Ar tikrai migrantai Alytų paliks iki šildymo sezono pradžios?

Šiandien Alytuje, Aerodromo teritorijoje, esančioje nelegalių migrantų apgyvendinimo vietoje lankėsi Migracijos departamento atstovai, kurie atliko tam tikras procedūras – surinko reikiamus duomenis ir apklausė migrantus dėl apsisprendimo savanoriškai grįžti į gimtuosius kraštus. Pirminiais duomenimis, tokią galimybę svarsto keletas Alytuje laikinai apgyvendintų migrantų, tačiau kol kas nė vienas jų nėra oficialiai pareiškęs norą grįžti. Tiesa, savivaldybės ir atsakingų ministerijų posėdžio metu buvo išreikštas siekis migrantus iš Alytaus išvežti dar iki šildymo sezono pabaigos, mat dabartines patalpas parengti šaltajam sezonui nėra nei laiko, nei pinigų.

„Toks ir buvo tikslas – migrantams dar kartą suteikti informaciją apie galimybę savanoriškai sugrįžti į gimtinę. Tai darėme ir anksčiau, bet Migracijos departamento darbuotojai kartu su vertėjais atliko visas reikiamas pirmines procedūras ir davė laiko apsisprendimui. Kitą savaitę specialistai grįš su migrantais dirbti toliau“, – sakė Alytaus miesto vicemerė Jurgita Šukevičienė.

Deja, atsakyti į klausimą, kas toliau laukia migrantų, jeigu jie taip ir nesiryš savanoriškai grįžti į savo kraštus, kol kas būtų sudėtinga.

„Antradienį vykusiame posėdyje su Vidaus reikalų ministerija taip pat klausėme dėl tolesnių procedūrų. Ministerija išreiškė siekį, kad iki šildymo sezono pradžios migrantai iš Alytaus būtų išvežti. Nežinau, ar taip iš tiesų ir įvyks ir kada tai būtų daroma“, – pasakojo vicemerė.

Pasak jos, patalpos Alytuje, kuriose šiuo metu apgyvendinti migrantai,  nėra pritaikytos šildymo sezonui ir tam prireiktų daug investicijų, darbų ir laiko. Esą savivaldybė ir neketina savo iniciatyva imtis pritaikyti patalpų šildymui, kol ministerija nepatvirtins apie išlaidų kompensavimą.

„Tikrai nesiryžtume daryti tokių investicijų iš biudžeto, juolab kad yra siekių migrantus išvežti. Be to, darbams šildymui įvesti prireiktų keleto menėsių, todėl vargu, ar suspėtume, juk tam reikėtų atlikti viešųjų pirkimų procedūras“, –  tikino vicemerė J. Šukevičienė.

Pasiteiravus, kokios nuotaikos tarp migrantų tvyro šiuo metu, vicemerė patikino, kad kol kas jos pozityvios, ypač tada, kai jų užimtumas yra didelis. Neramumų tarp Alytaus migrantų policijos pareigūnai esą taip pat nefiksuoja.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *