Galimybių pasai renginiuose – ne Alytaus miesto savivaldybės išsigalvojimas

Alytaus miesto savivaldybės nuotr.

Viešojoje erdvėje pasigirstant priekaištų, kad miesto eglutės įžiebimo ir Alytaus – Lietuvos kultūros sostinės 2022 metais pristatymo renginyje galės dalyvauti tik žiūrovai, turintys galimybių pasus, tokiu būdu savivaldybei ribojant jų neturinčių asmenų dalyvavimą šventėje, norime dar kartą pabrėžti: renginiai su galimybių pasais – ne Alytaus miesto savivaldybės išsigalvojimas.

Tai Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimo „Dėl valstybės lygio ekstremaliosios situacijos paskelbimo“ ir Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro, valstybės lygio ekstremaliosios situacijos  valstybės operacijų vadovo sprendimo „Dėl renginių organizavimo būtinų sąlygų“ nuostatų reikalavimai.

Jie apibrėžia, kad net ir atvirose vietose vykstantys renginiai, organizuoti žmonių susibūrimai viešoje vietoje iš anksto nustatytu laiku be galimybių paso gali vykti tik dalyvaujant ne daugiau kaip 500 asmenų.

Dar senovėje yra pasakyta: „Dura lexsedlex“.  Lietuviškai tai skamba taip: „Įstatymas yra griežtas, bet jis yra įstatymas.“ Ši frazė traktuojama kaip teisinis maksimumas, išreiškiantis poreikį ir pareigą gerbti ir taikyti įstatymus visais atvejais, net kai jie gali būti griežti ar per dideli.

Savivaldybė, kaip renginio organizatorė, negali tyčia ir sąmoningai negerbti ir nesilaikyti nurodytų teisės aktų. Tai, kad kituose miestuose panašūs renginiai vyksta iš žiūrovų ir jų dalyvių nereikalaujant galimybių pasų, yra jų organizatorių atsakomybės reikalas.

Visi mes pasiilgę didelių renginių, artimo bendravimo, tačiau dar kartą prašome visų alytiškių supratingumo. Virusas niekur nedingo, kol kas neaišku, ar visi jau turime jam pakankamą imunitetą. Ir šiandien dėl viruso sukeltų komplikacijų ne vienam alytiškiui mūsų miesto ligoninėje dėl jų sveikatos kovoja medikai. Todėl vis dar saugokime save ir kitus.

Taip pat primename, kad Kalėdų eglutės įžiebimo ir Alytaus – Lietuvos kultūros sostinės – pristatymo renginys Rotušės aikštėje gruodžio 3 d. 18 valandą bus tiesiogiai transliuojamas internetu www.alytausgidas.lt

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.