Spalis – pagyvenusių žmonių lankymo mėnuo

Alytaus rajono savivaldybės vadovai tęsia tradiciją spalio mėnesį pagerbti savivaldybės teritorijoje gyvenančius garbaus amžiaus, vienišus žmones, juos aplankyti, pasirūpinti jų asmeninės apsaugos priemonėmis.

COVID-19 pandemija apribojo galimybę rengti susitikimus su senjorais, organizuoti jiems šventes, susibūrimus. Suprasdami, kad garbaus amžiaus gyventojai greičiau gali užsikrėsti koronavirusu ir susirgti, savivaldybės vadovai patys lanko senolius, kalbasi su jais kieme, laikydamiesi saugaus atstumo, dėvėdami apsaugines veido kaukes.

Šiandien svečių iš Alytaus rajono savivaldybės sulaukė Krokialaukio seniūnijos Krekštėnų kaimo gyventojai. Merą Algirdą Vrubliauską, mero pavaduotoją Dalią Kitavičienę, administracijos direktorę Gintarę Jociunskaitę, direktorės pavaduotoją Virgilijų Pranskevičių ir kitus atstovus senjorai pasitiko kieme, prie vartelių.

Kartu su savivaldybės  vadovais senjorus lankė seniūnė Gintarė Navickienė, Pirminės sveikatos priežiūros centro direktorė Giedrė Ilgūnaitė, Priešgaisrinės apsaugos tarnybos vadovas Aleksandras Bružas.

Pasak Krokialaukio seniūnės G. Navickienės, žmonės nuoširdžiai laukė savivaldybės vadovų, visi norėjo svečius pavaišinti, pakviesti į namus, tačiau dėl pandemijos teko apsiriboti pokalbiais lauke.

„Norime žinoti, ar pagyvenę žmonės yra pasiskiepiję nuo COVID-19, ar jau gavo trečiąją – pastiprinamąją vakciną? Taip pat mums rūpi, ar saugūs senolių namai – ar gyvenamosiose patalpose yra dūmų detektorius, ar prieš šildymo sezoną buvo išvalytas krosnies kaminas? Šie ir kiti konkretūs klausimai yra tiesiogiai susiję su žmonių sveikatos ir gyvybės apsauga, todėl mums jie labai svarbūs“, – sako Alytaus rajono savivaldybės meras A. Vrubliauskas.

Savivaldybės vadovai ir šiemet ateina pas senjorus ne tuščiomis rankomis. Tradiciškai dovana pagyvenusiems žmonėms – prevencinė. Šį kartą tai – lengvas, patogus, patvarus, elektra įkraunamas žibintuvėlis, kurį visada galima turėti su savimi ir tamsiuoju paros laiku pasišviesti kelią tiek patalpoje, tiek lauke. Įjungtas šis mažas prietaisas gali apsaugoti žmogų ne tik nuo netikėtų kliūčių, bet ir nuo eismo įvykių kelyje, gatvėje.

Tiesa, Krekštėnų gyventojai sakė, kad jau net ir sutemus nebijo išeiti į gatvę, nes savivaldybė pasirūpino jos apšvietimu, sutvarkė kelią. Beveik visi aplankyti senjorai buvo pasiskiepiję COVID-19 vakcinomis ir apsidžiaugė išgirdę, kad jau galės gauti ir imunitetą sustiprinančiąją vakciną.

„Mieli senjorai, mes turime saugoti Jus, nes mums reikia Jūsų buvimo šalia, Jūsų gyvenimo patirties, išminties. Dabar, kai pasaulį slegia ir skaldo mirtino viruso pandemija, žmonių susipriešinimas, destrukcija, mums reikia Jūsų paprastumo ir racionalumo, mokėjimo įveikti sunkumus, gero žodžio. Būkite sveiki!“, – visiems pagyvenusiems rajono žmonėms linki meras A. Vrubliauskas.

Alytaus rajono savivaldybės informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *