Alytaus eglutę puošiantys kankorėžiai – dviejų alytiškių rankų darbas

Alytaus miesto savivaldybės nuotrauka.

Gruodžio 3 d. Rotušės aikštėje ne tik vyko įspūdingas „Alytus – Lietuvos kultūros sostinė 2022“ atidarymo renginys, bet ir įžiebta mūsų miesto Kalėdų žaliaskarė, kuri sulaukė daug gražių gyventojų atsiliepimų. Šiemet eglutę ir jos prieigas puošia išskirtiniai, originalūs, spalvingi rankų darbo kankorėžiai, kuriuos gamino alytiškės Milena Platūkė ir Gabija Remeikaitė.

„Idėja puošti eglutę unikaliais kankorėžiais gimė vaikštant po Alytų. Mūsų mietas – miškų kraštas, vaikštant centre po kojomis mėtosi gilės ir kankorėžiai, kurie ir yra tikrieji miško elementai, todėl norėjosi tą dalį miško atnešti ir į miesto širdį. Sujungti tiltus tarp gamtos ir urbanistinio miesto“, –pasakojo Milena.

Eglutės puošimui pradėta ruoštis jau vasaros viduryje. Pagaminti ir išbandyti daug dėmesio sulaukiantys kankorėžiai, o vėliau ir arka.

Kaip sako pati Milena, papuošti miesto eglutę buvo prieš ketverius metus gimusi svajonė, kurią pasufleravo tėtis. Tuos metus svajonė buvo nešiojama širdyje, o šiemet ji tarsi sudužo į tūkstančius lapelių, begales potėpių ir atspalvių, kuriuos pasitelkus ir sukurti kankorėžiai, puošiantys mūsų miesto eglę.

„Įdėjome ne tik daug kantrybės, drąsos, nerimo valandų, bet ir daug širdies, kad eglė suspindėtų pačiomis gražiausiomis spalvomis“, – sakė ji.

Ilgai brandinta ir kurta idėja miestiečiams atskleista likus mažiau nei savaitei iki įžiebimo, o daugiausiai dėmesio sulaukiantys didieji kankorėžiai atvežti paskutinieji.

„Buvo daug streso: ar alytiškiai priims šią idėją, ar jiems patiks, o ir ar kankorėžiai atlaikys lauko sąlygas. Neramino, ar visų lapelių neišplėšys vėjas, dažų nenuplaus lietus ir sniegas, tačiau, kaip matome, įvairias oro sąlygas jie jau atlaikė.“

Milena priduria, kad tai buvo nuostabus procesas, leidęs atrasti ir pažinti kiekvieną nepatirtą etapą, pasėjęs kraujyje adrenalino tiek, kad nuovargį pajusdavo tik tada, kai atsisėdavo pailsėti.

Nors eglutė, sužibusi savo šviesų žiburiais, yra pagrindinis Kalėdų mieste akcentas, taip pat nušvito ir medžiai Rotušės aikštėje, S. Dariaus ir S. Girėno gatvėje, raudonais „obuoliukais“ bendrovė „Stebulė“ papuošė Senamiesčio skverą, o Jotvingių ir Pulko gatvėse kalėdinę nuotaiką kuria ant apšvietimo stulpų pakabinti žibintai.

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.