Vėl suksime laikrodžius: kada tai darysime paskutinį kartą?

pixabay.com nuotr.

Šį savaitgalį laikrodžius pasuksime valanda atgal ir taip įeisime į žiemos laiką. Europos Komisijos (EK) atstovybės ryšių su žiniasklaida grupės vadovė Agnė Kazlauskaitė sako, kad tikėtis, jog tai darome paskutinį kartą būtų pernelyg optimistiška.

Europos komisija direktyvą, kuria būtų naikinamas sezoninis laiko keitimas, pasiūlė dar 2018 metų rugsėjį. Pasiūlymas buvo pateiktas atsižvelgiant į viešosios konsultacijos rezultatus. Konsultaciją, kurioje galėjo dalyvauti visi europiečiai, EK surengė 2018 metų vasarą. Sulaukta rekordinio Europos sąjungos viešosios apklausos dalyvių skaičiaus – gauta 4,6 mln. atsakymų. Dauguma respondentų (84 proc.) pritarė minčiai nustoti sukioti laiką.

Tam, kad EK direktyva įsigaliotų, turi pritarti Europos parlamentas ir Europos sąjungos taryba.

Viena iš institucijų – Europos parlamentas – 2019 kovo mėnesį pritarė, kad sezoninis laiko keitimas turėtų baigtis 2021 metais. Europos sąjungos taryba iki šiol pozicijos šiuo klausimu nėra priėmusi, todėl sprendimas dabar yra būtent šios institucijos rankose.

„Europos komisija direktyvoje yra nurodžiusi, kad kurį laiką rinktis, turi nuspręsti kiekviena Europos sąjungos valstybė. Tikėtis, kad šį savaitgalį laiką suksime paskutinį kartą, turbūt būtų per daug optimistiška, nes nėra priimta galutinių sprendimų“, – situaciją komentavo A. Kazlauskaitė.

Minėtoje direktyvoje siūloma, kad kaimyninės valstybės susitartų, kokį laiką ims.

Lietuva linkusi pasilikti prie vasaros laiko. Tokį patį pasirinkimą padaryti planuoja ir Latvija su Lenkija. Estijos pozicija skiriasi ir pasirinkimas labiau linksta link Suomijos planų, pagal kuriuos prioritetas teikimas žiemos laikui.

Šį savaitgalį, iš šeštadienio į sekmadienį, laikrodžių rodykles suksime viena valanda atgal. Žiemos laikas prasideda paskutinį spalio sekmadienį, 4 valandą nakties, ir galioja iki paskutinio kovo sekmadienio, kai vėl įvedamas vasaros laikas.

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.