Lietuvos muziejų kelio stotelė Alytaus miesto sode – jau sekmadienį

Šiemet tęsiamas 2019 m. pradėtas Lietuvos Respublikos atkūrimo 30-mečiui skirtas trijų metų „Lietuvos muziejų kelio“ ciklas, kurio metu plėtojama „Tėvynės ieškojimo“ tema. Pasirinkti šią temą programos rengėjus įkvėpė Nobelio literatūros premijos laureato ir Lietuvos garbės piliečio Česlovo Milošo kūryba. Vienas didžiųjų XX a. rašytojų, itin jautriai ir tauriai pasauliui apibūdino Lietuvos kraštovaizdžius ir jo niekad nepalikusias gimtojo krašto dvasias.

Trijų metų Lietuvos muziejų kelio renginių programa pabaigiama tema „Kultūriniai kraštovaizdžiai: parkų ir sodų menas“. Šiemet Lietuvos muziejai, privatūs dvarai ir visuomeninės organizacijos savo renginiuose siekia atgaivinti istorinių parkų ir sodų kultūrinę atmintį – įvairiomis formomis papasakoti apie jų kūrėjus, objektų kūrimo istorijas, sunykimo pavojus ir kt. Istoriniai parkai ir sodai Lietuvoje – Europos kultūros forma, kurianti tobulumo reginį, ypatingą idealią meno erdvę, kur architektūra, skulptūra, mažoji plastika, dekoratyvioji konstrukcija ir gamtos menas (augmenijos simetrija ir vandens telkiniai, fontanai) yra vientisas sukurtos kultūrinės tikrovės audinys.

Alytaus kraštotyros muziejus (kasmetinis Lietuvos muziejų kelio dalyvis) paskutinį rugpjūčio sekmadienį kviečia miesto gyventojus ir svečius į muziejų, kad papasakotų (ar primintų) apie tarpukariu užgimusią ir dar ilgus dešimtmečius gyvavusią tradiciją Miesto sode savaitgaliais rengti koncertus ir kitus kultūrinius renginius.

PROGRAMA:

16 val. Alytaus kraštotyros muziejuje skambės akordeonų garsai – gros Lazdijų meno mokyklos Veisiejų skyriaus akordeonistai (mokytoja Irena Gudebskienė). Bus pristatyta istorinių fotografijų paroda „Miesto sodas – Alytaus laisvės dvasia“.

17 val. Pakviesime į ekskursiją po šiandieninį Miesto sodą, apžiūrint išlikusius želdinius, išplanavimą, lankytinus objektus.

P.S. Pasirūpinkite skėčiais, tinkama avalyne bei rūbais. Jei tik norinčių bus, ekskursija vyks ir per lietų.

Renginį organizuoja Alytaus kraštotyros muziejus su partneriais: Senamiesčio bendruomene ir edukologe Aldona Marcinkevičiene.

Alytaus kraštotyros muziejaus informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *