Mero valdomos daugumos sprendimai alytiškių (ne) naudai. Yla lenda iš maišo.

Alytaus miesto savivaldybės tarybos Mišri tarybos narių grupė: Česlovas Daugėla, Valerijus Vencius, Gintautas Andriuškevičius ir Laura Radzevičiūtė.

Ketvirtadienį vykusiame Alytaus miesto savivaldybės tarybos posėdyje Nerijaus Cesiulio suburta valdančioji dauguma akivaizdžiai pademonstravo siekianti tik siaurų savo interesų. Miesto žmonių interesai ir nuomonė daugumos branduolį sudarantiems socialdemokratų,  konservatorių bei „Už Alytų“ atstovams ir keliems „laisviems“ tarybos nariams nėra svarbi.

Karštos diskusijos įsiplieskė svarstant jau pirmąjį tarybos posėdžio darbotvarkės klausimą dėl savivaldybės administracijos valstybės tarnautojų ir dirbančių pagal sutartį darbuotojų skaičiaus didinimo. Neva norima keisti savivaldybės administracijos struktūrą reorganizuojant Turto valdymo ir verslo skyrių bei savivaldybėje steigiant dar vieną Verslo skyrių.

Mišrios tarybos narių grupės atstovams bei daliai kitų tarybos narių nesuprantamas toks Alytaus valdininkų aparato „pūtimas“, kuomet alytiškių kasmet tik mažėja, biudžete trūksta lėšų kitoms svarbioms išlaidoms. Mišrios tarybos narių grupės vadovo Valerijaus Venciaus nuomone, skyrių galima būtų kurti, bet tik iš turimų savivaldybės administracijos personalo rezervų. Tuo pačiu jis merui palinkėjo negaišti laiko nuolat įvairiems juostelių karpymo renginiams kviečiant dalyvauti ir pulkelį administracijos darbuotojų statistų.

Tarybos nariams keistai atrodo dar ir tai, jog švietimo įstaigoms prašant mokytojų padėjėjų etatų ar kitų tikrai reikalingų vaikų ugdymo kokybei užtikrinti pareigybių nuolat sakoma, kad savivaldybės biudžete trūksta lėšų. Prieš keletą dienų tarybos narius pasiekė  mokyklų pavaduotojų, atsakingų už visą įstaigų ūkį, laiškas-kreipimasis, kuriame prašoma bent minimaliai pakelti darbo užmokestį, kuris šiuo metu daliai pavaduotojų nesiekia ir 800 Eur. Mišrios tarybos narių grupės nuomone, jų prašymas yra teisingas, nes atsakomybės ribos bei darbų mastas didelis, o atlyginimas  ženkliai atsilieka nuo respublikos vidurkio.

Be abejo, tai tik vienas akivaizdus pavyzdys, kuomet savivaldybė neva taupo įstaigų darbuotojų sąskaita, pamindama jų teisėtus interesus, bet negaili lėšų bendrapartiečių, kaip antai UAB „Dzūkijos vandenys“ valdyboje dirbančių artimai su socialdemokratų bei konservatorių partijomis susijusių asmenų solidiems atlyginimams. Tarybos posėdyje svarstant ir kitus sprendimų projektus, ne vienas tarybos narys atkreipė mero bei valdančiosios daugumos dėmesį į pastaruoju metu įsigalinčią praktiką savivaldybėje įdarbinti lojalius dviejų partijų bičiulius.

Beje, N. Cesiulio suburta valdančioji dauguma be skrupulų tame pat posėdyje vieningai palaimino geriamojo vandens kainų alytiškiams didėjimą. Viena iš įvardintų priežasčių – neva didėjantys UAB „Dzūkijos vandenys“ darbuotojų atlyginimai. Mišrios tarybos narių grupės narė Laura Radzevičiūtė, įvardindama konkrečias sumas, taikliai pastebėjo, jog jei ne tūkstantiniai šios įmonės valdybos narių atlyginimai, gal nebūtų poreikio didinti kainas.

Dideles tarybos narių aistras tarybos posėdžio metu pakurstė mero paskelbtas sprendimo projekto siūlymas net penkis kartus sumažinti besiverčiančių būsto nuoma asmenų verslo liudijimų mokestį. Posėdžio metu, vadovaudamas klausimo pristatymui, N. Cesiulis lyg netyčia prasitarė, o tarybos nariams paprašius patikslinti patvirtino, kad toks sumažinimas paliestų ir jo asmeninius interesus, nes pats nuomoja būstą.

Vadovaujantis Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymu meras privalėjo nusišalinti nuo bet kokio dalyvavimo visose jo svarstymo stadijose, įskaitant ir tarybos posėdžio vedimą nagrinėjant šį klausimą. Dar keisčiau nuskambėjo netikėtas savivaldybės Turto valdymo ir verslo skyriaus vedėjos patvirtinimas, kad šios idėjos iniciatyva kilo iš savivaldybės administracijos vadovų. Kas galėtų paneigti, kad teisės aktai Alytaus miesto savivaldybėje kuriami gauti asmeninei valdančiosios daugumos naudai?

Vis dėlto teisus Česlovas Daugėla tarybos posėdžio metu ištaręs sparnuotą frazę: miestui vadovauti ne tas pat kaip technikumui. Kiti savivaldos rinkimai ne už kalnų. Alytiškiai turi žinoti tiesą bei suprasti, kas ir kokių interesų vedami priima alytiškiams akivaizdžiai nepalankius sprendimus.

Alytaus miesto savivaldybės tarybos

Mišri tarybos narių grupė

Užs.nr. 2021-10-29/01

Panašūs įrašai:

Vienas komentaras apie “Mero valdomos daugumos sprendimai alytiškių (ne) naudai. Yla lenda iš maišo.

  1. Matau kaip sprogsta iš pavydo šitas ketvertas ir 35 jų rėmėjai 😀 😀 :D. Didesnes gedos jau turbut miestas negali tureti…. Vienas nulaužtas kita Vokietijos lageriuose sukudusi, trečias Pinokis liko tik inkilus kalti, ketvirtas išvis turbut nesupranta nuo senatvinio marazmo nei kur randasi nei ką jis ten veikia 😀 😀 😀 !!!!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.