Nauji Alytaus rajono mokslo metai – gausesni

Alytaus rajono savivaldybės nuotraukos.

Alytaus rajone naujus mokslo metus pradeda daugiau mokinių, daugiau pirmokų ir darželinukų. Rugsėjo 1-osios skambutis į klases pakvietė 1736 Alytaus rajono vaikus – 36  daugiau negu pernai. Iš jų – 110 pirmokų, tai 15 vaikų daugiau negu praėjusiais metais. Daugėjant jaunų šeimų, 41 papildomas prašymas gautas iš tėvų dėl galimybės vaikams lankyti darželio grupes.

Alytaus rajone yra 6 gimnazijos, 7 ikimokyklinio ugdymo skyriai, Simno specialioji mokykla ir Daugų meno ir sporto mokykla. Švietimo įstaigose dirba 272 pedagogai. Savivaldybės taryba padidino didžiausią leistiną pareigybių skaičių ikimokyklinio ugdymo grupių veiklai užtikrinti. Įsteigtos dvi papildomos ikimokyklinio ugdymo grupės Simne ir Miroslave. Butrimonyse ir Rimėnuose duris atvers vaikų dienos centrai.

Mero Algirdo Vrubliausko nuomone,  Alytaus rajono švietimo bendruomenė gerai išmoko nelengvas praėjusių metų pamokas. Su COVID-19 pandemijos iššūkiais – nuotoliniu mokymu, atskirų asmenų ar jų grupių izoliavimu, gyventojų skiepijimu – tvarkomasi gana neblogai. Ir mokiniai, ir mokytojai buvo aprūpinti kompiuteriais, interneto ryšiu. Švietimo įstaigų darbuotojai suprato skiepų svarbą,  per 95 proc. pasiskiepijo, aktyviai skiepijami vaikai ir jaunimas. Iš viso Alytaus rajone jau yra daugiau kaip 81,7 proc. pasiskiepijusių gyventojų. Tai leidžia tikėtis saugaus ir nepertraukiamo mokymosi proceso.

Dovana – modernizuotos mokyklos raktas

Pivašiūnų gimnazijos moksleiviai bei darbuotojai Mokslo ir žinių dienos proga gavo didžiausią dovaną – raktą nuo atnaujintos, suremontuotos, švytinčios mokyklos patalpų. Jį Alytaus rajono savivaldybės merui Algirdui Vrubliauskui ir gimnazijos direktoriui Pranui Jauneikai įteikė darbų rangovas – UAB „Gilmera“ direktorius Evaldas Muzikevičius.

Atnaujintos Pivašiūnų gimnazijos raktą Alytaus rajono savivaldybės merui Algirdui Vrubliauskui (nuotr. pirmas iš kairės) ir gimnazijos direktoriui Pranui Jauneikai įteikė darbų rangovas – UAB „Gilmera“.

Nemaža dalis gimnazijos atnaujinimo darbų atlikta prieš kelis metus. Pirmojo mokyklos renovacijos etapo metu sutvarkytas vidinis kiemelis, įrengti lietaus vamzdynai, antruoju etapu apšiltinta dalis mokyklos pastato, kuris buvo pastatytas prieš 57 metus. Lėšų darbams – per 944 tūkst. eurų skirta iš Alytaus rajono savivaldybės ir valstybės biudžetų.

Sutvarkyta gimnazijos aplinka, pastato vidus ir išorė: apšiltintos sienos, suremontuoti kabinetai, laiptinės, aktų bei sporto salės, atlikti vidaus ir kiti būtini darbai (apsauginė ir gaisrinė signalizacija, įspėjimo apie gaisrą sistema, sutvarkytos telekomunikacijų, elektros, apšvietimo, šildymo ir  vėdinimo sistemos, vandentiekis, nuotekos). Be to, gimnazijoje gaminama ir „žalioji“ energija, – čia įgyvendintas atsinaujinančių energijos šaltinių projektas, ant pastato stogo įrengta 44-ių kilovatų galios saulės elektrinė.

„Turime jaukius kabinetus, sudarytos visos sąlygos mokiniams mokytis, daryti pažangą. Mokykla yra ne tik įstaiga, kurioje mokiniai ugdo dalykines ir bendrąsias kompetencijas, bet ir turiningo laisvalaikio ir poilsio vieta. Dažnai mokykla vadinama antraisiais namais, todėl kviečiu gimnazijos bendruomenę saugoti ir tausoti tai, ką šiandien turime. Visiems linkiu sveikatos, naujų atradimų ir įsimintinų pamokų“, – kalbėjo gimnazijos direktorius Pranas Jauneika Rugsėjo 1-osios šventėje. Už mokyklos modernizavimą padėkojo savivaldybei ir merui A. Vrubliauskui, UAB „Gilmera“.

Meras pasveikino bendruomenę su Mokslo ir žinių diena

„Sveikinu visų Alytaus rajono mokyklų, gimnazijų mokinius, jų tėvelius, pedagogus! Geros nuotaikos, gražios prasmės, didelio turinio. Visiems linkiu prasmingų, turiningų, bendravimo džiaugsmu nuskaidrintų naujųjų mokslo metų! Tegul mokykloje įgytos žinios ir gebėjimai tampa patikimu ateities pagrindu, daro jus stiprius. Tikiuosi, kad dėl COVID-19 neteks grįžti prie nuotolinio mokymosi“, – Mokslo ir žinių dienos proga rajono švietimo bendruomenę pasveikino Alytaus rajono savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas.

Jis padėkojo už Pivašiūnų gimnazijos ir aplinkos atnaujinimą vietos bendruomenei, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai, Vyriausybei, savivaldybės tarybos nariams. „Atnaujinta mokykla yra labai svarbus dalykas, bet svarbiausias dėmuo čia mokinys. Džiaugiuosi, kad moksleivių turime daugiau nei pernai. Šiemet rajono mokyklų duris pravers 36 vaikais daugiau“, – kalbėjo meras. Didesnį mokinių skaičių rajono mokyklose jis pavadino įvykiu, nes kelis metus vaikų mažėjo. Savivaldybės vadovas pabrėžė, kad labai svarbu mokyklų pastatai, bet labai svarbu yra mokytojai, kurie vaikus lydės į žinių šalį.

Rugsėjo pirmosios šventės proga visi jos dalyviai pavaišinti ledais.

Su mokslo metų pradžia Daugų Vlado Mirono gimnazijos moksleivius ir darbuotojus pasveikino savivaldybės mero pavaduotoja Dalia Kitavičienė, Butrimonių gimnazijoje lankėsi mero patarėja  Dalia Paulauskaitė, Simno gimnazijoje – administracijos direktorė Gintarė Jociunskaitė, Miroslave – administracijos direktoriaus pavaduotojas Virgilijus Pranskevičius, Krokialaukyje – Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistė, laikinai vykdanti vedėjo funkcijas, Evelina Žukauskienė.

Daugiau mokyklinių autobusų, kompiuterių

Alytaus rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistė, laikinai vykdanti vedėjo funkcijas Evelina Žukauskienė pabrėžė, kad mokiniai, kurie gyvena apie 3 km nuo mokyklos, kaip ir ankstesniais metais, bus pavežami mokykliniais autobusais arba nemokamai – viešuoju transportu. Iš viso rajono mokinius į mokyklas veš 24 autobusai, iš jų – 22 geltonieji.

„Šiemet rajono savivaldybei skirtas dar vienas mokyklinis geltonasis autobusas. Juo bus vežami Miroslavo gimnazijos mokiniai. Taip pat skiriamos kelionių į darbą kompensacijos trūkstamų dalykų mokytojams“, – sakė E. Žukauskienė.

Ugdymo įstaigų vadovai  pasistengė, kad mokslo metus jų vadovaujamose įstaigose pradėtų pakankamas pedagogų skaičius. Šiuo metu tik Pivašiūnų gimnazijoje trūksta anglų kalbos mokytojo.

Naujus kompiuterius gaus Butrimonių, Daugų Vlado Mirono, Krokialaukio Tomo Noraus-Naruševičiaus, Miroslavo, Pivašiūnų, Simno gimnazijos. Kompiuteriai bus skirti 1–8 bendrojo ugdymo ir I–IV gimnazijos klasių mokiniams.

Alytaus rajono savivaldybės informacija

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *