Komunalinių paslaugų kainos kyla ir Alytaus rajone: labiausiai brangs šildymas

 

Kainoms į viršų kopiant dienomis, daugiau išlaidų už komunalines paslaugas neišvengs ir Alytaus rajono gyventojai. Jiems brangs tiek karštas vanduo, tiek šildymas, tiek nuotekų transportavimas. Tiesa, šildymo brangimas galėjo būti ženkliai didesnis, jeigu ne Alytaus rajono savivaldybės įmonės „Simno komunalininkas“ galimybės pasirūpinti perpus pigesniu biokuru nei rinkos kaina.

Ketvirtadienį vykusiame Alytaus rajono savivaldybės tarybos posėdyje politikai pritarė naujoms „Simno komunalininko“ teikiamų paslaugų kainoms.

Labiausiai Alytaus rajono gyventojams brangs šildymas, net 32,27 proc. Naujai perskaičiuota šilumos kaina gyventojams  dabar bus 8.07 ct/kWh ( 9 % PVM), įmonėms – 8.95 ct/kWh (21 % PVM).  Iki šiol gyventojai mokėjo 5,81 Eur/kWh (be PVM).

Karštas vanduo Alytaus rajono gyventojams brangs 8 procentais. Iki šiol karšto vandens kaina buvo 6.61 Eur/m3 (be PVM). Nauja perskaičiuota realizacijos kaina – 7.14 Eur/m3( be PVM).

Nuotekų transportavimo asenizacinėmis transporto priemonėmis paslauga gyventojams brangsta tik 1,3 proc. ir papildomai už kiekvieną nuvažiuotą kilometrą dar reikės sumokėti 0,45 Eur/ km.(su PVM). Iki šiol pastarasis mokestis buvo įskaičiuotas į kainą ir įmonė šią paslaugą teikė tik 40 kilometrų spinduliu.

Kalbėdamas apie kainų kilimo priežastis įmonės „Simno komunalininkas“ direktorius Juozas Kalėda sakė, kad įmonė, būdama daugiabučių namų renovacijos administratore, galima sakyti, pati pjauna šaką, ant kurios sėdi.

„Rajone renovuojame vis daugiau daugiabučių ir dėl to sumažėja šilumos suvartojimo kiekiai. Realizuojamas šilumos kiekis sumažėjo 28,73 %. Tai iššaukia ir šilumos kainų didėjimą, o darbuotojų skaičius lieka toks pats. Be to, auga ir darbo užmokesčio išlaidos. Visame pasaulyje ženkliai brangsta ir energetiniai ištekliai, tam įtakos turi ir geopolitiniai procesai, situacija Baltarusijoje.

Didžiausią įtaką šilumos kainai turėjo darbo užmokesčio didėjimas, kuris paskutinį kartą buvo perskaičiuotas tik 2015 metais.

Mūsų įmonė tiekia ir karštą vandenį, tačiau tik šaltuoju metų laiku. Tai, kad karšto vandens netiekiame vasarą, gyventojams sukelia nepatogumų, todėl vis daugiau jų įsigyja elektrinius vandens šildytuvus, tad mažėja ir karšto vandens vartojimas.

Kalbant apie nuotekų transportavimą asenizacinėmis transporto priemonėmis, iki šiol ši veikla buvo nuostolinga, todėl nuspręsta padidinti šios paslaugos kainą.

Šios paslaugos kaina buvo patvirtinta Alytaus rajono savivaldybės tarybos 2021 m. birželio 10 d. sprendimu ir ji yra 37,36 Eur ( su PVM) . Dabar kaina pakilo iki 37,84.

Tiesa, prie šios paslaugos kainos prisideda mokestis už nuvažiuotą atstumą, kurio kaina 0,45 Eur/ km.( su PVM). Reikėtų įvertinti, kad ženkliai didėja ir kuro kainos“, – paaiškino J. Kalėda.

Direktorius pabrėžė, kad komunalinių paslaugų kainos galėjo kilti dar labiau, tačiau nuo tokio scenarijaus gelbėja „Simno komunalininko“ galimybės patiems pasigaminti medienos drožlių.

„Mūsų pasigaminamo biokuro kaina yra perpus pigesnė nei rinkos kaina. Jeigu biokurą pirktume rinkoje, tuomet tikėtina, kad šilumos kaina būtų dar brangesnė maždaug 1,2 cento“, – sakė įmonės vadovas.

Naujos kainos patvirtintos vieniems metams, o vėliau jos gali būti vėl perskaičiuojamos, atsižvelgiant į kainų tendencijas.

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.