tris metų ekonomikos mokytojus“, – taip sėkmę vertino D. Vasiliauskas.

Junior Achievement Dzūkijos regiono vadovas Donatas Vasiliauskas.

Pirma vieta – už socialinį jautrumą

Pirmąją vietą ir dar du apdovanojimus – socialiai atsakingos jaunosios bendrovės nominaciją bei Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos padėkas – pelnė Alytaus Putinų gimnazijos 3 klasės gimnazistų – bendrovės prezidento Luko Petrausko ir narių Adrijanos Zubravičiūtės bei Editos Kazlauskaitės – įkurta jaunoji bendrovė „Šilčiausios rankos“.

Lietuvos Junior Achievement nuotraukos.

Gimnazistų idėja pavergė renginio komisijos narius dėl socialiai jautrios ir atsakingos misijos. Bendrovės nariai sukūrė internetinę svetainę, kurioje sumanė dalintis Alytuje veikiančios, senelių darželiu vadinamos VšĮ „Gerumo skraistė“ lankytojų senjorų rankdarbiais ir juos pardavinėti. Surinktus pinigus skirti šiai senelių gerove, užimtumu besirūpinančiai organizacijai.

„Bendrovės misija – skleisti žinią apie VšĮ „Gerumo skraistė“, jos lankytojų darbus, juos parduoti bei taip prisidėti prie lėšų pritraukimo šiai organizacijai. Priešingai nei kitos bendrovės, šia iniciatyva mano mokiniai nesiekia sau užsidirbti, o padėti vienai jautriausių visuomenės grupių.

Pirmąją vietą ir dar du apdovanojimus – socialiai atsakingos jaunosios bendrovės nominaciją bei Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos padėkas – pelnė Alytaus Putinų gimnazijos 3 klasės gimnazistų – bendrovės prezidento Luko Petrausko ir narių Adrijanos Zubravičiūtės bei Editos Kazlauskaitės – įkurta jaunoji bendrovė „Šilčiausios rankos“. Bendrovei vadovauja Putinų gimnazijos ekonomikos ir verslumo mokytoja-ekspertė Jolita Noruvienė.

Dar bendrovės nariai planuoja į sukurtą svetainę įdiegti įskiepį, kuris leistų paaukoti, padovanoti seneliams paslaugas, pramogas – kirpyklos, masažų, fotosesijų paslaugas ar pan.“, – pasakojo jaunajai bendrovei „Šilčiausios rankos“ vadovaujanti Putinų gimnazijos ekonomikos ir verslumo mokytoja-ekspertė Jolita Noruvienė.

Planuojama, kad svetainė viešai startuos jau po maždaug dviejų savaičių.

Bendrovė „Šilčiausios rankos“ daug minėtos organizacijos senjorų dirbinių vežėsi ir pardavė „Kalėdinėje jaunųjų bendrovių Expo“.

Paklausta, ar tokia jos vadovaujamos bendrovės sėkmė jai buvo tikėta, J. Noruvienė pabrėžė, kad kiekvienas dalyvis tikisi geriausio.

„Galvojom, kad galėtume pelnyti socialiai atsakingos bendrovės nominaciją, bet pirma vieta nustebino, juolab kad konkurencija buvo milžiniška – net 130 stipriausių bendrovių iš visos Lietuvos. Mums didelis pasiekimas buvo ir tai, kad iš Lietuvoje esančių daugiau kaip 800 jaunųjų bendrovių buvome atrinkti kaip vieni stipriausių ir deleguoti dalyvauti šiame renginyje“, – kalbėjo mokytoja.

Artimiausi šios bendrovės tikslai – labiau plėtoti savo pasirinktą iniciatyvą, ieškoti į ją investuoti pasiryžusių akcininkų bei sukaupti pradinį kapitalą, reikalingą veikti šiai iniciatyvai.

Antroji vieta ir dvi nominacijos – žvejų programėlei

Antrąją vietą ir dar dvi nominacijas – originaliausios ir startuoliškiausios verslo idėjos – pelnė dviejų Alytaus šv. Benedikto gimnazijos mokinių – Gabrielės Balionytės ir Lauros Gataveckaitės – vos prieš mėnesį įkurta jaunoji bendrovė „Goldfish“. Jai vadovauja gimnazijos ekonomikos mokytojas-metodininkas Modestas Raudonis.

Antrąją vietą ir dar dvi nominacijas – originaliausios ir startuoliškiausios verslo idėjos – pelnė dviejų Alytaus šv. Benedikto gimnazijos mokinių – Gabrielės Balionytės ir Lauros Gataveckaitės – vos prieš mėnesį įkurta jaunoji bendrovė „Goldfish“. Jai vadovauja gimnazijos ekonomikos mokytojas-metodininkas Modestas Raudonis.

Mokinės sukūrė mobilią programėlę žvejams, kurios pagalba palengvinami pasiruošimo žvejybai rūpesčiai – yra galimybė pasirūpinti žvejų bilietais, surasti pažymėtas automobilių statymo, prekybos masalais, valčių nuomos vietas, taip pat susidėlioti patogų maršrutą, sužinoti apie gausiai žuvų turinčias vandenvietes ir orų prognozes. Ši programėlė – dar tik prototipo stadijoje, o mobilioji aplikacija – kol kas nemokama.

Tokia vyriško pomėgio idėja kilo Gabrielei, kurios tėtis yra žvejys. Jis pirmasis ir įvertino idėją, kuri paliko jam įspūdį.

„Tai buvo mūsų debiutas, nes bendrovė įkurta vos prieš mėnesį, todėl tokia sėkmė nustebino tiek mane, tiek mokines. Žinoma, tikėjomės bent vienos nominacijos, o galiausiai parvežėme antrąją vietą ir dar dvi nominacijas. Tai buvo siurprizas ir paskata ateičiai vystyti šią idėją ir pateisinti parvežtus įvertinimus“, – teigė M. Raudonis.

Kibernetinių iššūkių sprendimai ir konkurencija su pasaulio gigantu

Tris nominacijas – perspektyviausi vienaragiai, geriausias sprendimas verslui ir didžiausias eksporto potencialas – parsivežė ir Alytaus Jotvingių gimnazijos ekonomikos ir verslumo mokytojos-metodininkės Virginijos Klusevičienės vadovaujama, keturių gimnazistų – Juro Blaškio, Lauryno Bielevičiaus, Aido Andreikevičiaus, Dovydo Pratusevičiaus – suburta jaunoji bendrovė „Trusty“.

Ši bendrovė sprendžia aktualią viso pasaulio problemą, susijusią su kibernetiniu saugumu ir kuria kibernetinio saugumo sprendimus pasauliui, gamina dirbtinio intelekto tinklalapių apsaugą.

Idėjos kūrėjai ir įgyvendintojai teikia ir kitą paslaugą – turi galimybę pagreitinti tinklapio/svetainės pasijungimo greitį. Šioje srityje jie turi konkurentą, kurio klientų tinklapiai užsikrauna per 0,7 s, tačiau „Trusty“ klientai gaus 0,2 s svetainės užkrovimo greitį. Jaunieji verslo kūrėjai užtikrina ir aktyvaus tinklalapio palaikymą net jeigu netikėtai nutrūksta interneto ryšys ar būtų kitokios problemos.

Kai kurios iš jų turimų serverių vietovės yra ne tik Lietuva, bet ir Nyderlandai, Singapūras, Tokijas, ir kitur.

Gimnazistų siūloma paslauga yra analogiška šios srities gigantui „Cloudflare“, tačiau jaunieji bendrovės kūrėjai turi ambicijų juos aplenkti jau 2023-2025 metais ir iš jų paimti net 30-50 proc. klientų.

Tris nominacijas – perspektyviausi vienaragiai, geriausias sprendimas verslui ir didžiausias eksporto potencialas – parsivežė ir Alytaus Jotvingių gimnazijos ekonomikos ir verslumo mokytojos-metodininkės Virginijos Klusevičienės vadovaujama, keturių gimnazistų – Juro Blaškio, Lauryno Bielevičiaus, Aido Andreikevičiaus, Dovydo Pratusevičiaus – suburta jaunoji bendrovė „Trusty“.

„Tokią sėkmę pirmiausia lėmė tris mėnesius trukęs mokinių darbas nuo rugsėjo, kurį lydėjo užsispyrimas, neskaičiuojamas laikas darbui net naktimis, noras pasigaminti gerą produktą, kurį galėtų pasiūlyti vartotojui.

Buvo netikėta, kad pavyks parsivežti net tris nominacijas, tačiau kokio nors įvertinimo tikrai tikėjomės“, – sakė V. Klusevičienė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *