Nepaprastoji padėtis pasienyje: su kokiais ribojimais susidurs Dzūkijos gyventojai?

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Laurynas Kasčiūnas. lrytas.lt ir EPSO-G nuotr.

Seimas veikiausiai netrukus pritars nepaprastosios padėties įvedimui pasienio ruožuose. Į šią zoną pateks ir Varėnos, Druskininkų bei Lazdijų savivaldybių ruožai. Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Laurynas Kasčiūnas sako, kad nepaprastosios padėties įvedimas gyventojų teisių ir laisvių reikšmingai nesuvaržys, esą sugriežtinimus kiek labiau pajus pasienio ruožo gyventojai.

Nepaprastosios padėties įvedimui pritaria ir L. Kasčiūnas.

„Numatomi reguliavimai yra orientuoti ne į mūsų piliečių laisvių ir teisių suvaržymą, o nelegalių migrantų. Tai leis apriboti jų ryšio galimybes, nes matome kad yra koordinuojami jų veiksmai tiek apgyvendinimo stovyklose, tiek pasienyje. Koordinavimas yra labai svarbi jų veiklos algoritmo dalis. Tai vyksta ryšio priemonėmis, todėl svarbu jas atjungti.

Taip pat tai leis lengviau patikrinti transporto priemones, galinčias gabenti žmones iš kitos šalies.

Ribojimai galiotų penki kilometrai nuo pasienio ruožo ir dar tiek pat į šalies gylį bei migrantų apgyvendinimo stovyklose ir 200 metrų aplink jas.

Į nepaprastosios padėties zoną buvo planuojama įtraukti visas pasienio savivaldybes, tačiau nuspręsta tai daryti tik pasienio zonoje. Į  ją patektų dalis Lazdijų, Druskininkų, Varėnos, Šalčininkų, Vilniaus rajono, Ignalinos bei Švenčionių“, – paaiškino L. Kasčiūnas.

Jis patikino, kad tokia padėtis gyventojų laisvių ir teisių neapribotų, tik draudžiama susirinkimų, mitingų, piketų galimybė. Svečių laukiantys pasienio ruožuose gyvenantys žmonės turės gauti leidimą svečiams.

„Mūsų piliečių teises ir laisves nepaprastoji padėtis ribos labai minimaliai, nes reikia kovoti su nelegalia migracija“, – sakė L. Kasčiūnas.

Jis patikino, kad situacija pasienyje yra akylai stebima ir intensyviai bei operatyviai ruošiamasi scenarijui, jeigu didesni nelegalių migrantų srautai pajudėtų link Lietuvos pasienio.

„Kol kas turime tik pavienių ženklų, bet jokios patvirtintos informacijos. Manau, kad tai daugiausia paros klausimas“, – kalbėjo L. Kasčiūnas.

Panašūs įrašai:

Vienas komentaras apie “Nepaprastoji padėtis pasienyje: su kokiais ribojimais susidurs Dzūkijos gyventojai?

  1. Dvi dienas iš eilės darbo reikalais važinejau į Lenkiją per Lazdijus. Lenkai dar stovi ir bent iš dalies kaip ką patikrina. Lietuviu dvi dienas nei kvapo. Apie ką kalba Kasčiųnas tai nesuprantu. Tik reklamą darosi kiek suprantu. Pavadinčiau didelis galvos svaigulys ir tiek.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.