Verdiktas išmokėti kompensaciją bendrovei „Litesko“ keliaus ant Apeliacinio teismo stalo

„Alytaus šilumos tinklų“ vadovas Mindaugas Nevardauskas. Dzukijosveidas.lt nuotraukos.

Po daugiau kaip šešerių metų vykusių teisminių bylinėjimųsi tarp Alytaus miesto savivaldybės ir bendrovės „Litesko“ dėl kompensacijos už savivaldybės bendrovės „Alytaus šilumos tinklai“ perimtą biokuro jėgainę trečiadienį buvo paskelbtas teismo nuosprendis. Pagal jį  prieš dvejus metus šilumos ūkį susigrąžinę Alytaus miesto savivaldybė ir „Alytaus šilumos tinklai“ tinklai bendrovei už perimtą biokuro jėgainę turės sumokėti daugiau nei 17,2 mln. eurų kompensaciją. Pasak „Alytaus šilumos tinklų“ vadovo Mindaugo Nevardausko, planuojama šį teismo verdiktą skųsti Apeliaciniam teismui.

Šį sprendimą priėmė Kauno apygardos teismas, kuris lapkričio 17 dieną vykusiame teismo sprendimo paskelbimo posėdyje iš dalies patenkino bendrovės „Litesko“ priešieškinį, pagal kurį šiai įmonei  priteista 17,179 mln. eurų kompensacija su 5 proc. metų palūkanomis.

„Sprendimas yra toks koks yra. „Litesko“ prašė 33 milijonų eurų, teismas tokį reikalavimą sumažino ir planuojame šį sprendimą skųsti Apeliaciniam teismui, tikėdamiesi reikalaujamą kompensacijos sumą sumažinti dar labiau. Manome, kad „Litesko“ investicijos atsipirko daug daugiau nei teismo sprendime nurodyta pinigų suma“, – teigė M. Nevardauskas.

Sprendimo apskundimui yra skirta 30 dienų.

„Dzūkijos veidas“ primena, kad maždaug 15 metų trukmės nuomos sutartis tarp „Litesko“ ir Alytaus miesto savivaldybės buvo pasirašyta 2001 metais, o pasibaigė 2016 metų birželį. Vėliau sutartis buvo pratęsta dar dešimčiai metų, tačiau Lietuvos apeliacinis teismas pripažino, kad tas sutarties pratęsimas yra neteisėtas ir „Litesko“ dar tris metus valdė turtą, neturėdama jokio teisinio pagrindo – pagal neteisėtą susitarimą. Tuos tris metus „Litesko“ eksploatavo turtą, kurio neturėjo teisės eksploatuoti ir už tai gavo pajamas.

2018 metų birželį Kauno apygardos teismas nutarė, kad „Litesko“ Alytui privalo grąžinti šilumos ūkį, o 2019 metais Apeliacinio teismo sprendimu buvo perduota ir biokuro jėgainė, už kurią Alytaus miesto savivaldybė bendrovei „Litesko“ turėjo sumokėti įmonei kompensaciją, kurios dydį Apeliacinis teismas įpareigojo spręsti Kauno apygardos teismą.

2019 metų vasarą šilumos ūkį kartu su 25 mln. eurų vertės biokuro jėgaine iš „Litesko“ perėmė Alytaus šilumos tinklai.

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.