Grybavimo čempionato nugalėtojų jau laukia įspūdinga taurė

Šį šeštadienį, rugsėjo 25 dieną, Margionių kaime vyks Lietuvos grybavimo čempionatas Varėnos rajono savivaldybės mero taurei laimėti. Mero Algio Kašėtos įsteigta juodosios keramikos taurė bei kiti prizai sukurti ir jau laukia  čempionato nugalėtojų. Šiųmetė taurė papuošta užrašu „Mero taurė“ ir grybų formos akcentais.

Varėnos rajono savivaldybės meras Algis Kašėta kviečia visus aktyviai dalyvauti grybavimo čempionate. „Maloniai kviečiu šį šeštadienį susitikti grybinguose Margionių miškuose! Jame galėsite ne tik grybų prisirinkti, bet ir turėsite puikią galimybę pasivaržyti dėl mano įsteigtos taurės, kurią į namus išsiveš daugiausia grybų radusi grybautojų komanda. Be originalių dovanų, žinoma, neliks ir kiti čempionato dalyviai. Laukiu Jūsų grybavimo čempionate ir linkiu sėkmingo grybavimo“.

Pagal specialų užsakymą pagamintos įspūdingos, didesnės nei pusės metro taurės bei kitų Grybavimo čempionato prizų autorius kaip ir kasmet – Zakavoliuose gyvenantis ir kuriantis juodosios keramikos meistras Petras Pretkelis. Grybavimo čempionato nugalėtojams skirtą taurę bei kitiems grybavimo čempionato dalyviams skirtus suvenyrus jis kuria jau septynioliktą kartą. Taurės autorius P. Pretkelis sako, kad grybavimo čempionatui kurti taures ir suvenyrus jam yra ypač malonu. Nors kasmet taurės akcentas–grybai, tačiau kaskart ją sukuria vis kitokią.

Šiais metais gražiausi Dzūkijos pušynai nelepina grybais ir uogomis, tačiau sudalyvavę grybavimo čempionate tikrai nesigailėsite. Čempionatas prasidės 9 val.  Tądien Margionyse taip pat vyks įdomi ekskursija po kaimą. Siekiant populiarinti šiais metais į Nematerialaus kultūros paveldo vertybių sąvadą įrašytą šilinių dzūkų grybavimo tradiciją, bus  paskaita „Šilinių dzūkų grybavimo tradicija“. Taip pat vyks edukacijos: „Balaninių kašelių pynimas“, „Peiliuko grybavimui gaminimas“, „Juostų kašelėms audimas“. Grybavimo čempionato dalyvius linksmins mėgėjų meno kolektyvų koncertas.

Varėnos rajono savivaldybė informacija

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *