Alytaus socialdemokratai nesnaudžia: jau išsirinko kandidatą į merus

LSDP Alytaus skyriaus kandidatas į merus artėjančiuose savivaldos rinkimuose – dabartinis Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis.

Nors iki kitų savivaldos rinkimų – daugiau negu metai, Lietuvos socialdemokratų partijos Alytaus skyrius penktadienio vakarą jau išsirinko kandidatą į merus 2023-ųjų savivaldos rinkimuose. LSDP Alytaus skyriaus susirinkime norą dalyvauti mero rinkimuose išreiškė tik vienas kandidatas – dabartinis Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis.

Už N. Cesiulio iškeltą kandidatūrą iš 93 susirinkimo dalyvių už balsavo 89, 2 buvo prieš ir 2 susilaikė.

„Parodytas labai didelis bičiulių pasitikėjimas – mano kandidatūrai pritarė bene 98 procentai narių. Tai džiugina, bet tai tik pirmasis etapas. Labai svarbu, ar partija kels kandidatą, o visų svarbiausia yra visuomenės pozicija“, – po LSDP Alytaus skyriaus susirinkimo portalui „Dzūkijos veidas“ sakė N. Cesiulis.

Jo įsitikinimu, faktą, kad jis buvo vienintelis kandidatas, lėmė aiški lyderystė ir visi įsivertino savo galimybes. N. Cesiulis tikino, kad partijos kolegų pasitikėjimą juo stiprina ir nuveikti darbai, mat į rinkimus ši politinė jėga ėjo su 101 planuotu darbu, o apie 85 procentai jų jau įgyvendinti arba yra įgyvendinami. Be to, esą visi įsivertina, kad ši mero pozicija nėra lengva ir labai geidžiama.
Paklaustas, kodėl taip neįprastai anksti Alytaus socialdemokratai suskubo rinkti kandidatą į merus kituose savivaldos rinkimuose, skyriui pirmininkaujantis N. Cesiulis sakė, kad socialdemokratai taip nori prisiimti atsakomybę ir parodyti visuomenei, kad yra pasiryžę pradėtus darbus tęsti. Be to, esą partijos pozicija yra kandidatus išsikelti iki sausio pabaigos, o gruodį kaip tik vyko visuotinis susirinkimas ir tai buvo puiki proga paskelbti apie savo pasirinkimus ir sprendimus.

Prieš ketverius metus Alytaus socialdemokratai taip pat pirmieji paskelbė apie savo kandidatą į merus.

Šių metų pavasarį Konstitucinis teismas konstatavo, kad tiesioginiai merų rinkimai prieštarauja Konstitucijai ir kad, nepakoregavus Konstitucijos, tiesioginiai merų rinkimai Lietuvoje nebegalės būti rengiami. Kokių sprendimų imsis Seimas dar iki artėjančių savivaldos rinkimų ir kaip bus renkami savivaldybių merai, iki šiol nėra aišku.

Savivaldos rinkimai numatomi 2023 metų pavasarį.

Panašūs įrašai:

Vienas komentaras apie “Alytaus socialdemokratai nesnaudžia: jau išsirinko kandidatą į merus

  1. Socdemai, esantys valdžioje, pradangino Vyriausybės tikslinę dotaciją, skirtą kultūros darbuotojų atlyginimų didinimui. Žmonės ieškojo jiems skirtų pinigų 2 metus, pasiekė ir Prezidentūrą. Prezidentūra liepos mėn. atsiuntė Cesiuliui raginimą išmokėti mokyklose dirbantiems kultūros darbuotojams pradangintus/pavogtus jų atlyginimų pinigus. Meras Cesiulis su visa savo svita iki šios dienos pavogtos tikslinės Vyriausybės dotacijos žmonėms negrąžino. Alytiškiai, šituo meru negalima nei tikėti, nei pasitikėti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.