Artėja naujieji mokslo metai: kaip jiems ruošiasi Alytaus miesto švietimo įstaigos?

Alytaus miesto savivaldybės nuotr.

Ant suolų dėliojami vadovėliai, rašymo priemonės ar ant lentos klijuojamos spalvingi su rugsėjo 1-ąją mokinius sveikinantys užrašai, koridoriumi į pirmą pasitarimą prieš pat naujuosius mokslo metus su šypsena veide skubantys pedagogai – tokį vaizdą šiandien buvo galima išvysti apsilankius ne vienoje švietimo įstaigoje.

Šešiose pasiruošimo naujiesiems mokslo metams nuotaikomis šiuo metu gyvenančiose švietimo įstaigose – Senamiesčio pradinėje ir Dzūkijos mokyklose, lopšelyje darželyje „Pasaka“, Dainavos, „Šaltinių“ ir Likiškėlių progimnazijose šiandien apsilankė Alytaus miesto savivaldybės mero pavaduotoja Jurgita Šukevičienė. Čia ji  apžiūrėjo atnaujintas švietimo įstaigų  erdves,  domėjosi, kaip mokykloms sekasi ruoštis naujiesiems mokslo metams.

„Kiekvienoje švietimo įstaigoje vyksta pasiruošimo darbai – vienur atnaujinama virtuvė ar kitos erdvės, kitur nupirkti suolai, atnaujinta grindų danga. Kiekvienos įstaigos investicijos skiriasi ir priklauso nuo turimo biudžeto. Šiandien norėjau pasidomėti, kaip vyksta pasiruošimas naujiesiems mokslo metams ir pajusti pulsą, kaip prieš naujuosius mokslo metus jaučiasi pedagogai“, –  apsilankymo švietimo įstaigose tikslą įvardijo mero pavaduotoja J. Šukevičienė.

Lankydamasi Senamiesčio pradinėje mokykloje mero pavaduotoja apžiūrėjo vietoj senos rūbinės įkurtą mokiniams skirtą edukacinę erdvę ir čia sumontuotą naują įrangą. Prieš pat naujuosius mokslo metus mokykla,  įgyvendindama Interreg V-A Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimo programos projektą „Bendradarbiavimas – kuriant inovatyvias ir sveikas aplinkas“, modernizavo  mokyklos pedagogų darbo vietas – nupirko 30  naujų kompiuterių, spausdintuvų, skenerių ir ausinių.

Nauji įrengimai  – ir kitose šios mokyklos erdvėse. Štai sporto salėje neseniai sumontuoti nauji krepšinio lankai,  laipynės,kopetėlės, o  sporto aikštyne  – aktyviam laisvalaikiui ir sportui mažiesiems skirti įrenginiai.

Neatpažįstamai pasikeitusi šią rugsėjo 1-ąją pasitinka Dzūkijos mokykla. Čiasuremontuoti vieno iš mokyklos aukštų koridoriai, kabinetai, bibliotekos patalpos. Kabinetuose sumontuoti nauji baldai ir mokymuisi skirta įranga.

Neseniai baigėsi lopšelio-darželio „Pasaka“ valgyklos remonto darbai. Čia jau  pluša pietus mažiesiems gaminančios virėjos. Remontuojamas šios švietimo įstaigos stogas.

„Šaltinių“ progimnazijoje atnaujintos mažiesiems skirtos laboratorijos erdvės, o Likiškėlių progimnazijoje, pakeistas vamzdynas,  perdažytos kelių kabinetų sienos, remontuojamos koridoriaus erdvės.

Su pakilia nuotaika naujuosius mokslo metus pasitinka  8 pradinių klasių kabinetus  šiemet atnaujinusi Dainavos progimnazija.„Mokslo metų pradžioje nuotaika visuomet yra pakylėta. Mokytojai yra pozityviai nusiteikę. Visi ruošiamės įvairiems scenarijams, bet tikimės geriausio – kontaktinio mokymosi. Žinoma, viskas labai priklauso nuo darbuotojų, tėvelių ir vaikų sąmoningumu“, –apie pasiruošimą naujiesiems mokslo metams pasakoja Dainavos progimnazijos direktorė Edita Matulevičienė.

Šią vasarą atnaujintos ir kitų Alytaus miesto švietimo įstaigų erdvės, nupirkta nemažai mokinių ugdymui skirtos įrangos, vadovėlių, baldų.

Naujuosius mokslo metus Alytus pasitinka ir su išaugusiu mokinių ir lopšelius-darželius lankysiančių vaikų skaičiumi. Bendrojo ugdymo mokyklose šiais mokslo metais mokysis6849 mokiniai (154 mokiniai daugiau nei praėjusiais metais), o lopšelius-darželius ir mokyklas-darželius lankys 2730 (43 vaikais daugiau nei praėjusiais metais).

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.