Kodėl alytiškiai pirmenybę teikia ligoninės, o ne poliklinikos medikų pagalbai?

Alytaus miesto savivaldybės nuotr.

Sunegalavę alytiškiai, pasibaigus šeimos gydytojų darbo valandoms, pagalbos dažniausiai kreipiasi į Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninės priimamąjį. Ligoninės medikai pastebi, kad per pastaruosius 9 mėnesius į ligoninės Priėmimo ir skubios pagalbos skyrių tokių besikreipiančių pacientų skaičius išaugo 20 proc. Kaip sumažinti šį ligonių skaičių ir taip pat ligoninės medikų darbo krūvį? Tai klausimas, į kurį atsakymo šiandien ieškota Alytaus miesto savivaldybės vadovų, poliklinikos, Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninės, Alytaus pirminės sveikatos priežiūros centro vadovų ir šiose sveikatos priežiūros įstaigose dirbančių medikų susitikimo metu.

Vis tik po ilgų diskusijų galimus minėtos problemos sprendimo būdus pavyko rasti.

Alytaus poliklinikos direktoriaus Mariaus Jasaičio teigimu, patiriančių įvairias traumas pacientų skaičius ligoninėje galėtų sumažėti poliklinikai įsigijus stacionarų rentgenodiagnostikos medicinos prietaisą. Tad tariantis su Sveikatos apsaugos ministerija bus ieškoma šio aparato įsigijimo galimybių. Taip pat bus prašoma leisti naudotis VšĮ Alytaus apskrities tuberkuliozės ligoninės ambulatorijos stacionariu rentgenodiagnostikos medicinos priemone prietaisu.

Sunegalavus į poliklinikos registratūrą prisiskambinti kol kas yra sudėtinga, tad nekantrūs pacientai dažniau būtinosios pagalbos kreipiasi į ligoninės Priėmimo ir skubios pagalbos skyrių nei skambina į polikliniką. Medikų nuomone, besikreipiančiųjų į ligoninės Priėmimo ir skubios pagalbos skyrių skaičių galėtų sumažinti operatyvesnis skambučių centro darbuotojų darbas. Šiuo metu centre vienu ir tuo pačiu numeriu skambinantiems pacientams atsiliepia 8 darbuotojai. Siekiant atsakyti į kaip galima daugiau skambučių šių darbuotojų skaičių artimiausiu metu planuojama dar padidinti.

Sveikatos priežiūros įstaigų vadovų nuomone, Alytaus apskrities ligoninėje dirbančių medikų darbo krūvį galėtų sumažinti ir poliklinikoje dirbančių šeimos gydytojų budėjimas ligoninėje naktimis. Tad neatmetama tikimybė, kad greitu metu poliklinikoje dirbantys šeimos gydytojai bent kartą per mėnesį budės ligoninėje.

Panašūs įrašai:

Vienas komentaras apie “Kodėl alytiškiai pirmenybę teikia ligoninės, o ne poliklinikos medikų pagalbai?

  1. Melagingas straipsnis. Tegul ligonine pateikia konkrečius skaičius, o ne sapaliones apie kaip eina pas juos, o ne į poliklinikas. Jei nebūtinoji pagalba, juk gali apmokestinti ir zmonės patys pradės neiti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.