Sveikos gyvensenos ambasadorė Dzūkijoje: „Gyvenimo malonumai nieko nekainuoja“

Jūratės Marčiulaitienės albumo nuotraukos.

„Pasisemti iš gyvenimo malonumų nieko nekainuoja“, – sako alytiškė žurnalistė, fotografė Alytaus sveikuolių klubo „Ryžtas“ vadovė Jūratė Marčiulaitienė, dažnai vadinama sveikos gyvensenos ambasadore Dzūkijos krašte. Ji daugelį stebina netradiciniais sveikatinimosi ir grūdinimosi būdais. Neseniai socialinėje erdvėje moteris paviešino nuotrauką, kurioje ji po žvaigždėtu dangumi miško ir laužo liepsnų apsuptyje jaukiai įsitaisiusi šilto vandens pripildytoje vonioje. Sveikuolė tikina, kad tokias pramogas kiekvienas gali susikurti iš gamtos, o svarbiausia, kad tai gali būti efektyviau ir egzotiškiau už bet kokius brangiai kainuojančius SPA malonumus.

Idėją nešiojosi jau seniai

„Daugelis dalykų nieko nekainuoja. Viską, ko mums reikia, yra gamtoje, o ir mes patys esame iš gamtos. Kad ir elementarūs pasivaikščiojimai po mišką – jie suteikia gerų emocijų, energijos ir naudos fizinei sveikatai.

Vonią po atviru dangumi pamačiau važinėdama po Dzūkijos kaimus ir kurdama savo laidas. Ilgai šią idėją nešiojausi su savimi, kol vieną dieną pamačiau skelbimą apie atiduodamą seną špyžinę vonią. Nedvejodama ją pasiėmiau ir pasistačiau netoli draugų sodybos, prie Nemuno, miško apsupty. Prileidom į ją šaltinio vandens ir pačią vonią įkaitinome dujiniu balionu. Šalia dar susikūrėme laužą.

Lauke jau šaltas oras, buvo vėjuota, o kai atsiguli į šiltą vonią ir žiūri į žvaigždėtą dangų, visą kūną užlieja palaima. Net nesitikėjau, kad iš to turėsiu tokį malonumą.

Kol vanduo vonioje šilo, pridėjau ąžuolo lapų, pušų spyglių ir gavosi tokia natūrali SPA vonia“, – apie savo nuotykį pasakojo Jūratė.

Moteris pabrėžė, kad ir į vonią prileistas vanduo buvo iš Alytaus rajone, netoli Šaltinėlio sodo esančio šaltinio, kuris patenka į Europos šaltinių dešimtuką. Vietiniai gyventojai tiki, kad šio šaltinio vanduo turi neįprastų savybių – yra prisotintas gyvybės, grožio ir ilgaamžiškumo energijos.

Sveikatos šaltiniai – aktyvumas, mityba ir grūdinimasis

Jūratė savo sveikatą stiprina ir imunitetą grūdina maudynėmis šaltame vandenyje, žiemą – eketėje, o fizinis aktyvumas jau tapo neatsiejama jos gyvenimo dalimi. Moteriai patinka vaikštinėti miške, važinėti dviračiu.

Ir jos mitybos racionas nėra tradicinis. Jau daugybę metų sveikuolė propaguoja žaliavalgystę. Atėjus pavasariui ir žemę nuklojus pirmajai žalumai ir žiedams, ji skuba mėgautis gamtos teikiamomis gėrybėmis – pienėmis, garšvomis ir pan.

Jūratė žino, kaip įveikti netikėtai užklupusias ligas, nuovargį, įtampą ir emocines audras. Visa tai ji daro remdamasi holistinės sveikatos principais, praktikuodama įvairias sveikatinimosi technikas.

Gyvenimo būdas – ir per sutiktus žmones

Pasiteiravus, kaip jos gyvenime atsirado sveikos gyvensenos poreikis, pašnekovė teigė tikinti, kad niekas gyvenime nevyksta šiaip sau ir turi priežastį, todėl jos kelyje sutikti žmonės, perskaitytos knygos, įvykiai turėjo reikšmės ir šiandien pasirinkto kelio atsiradimui.

„Mane visuomet domino alternatyvūs gydymo būdai, daug apie tai domėdavausi, lankiau sveikatos mokyklą, vis išbandydavau ir nė nepajutau, kaip stipriai įsitraukiau. Dar daugiau motyvacijos įkvėpė, kad savaime, neįdedant specialių pastangų, didėjo ir mano bendraminčių ratas. Žinoma, daug reiškia ir tikėjimas tuo, ką darai. Jeigu netikėsi, tuomet ir nepadės jaustis geriau. Saviįtaigos galia yra labai stipri“, – įsitikinusi Jūratė.

Sveikuolių klubui „Ryžtas“ vadovaujanti moteris kartu su bendraminčiais turi savo ritualų – rytais po mankštos ir pabėgiojimo išsimaudo šaltame Dailidės ežerėlyje. Neatsiejama nuo ritualų ir meditacija.

Šeštadieniais aktyviam judėjimui ir sveikatinimuisi bendražygiai skiria kur kas daugiau laiko – maždaug pora valandų ankstyvą rytą trunka jų vaikščiojimas po Alytų, o maršrutas tęsiasi maždaug septynis kilometrus. Po to vyksta maudynės šaltame vandenyje ir galiausiai laikas skiriamas sveikuoliškos arbatos gėrimui, pokalbiams.

Sveikuoliai dažnai leidžiasi ir į keliones, kuriose pasisemia dar daugiau nuotykių, idėjų ir žinių savo sveikam gyvenimo būdui.

„Kai kas apie mus turi nuomonę, kad esame keisti žmonės, tačiau iš mūsų susitikimų, bendrų veiklų gimsta daug įdomių dalykų, skatinančių tobulėti. Pavyzdžiui, šiemet Alytaus profesinio rengimo centre pradėjau mokytis masažo specialybės, nes man norisi daugiau žinių apie žmogaus sandarą, raumenis, kaulus. Būtent šią mokymosi masažo idėją man pamėtėjo viena iš bendraminčių“, – pasakojo Jūratė, bene ketvirtį amžiaus kaupusi sveikuoliško gyvenimo patirties ir žinių.

Tęsia ir profesinį kelią

Būtent iš to gimė ir socialinio verslo idėja, kuri šiandien žinoma kaip mažoji bendrija „Jūratės rojus“. Sveikuolė dabar pati veda įvairius praktinius ir teorinius mokymus, paremtus holistinės sveikatos principais, rengia ir įgyvendina įvairius projektus.

Jūratė savo profesinį gyvenimą pradėjo kaip žurnalistė, fotografė. Yra baigusi įmonių vadybos magistrą. Ar visa tai jau liko praeityje? Moteris patikino, kad tikrai ne ir savo ankstesnes veiklas tęsia ir toliau, tik jau konkrečia kryptimi.

Jūratė yra Lietuvos sveikuolių sąjungos valdybos narė ir jos atsakomybėje – darbas su komunikacija. Internetiniame puslapyje sveikuoliai.lt rengia straipsnius ir videoreportažus sveikos gyvensenos, sėkmės istorijų temomis.

„Žurnalistika ir fotografija yra reikalinga visose srityse. Labai man praverčia vystant ir savo pačios socialinį verslą. Pati reprezentuoju save, savo veiklas, o pasamdyti tos srities specialistą kainuotų nepigiai“, – sakė moteris.

Tiki minčių galia

Kaip sveikuolei sekasi atlaikyti pandeminius iššūkius? Moteris tikina, kad kol kas pavyko išvengti koronaviruso gniaužtų, nors jo alsavimo užnugaryje būta ne kartą – teko turėti kontaktų su užsikrėtusiais, tačiau liga jai taip ir nepasireiškė. Jūratė įsitikinusi, kad tai ir sveikuoliško gyvenimo nuopelnas.

Jūratė įsitikinusi, kad tai, kokį gyvenimo būdą veda, ką veikia ir kuo gyvena, jai padeda jaustis sveikesnei, laimingesnei, o pasaulis aplink šviesesnis, nes pozityvumas, geros mintys padeda aplink pritraukti gerus žmones ir įvykius.

„Stresų gyvenime tikrai netrūksta. Ir pati esu turėjusi įvairių įvykių, tačiau kai savo rankose turi tokių įrankių, tai visas negandas įveikti būna kur kas paprasčiau. Pozityvios mintys yra galingesnis įrankis nei mes galime įsivaizduoti.

Ir dabar pasauliui tenka išgyventi ne itin gerus laikus, tačiau turbūt ir tai turi savo prasmę – turime tai išbūti, neįsileisti į save baimių, pykčių ir kažko išmokti.

Svarbu išeiti iš komforto zonos, kad pajaustume, įvertintume tai, ką turime. Žmogui reikia ir šalčio, ir karščio, ir bado, nes visa tai užgrūdina“, – tikino moteris ir patarė, kad norint jaustis geriau, pradėti reikėtų nuo savo minčių išsivalymo, kasdienio gerų darbų sąrašo pildymo.

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.