Į vaikų dienos centrus iškeliavo naujam gyvenimui prikelti daiktai

„Gyvename laikais, kai daiktų yra daugiau nei reikia. Todėl lengva ranka senus keičiame naujais, mums vis reikia kažko geresnio, gražesnio, modernesnio. Tačiau tai, kas nauja, nebūtinai yra geriau. Seną visada galima atnaujinti, prikelti naujam gyvenimui ir jis bus kur kas vertingesnis. Juk taisydamas įdėsi širdies, žinių ir savo laiko, o jei tas daiktas – tėvų, senelių, prosenelių – jis taps neįkainojamu. Idėja atnaujinti ar sutvarkyti dar tinkamus naudoti daiktus ir pasidalinti jais su kitais – labai graži, prasminga ir sveikintina. Linkiu, kad atliekų mažinimo savaitė tęstųsi ne savaitę, o taptų mūsų visų kasdieniu įpročiu“, – sakė Alytaus miesto savivaldybės meras Nerijus Cesiulis.

Lapkričio 20-28 dienomis organizuojama Europos atliekų mažinimo savaitė – visose Europos šalyse vienu metu vykstanti kampanija, kuri siekia ugdyti visuomenės sąmoningumą tvariai naudojant išteklius ir tvarkant atliekas. Šiemet jos tema – žiedinės bendruomenės.

Alytaus miesto savivaldybės Aplinkos apsaugos skyriaus vedėjos Vidos Mačernienės iniciatyva, bendradarbiaujant su Alytaus profesinio rengimo centru bei UAB Alytaus regiono atliekų tvarkymo centru, suremontuota įvairi panaudota smulkioji buitinė technika, kuri minėtos savaitės metu trečiadienį padovanota vaikų dienos centrams.

Be to, Alytaus profesinio rengimo centras pasiuvo 61 gultą šuniukams ir kačiukams iš UAB ARATC „Tiko tiks“ centre surinktos tekstilės atliekų. Pasiūti gultukai bus perduoti asociacijai „Keturkojo viltis“.

Alytaus miesto savivaldybės mero padėkos raštais už šios akcijos iniciatyvas apdovanotas Alytaus profesinio rengimo centras ir Alytaus regioninis atliekų tvarkymo centras. Juos vadovams V. Zubrui ir A. Reipui įteikdamas savivaldybės meras N. Cesiulis linkėjo išlaikyti ir toliau plėsti šią puikią iniciatyvą dėl panaudotų daiktų atnaujinimo.

Antram gyvenimui prikeltos sulčiaspaudės, kavos aparatai, daržovių pjaustyklė, plaktuvas, mikrobangų krosnelė, mėsmalė, ventiliatorius, net ir video kamera iškeliavo į „Parama šeimai Dzūkijoje“, Alytaus miesto socialinių paslaugų, Maltos ordino tarnybos, Alytaus miesto bendruomenės vaikų dienos centrus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *